Autor Tema: Son of SHOUTBOX™  (Pročitano 1452515 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
Re: Son of SHOUTBOX™
« Odgovor #1350 poslato: 18.11.2011 15:57:08 »
we hates you and you know that :P

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #1351 poslato: 18.11.2011 16:48:35 »
Phat pipe upgrade. Hell yeah.

Posto je? :)

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #1352 poslato: 18.11.2011 16:56:14 »
Ali fora je da većina ljudi koja ima takav net a nema nameru da se igra sa piraterijom ne zna šta da radi sa tako jakim linkom :)

Mislim evo glupog primera. Akademska mreža putem linka od 1Gbps/1Gbps omogućava jednoj laboratoriji u kojoj imam pun pristup link od nekih realnih 100-200Mbps u oba smera (znači i downstream i upstream dostižu oko 200Mbps) u zavisnosti od opterećenja ostalih čvorova. Verujte osim za primenu kod laboratorijskih projekata ja 99% ostalog vremena ne znam šta da radim sa tolikim protokom :) Jeste DVD se skine za tridesetak sekundi (još ako je negde usput keširan) i učitavanje YouTube videa se ne primeti ali opet...

<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

parent::__destruct();

}; 

?>

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #1353 poslato: 18.11.2011 17:20:15 »
Pa eto 4mbit mi je taman za 720p streaming youtube snimaka, ali brzi net bi jedino hteo da imam radi streaminga snimaka sa torrenata. HD snimci tv serija su obicno tu negde oko 4-5mbita.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1354 poslato: 18.11.2011 18:27:16 »
Posto je? :)

20 EUR mesecno ako si u strani u zgradi (ona prica sa dotiranim netom), 45 ako si sam.
http://saunalahti.fi/internet/kaapelimodeemi/hinnat.php (doduse zbog firme ja imam malo drugaciji paket, otud 50Mbit uplink).

Ali fora je da većina ljudi koja ima takav net a nema nameru da se igra sa piraterijom ne zna šta da radi sa tako jakim linkom :)

a) cloud backup-ovi napokon ne traju 3 dana i noci
b) HD torrent streaming
c) moze da se deli sa komshijama, prijateljima, poznanicima i sluchajnim prolaznicima bez vecih posledica po sopstveni protok
d) latencija od <=10 ms dobro dodje kod sigara
e) razlika u ceni u odnosu na 16Mb/s je relativno mala (najbukvalnije jedno pivo)

« Poslednja izmena: 18.11.2011 18:33:45 bear »

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #1355 poslato: 18.11.2011 19:20:10 »
a) cloud backup-ovi napokon ne traju 3 dana i noci
b) HD torrent streaming
c) moze da se deli sa komshijama, prijateljima, poznanicima i sluchajnim prolaznicima bez vecih posledica po sopstveni protok
d) latencija od <=10 ms dobro dodje kod sigara
e) razlika u ceni u odnosu na 16Mb/s je relativno mala (najbukvalnije jedno pivo)

a) Ne radim niti verujem u cloud storage jer je većina mojih podataka pokrivena nekom vrstom NDA zbog kojih ne smem da ih delim niti skladištim na eksternim medijima.

b) Rekoh ne računam pirateriju :D

c) Ma da to bi bilo milina gledati. Prvo što bih morao da uvedem QoS a drugo ne moraju čak da opterete link ni sa 5% protoka da bi mi zagorčali život - dovoljno je da bar jedan od njih pusti torrent da siluje sve moguće portove pa da moram da vadim tandžaru. Delio sam ja net nekoliko puta i od tada rekoh nikad više jer su ljudi i više nego bezobrazni.

d) Latencija ispod 10ms ti apsolutno ništa ne vredi kad većina game servera sama unosi svoju latenciju zbog koje ti na kraju ping nikada neće biti ispod 30-40ms koji god server da odabereš :) Istina manja latencija sa tvoje strane smanjuje ukupnu vrednost ali opet danas su mnogo veće grlo latencije uzrokovane samim serverom nego putovanjem signala kroz mrežu.

e) Heh Finjani... Nije ni čudo :)

<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

parent::__destruct();

}; 

?>

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1356 poslato: 18.11.2011 21:58:54 »
a) Ne radim niti verujem u cloud storage jer je većina mojih podataka pokrivena nekom vrstom NDA zbog kojih ne smem da ih delim niti skladištim na eksternim medijima.

Dobro, to bas nije tipicno za "vecinu ljudi" :)

Citat
b) Rekoh ne računam pirateriju :D

Nebre, pa 1080p trejleri, promo materijali... :)

Citat
d) Latencija ispod 10ms ti apsolutno ništa ne vredi kad većina game servera sama unosi svoju latenciju zbog koje ti na kraju ping nikada neće biti ispod 30-40ms koji god server da odabereš :) Istina manja latencija sa tvoje strane smanjuje ukupnu vrednost ali opet danas su mnogo veće grlo latencije uzrokovane samim serverom nego putovanjem signala kroz mrežu.

E vidis, to je zanimljiv fenomen - kada ti je polazna, provajderska latencija mala, tek ONDA pocne biti zanimljivo koji je server blizu/daleko. Kada sam igrao iz Subotice, bilo mi je nebitno jel' server u tu ili tamo, - sve je to bilo 30-60ms. Ali sada, pogotovo jer .fi provajderi imaju *vrlo* dobre linkove, te razlike su itekako osetne, ako vidim neki lokalni server sa <10ms (a ima i takvih) naravno da necu na onaj koji mi je na 40+. Naravno, umnogome zavisi i od same igre, ako je neki MMORPG ili igra koja opsluzuje milion igracha, onda to nije toliko izrazeno...

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #1357 poslato: 19.11.2011 19:55:00 »
Moram pohvaliti novi Rayman Origins, fantastican platformer.

PS3 i x360 verzije renderuju igru u 1080p rezoluciji [art je crtan bash tako detaljno], a wii verzija koju sam ja isprobao preko emulatora takodje izgleda veoma dobro. Emulator bez ikakvih problema prikazuje ovu full 2D igru, preporucujem je svima da je probate, pogotovo ako imate dosta kontrolera za igranje u coop-u. Evo pocetne zone:

ISO igre je 4.3 gb, emulator mozete naci na dolphin-emulator.com, nikakva podesavnja nemorate menjati, osim rezolucije u kojoj ocete da se renderuje [preporucujem 720p, wii podrzava maksimalno 480p] i komandi.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1358 poslato: 20.11.2011 07:57:45 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1359 poslato: 20.11.2011 09:09:26 »
Americki kongres je objavio da se za potrebe ishrane u skolama pizza smatra povrcem...
http://www.huffingtonpost.com/kristin-wartman/pizza-is-a-vegetable_b_1101433.html

"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1360 poslato: 20.11.2011 09:20:38 »

Van mreže Vaar

• Dominator
« Odgovor #1361 poslato: 20.11.2011 09:49:56 »
Citat
ISO igre je 4.3 gb, emulator mozete naci na dolphin-emulator.com, nikakva podesavnja nemorate menjati, osim rezolucije u kojoj ocete da se renderuje [preporucujem 720p, wii podrzava maksimalno 480p] i komandi.
Bas cu da isprobam ovo sa emulatorom pa javljam utiske. Thanks

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1362 poslato: 20.11.2011 10:13:46 »
Andrea Rossi je NAVODNO uspesno testirao reaktor baziran na hladnoj fuziji...
http://www.wired.co.uk/news/archive/2011-10/29/rossi-success

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #1363 poslato: 20.11.2011 10:33:32 »
Andrea Rossi je NAVODNO uspesno testirao reaktor baziran na hladnoj fuziji...
http://www.wired.co.uk/news/archive/2011-10/29/rossi-success

Oh teh mysteries...

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #1364 poslato: 20.11.2011 10:47:53 »