Autor Tema: Son of SHOUTBOX™  (Pročitano 1442577 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Re: Son of SHOUTBOX™
« Odgovor #301 poslato: 23.03.2011 14:02:02 »
Mislim da tu istine definitivno ima. Ekonomski model kojim se mi danas rukovodimo je neodrziv i vodi ka unistenju nase planete.

The Earth is built to last. It is a 4,550,000,000-year-old, 5,973,600,000,000,000,000,000-tonne ball of iron. It has taken more devastating asteroid hits in its lifetime than you've had hot dinners, and lo, it still orbits merrily.

Dakle, loš ekonomski sistem neće uništiti planetu. Neće čak ni uništiti život ili takvo nešto. Može samo da uništi naš komforan način života na koji smo navikli, ali that's about it.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #302 poslato: 23.03.2011 14:04:34 »
Mislim da tu istine definitivno ima. Ekonomski model kojim se mi danas rukovodimo je neodrziv i vodi ka unistenju nase planete.

The Earth is built to last. It is a 4,550,000,000-year-old, 5,973,600,000,000,000,000,000-tonne ball of iron. It has taken more devastating asteroid hits in its lifetime than you've had hot dinners, and lo, it still orbits merrily.

Dakle, loš ekonomski sistem neće uništiti planetu. Neće čak ni uništiti život ili takvo nešto. Može samo da uništi naš komforan način života na koji smo navikli, ali that's about it.

I naravno nas same. Sta god mi radili, bubasvabama ce biti manje vise svejedno.  :twisted:
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Na mreži DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #303 poslato: 23.03.2011 14:23:23 »
Elizabeth Taylor 1932 - 2011
RIP

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #304 poslato: 23.03.2011 15:22:36 »
Nisam ni mislio da ce unistiti sav zivot niti planetu konkretno, ali je dovoljno da unisti nas i jedno 70% zivotinjskih vrsta. Zar to nije razlog za zabrinutost?
Prost primer za ovo. Pogledaj samo kojom se brzinom seku sume. Vise se posece nego sto se posadi.

« Poslednja izmena: 23.03.2011 15:27:10 Aca »

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
« Odgovor #305 poslato: 23.03.2011 15:33:53 »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #306 poslato: 23.03.2011 17:12:19 »
Nisam ni mislio da ce unistiti sav zivot niti planetu konkretno, ali je dovoljno da unisti nas i jedno 70% zivotinjskih vrsta. Zar to nije razlog za zabrinutost?
Prost primer za ovo. Pogledaj samo kojom se brzinom seku sume. Vise se posece nego sto se posadi.

Znas u cemuje ironija ? Da je ta Cavezova Venecuela, veliki borac protiv kapitalizma, u top 10 zemalja sa najvecom povrsinom posechenih shuma, a da su super-kapitalisticke zemlje tipa SAD, zapadne Evrope (pa cak i Kina) zemlje sa najvecom povrsinom NOVIH shuma. Pa ti vidi.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #307 poslato: 23.03.2011 20:00:41 »
Znas u cemuje ironija ? Da je ta Cavezova Venecuela, veliki borac protiv kapitalizma, u top 10 zemalja sa najvecom povrsinom posechenih shuma, a da su super-kapitalisticke zemlje tipa SAD, zapadne Evrope (pa cak i Kina) zemlje sa najvecom povrsinom NOVIH shuma. Pa ti vidi.

čekaj... javlja mi se tipičan odgovor na ovo.... TO JE ZATO ŠTO ONI EKSPLOATIŠU I SISTEMATSKI UNIŠTAVAJU ZEMLJE SLABIJE OD SVOJE... :) Jesam pogodio?

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #308 poslato: 23.03.2011 20:14:27 »
Da neko kod nas svakodnevno drži višesatni govor na televiziji, koji je na svakom kanalu, brzo bi završio kao Nikolae i Elena.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #309 poslato: 23.03.2011 20:42:47 »

Naravno, to je odlika svih juznoamerickih zemalja. Sece se nemilo. I rusija se nesto nije proslavila po tom pitanju. U fazonu su "ima toga kolko oces".   :sick:

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #310 poslato: 23.03.2011 22:26:34 »

čekaj... javlja mi se tipičan odgovor na ovo.... TO JE ZATO ŠTO ONI EKSPLOATIŠU I SISTEMATSKI UNIŠTAVAJU ZEMLJE SLABIJE OD SVOJE... :) Jesam pogodio?

Nisi. Venecuela ne prodaje stvari trulim Amerima i njihovim Evropskim poltronima. To je drugi problem - iako naravno ima zlih megakorporacija koji ubijaju magicnu shumu, po izvestaju FAOa ti delovi Zemlje koji su u minusu su velikom vecinom sirotinja koja seche shumu da bi dosla do obradive zemlje i drva za potpalu.

@Aca - cak se i Rusija uozbiljila, gubici su im na nivou promila.

Mislim, sve to je nebitno, samo mi ide na zivaC kada stvari zbog politike/medija odu u pogresnom smeru (ista prica i za nuklearne elektrane - to je kao kad se moja majka plasi aviona ali zato vozi peglicu u kojoj garantovano gines u slucaju saobracajke).

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #311 poslato: 23.03.2011 23:40:04 »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #312 poslato: 24.03.2011 06:54:43 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #313 poslato: 24.03.2011 11:22:42 »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #314 poslato: 24.03.2011 13:55:28 »
Jeste li provalili da je RapidShare podivljao? Brzina skidanja mi je skočila sa 100-120 na 440 KB/s.