Autor Tema: Son of SHOUTBOX™  (Pročitano 1437426 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Igor

• Dominator
Re: Son of SHOUTBOX™
« Odgovor #1050 poslato: 16.10.2011 14:59:00 »
Ako nekog zanima, izasao je nastavak sjajne SF knjige "A Fire Upon the Deep" Vernora Vinge-a(Hugo award 1993).
Nastavak se zove "Children of the Sky".
* bear ima osecaj da ce ovo da mu se nadje na kindlu za 3.. 2.. 1...

A ko nije procitao, ima jos jedna knjiga iz tog univerzuma - A Deepness In The Sky (isto dobio Hugo)

Da, Deepness In The Sky je po meni jos bolji. Stavio sam Children of the Sky na listu citanja, cim zavrsim "Snuff" of Pratchett-a.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1051 poslato: 16.10.2011 15:48:09 »
Ako nekog zanima, izasao je nastavak sjajne SF knjige "A Fire Upon the Deep" Vernora Vinge-a(Hugo award 1993).
Nastavak se zove "Children of the Sky".
Stavio sam sve tri knjige na svoju listu za čitanje.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1052 poslato: 16.10.2011 15:55:05 »

Stavio sam sve tri knjige na svoju listu za čitanje.

Cisto oko reading ordera, "A deepness in the sky" je "prequel" cija se radnja odvija cirka 20.000 godina pre "A fire upon the deep" i radnje su potpuno nezavisne. Jedino sto ih spaja je jedan od glavnih likova. Citaj prvo "A fire upon the deep"
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #1053 poslato: 16.10.2011 15:56:18 »
Ja sam pred samim krajem audiobook-a od Hunger Games-a, very nice dystopian battle royale book. Kazu da su nastavci jos bolji
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hunger_Games

Osecam da ce film biti odlican.
« Poslednja izmena: 16.10.2011 15:58:36 DieH@rd »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1054 poslato: 16.10.2011 15:57:47 »
@bear
Jesi li citao "True Names" od Vinge-a?

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1055 poslato: 16.10.2011 17:07:22 »
Citaj prvo "A fire upon the deep"
Volim da čitam redom kojim su napisane, mislim da se nešto gubi ako se čita hronološkim redom.

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #1056 poslato: 16.10.2011 17:35:47 »
Heh... Moram da se umešam pošto vidim da stalno pominjete Kindle :)

Jel može neko da mi kaže da li to čudo može da se kupi kod nas ili mora da ide varijanta sa naručivanjem preko? Imam prijatelja koji prosto guta knjige a već par puta pominje kako hoće da ga nabavi pa cenim pošto mu ide rođendan možda neće biti loše iznenađenje da mu nabavim jedan.

Interesuju me takođe i preporuke za veličinu koju bi bilo dobro nabaviti i naravno tip (pretpostavljam da prostoje razlike u kvalitetu prikaza kod različtiih tipova). Sve ostale informacije su dobrodošle naravno.

<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

parent::__destruct();

}; 

?>

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1057 poslato: 16.10.2011 17:59:46 »
Citaj prvo "A fire upon the deep"
Volim da čitam redom kojim su napisane, mislim da se nešto gubi ako se čita hronološkim redom.

Pa onda Fire upon the deep, Deepness in the sky, Children of the sky.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1058 poslato: 16.10.2011 18:00:03 »

Jel može neko da mi kaže da li to čudo može da se kupi kod nas ili mora da ide varijanta sa naručivanjem preko? Imam prijatelja koji prosto guta knjige a već par puta pominje kako hoće da ga nabavi pa cenim pošto mu ide rođendan možda neće biti loše iznenađenje da mu nabavim jedan.

Interesuju me takođe i preporuke za veličinu koju bi bilo dobro nabaviti i naravno tip (pretpostavljam da prostoje razlike u kvalitetu prikaza kod različtiih tipova). Sve ostale informacije su dobrodošle naravno.

I mene ovo veoma zanima.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1059 poslato: 16.10.2011 18:03:00 »

Nisam siguran da je ovo za shoutbox (jel' vreme za Kindle spiritual discussion zone ? :) ). Skracena verzija:

Imas cetiri modela. Kindle, Kindle Touch, Kindle Keyboard i Kindle DX.

Kindle - najmanji i najjeftiniji u 6" porodici, wifi only. Preporuke. Ovo treba svima, ostali su svi za neke specificne slucajeve. Za razliku od ostalih modela nema audio. 2GB flash-a (~1000 knjiga) i nesto manja baterija od ostalih modela (jedno punjenje je dosta za oko 1000 stranica)

Kindle Touch - ima 6" touch-screen, koji je savrseno nepotreban za chitanje, cak kontraproduktivan posto umesto veeelikih gumbova sa obe strane sada moras da razmazujes displej. WiFi ili 3G (3G coverage vazi i za srbiju koliko vidim, ali sumnjam da ljudi zele da kupuju knjige preko amazona, tako da koga briga, jel). Zasad se prodaje samo u Americi. 4GB flasha, jedno punjenje oko 1500 stranica.

Kindle Keyboard - "stari" kindle, tastatura ga cini malo prevelikim s obzirom na velicinu 6" displeja, a tastatura je za 99% ljudi nebitna, osim ako redovno pravite beleske. Malo sporije osvezava skrin od prethodna dva, ali nista katastrofalno. WiFi ili 3G, 4GB, 1500 stranica po punjenju. Ja imam ovaj model.

Kindle DX - veliki "stari" kindle, ima 10" displej, inace otprilike isto kao Kindle Keyboard, uz napomenu da je SUPER SKUP, tj. kosta 3-4x (tri-cetiri) puta (!) vise od prethodno pomenutih kindlova. WiFi ili 3G.

Kindle Fire - ovo nije e-citac, tj. nema e-ink displej. Tablet ko tablet (android).

E sad, medjunarodna kupovina... Amazon nema predstavnistvo u Srbiji, tako da ostaje regularno "International" izdanje, koje je podosta skuplje od lokalizovanih varijanti. Moja preporuka je stoga:

a) Nadji prijatelja u Americi da ti posalje. Tamo Kindle koshta 79$, mal'ne dzabe

b) Nadji prijatelja u EU zemlji koja ima Amazon (UK, DE, FR i sl). Kindle = 100E.

c) Ako bas nista od toga nema, naruci international. To je 109$ + postarina + carina/pdv/koznasta. Meni u Finskoj to ispadne oko 130E mjkmubzju.

Sve u svemu super stvar. Bio sam malo skeptican i obzirom da imam vec dva tableta (profesionalna deformacija), ali se fantasticno pokazao, portabl, nema da brigas o bateriji, dushu dalo za outdoors chitanje (plazhe, autobus(ke stanice), etc).
« Poslednja izmena: 16.10.2011 18:17:09 bear »

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #1060 poslato: 16.10.2011 18:24:17 »
Za citanje knjiga drzim se kombinacije Calibre + Stanza for iPad. Za Audiobook-ove prebacim m4b fajl preko itunesa na ipod touch. U zadnje vreme nemam bash puno vremena za stacionarno citanje, pa me audiobook-ovi spasavaju. Kada zavrshim Hunger Games pocecu "A fire upon the deep".

BTW Scott Lynch odlozio "The Republic of Thieves" na mart sledece godine. To cekam sa nestrpljenjem.
« Poslednja izmena: 16.10.2011 18:28:22 DieH@rd »

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #1061 poslato: 16.10.2011 18:25:13 »
@bear
Hvala za informacije. Izgleda da mi onda ne gine rvanje sa carinicima :( Mogao bih eventualno nešto da iščačkam kod prijatelja preko ali mi se nekako ne cimaju za takve gluposti.

Po opisu bih rekao da je običan "Kindle" dovoljan (ne znam koliko zvuk realno znači na ovakvom tipu aparata).

Sve u svemu verovatno ću se odlučiti za internacionalnu varijantu koja se cenim naručuje direktno na Amazonu?

<?php
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

}; 

?>

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #1062 poslato: 16.10.2011 18:30:35 »
Cisto da znate, Calibre moze da se sinhronizuje sa gomilom Kindle verzija. Najbolji program za konverziju, odrzavanje i syncovanje vashe arhive ebook knjiga [kako god do njih dosli].

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #1063 poslato: 16.10.2011 18:36:17 »
Cisto da znate, Calibre moze da se sinhronizuje sa gomilom Kindle verzija. Najbolji program za konverziju, odrzavanje i syncovanje vashe arhive ebook knjiga [kako god do njih dosli].
Da znam koristim ga već za moju kolekciju stručnih eBook-ova.

<?php
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

}; 

?>

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1064 poslato: 16.10.2011 18:38:28 »
Pa onda Fire upon the deep, Deepness in the sky, Children of the sky.
Thanks.