Autor Tema: Lost  (Pročitano 80101 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Re: Lost
« Odgovor #390 poslato: 24.05.2010 22:19:08 »
Vala bas. Secam se kako smo ja i brat krenuli da aplaudiramo i da se deremo kad je flota doskocila do Zemlje. :D

Finale losta nije imalo ni priblizno takav feeling.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #391 poslato: 24.05.2010 23:34:44 »
Šta ga znam. Negde na sredini serije sam očekivao mnogo, mnogo gore. Mislim da je vrhunac misterije bio u drugoj sezoni i kod pitanja "šta biva ako istekne brojač u hatch-u. Trebali su nastaviti u tom smeru umesto što su implodirali hatch i nastavili sa novim komplikovanjima. Ko bi rekao da je jedna od prvih teorija o ostrvu bila toliko slična finalu serije:

Spoiler: ShowHide
Na početku serije su kontali da je odgovor na sve misterije da su oni svi mrtvi i da su poginuli u nesreći, a da je ostrvo čistilište. Enivej sam kraj radnja na ostrvu je meh. Dobar mi je bio onaj fajt Džeka i Loka na litici. Cela flash-sideways radnja je ispala samo pozornica za patetiku na finalu serije.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #392 poslato: 25.05.2010 00:20:30 »
Čekaj, čekaj, jebeno čekaj.
Neka mi neko objasni, čitao sam review-e na raznim sajtovima, ali mi nije jasno

Svi su mrtvi? Zar nisu producenti još pre tipa 4 godine rekli da to nije slučaj, kada su imali neki Q&A sa publikom.
Šta je sa poreklom ostrva. Jesu svi zaginuli u isto vreme?
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #393 poslato: 25.05.2010 00:24:14 »
Vala bas. Secam se kako smo ja i brat krenuli da aplaudiramo i da se deremo kad je flota doskocila

Mladene, ponekad se pitam da li iznova zaboravljaš da smo Ivica i ja na ovom forumu kada daješ takve izjave....

*uzdah* -  i sad moram.... da te pitam, da li često ti i tvoj brat aplaudirate televizoru i ostalim kućnim aparatima ili je to bilo taj jedan put?
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Vlada

• Dominator
« Odgovor #394 poslato: 25.05.2010 01:42:43 »
Blah...moglo je mnooogooo bolje. Mnogo bolje...mnogo bolje...

Btw, vise mi se svideo kraj BSG nego ovo  :-\

ma kakav bsg, sam lost je imao nekoliko boljih season finale od ovoga :-/

Van mreže Vlada

• Dominator
« Odgovor #395 poslato: 25.05.2010 01:44:41 »

Svi su mrtvi? Zar nisu producenti još pre tipa 4 godine rekli da to nije slučaj, kada su imali neki Q&A sa publikom.

pa nisu bili mrtvi tada, samo onaj paralelni univerzum u sestoj sezoni

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #396 poslato: 25.05.2010 08:40:06 »

Kao što Vlada i ja rekosmo, to je u tom nekom paralelnom univerzumu koji su fanovi nazvali flash-sideways. Enivej, ja sam se nadao da će biti ishod da su svi zapravo nastavili da žive u svetu u kojem ih Džejkob nije dotakao, ali da će zbog magije ostrva, nekako steći sećanja iz ovih drugih života. Kao neki wierd happyend. Malo mi je sranje od kad su počeli sa duhovima, sa gutanjem neke osveštane vode i sl. Uvek sam kontao da će objašnjenje biti naučno ili kvazi naučno, zbog svih onih petljancija sa "jedinstvenim elektromagnetnim svojstvima ostrva".

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #397 poslato: 25.05.2010 08:50:27 »
Ma gde moze da bude naucno, kada su se toliko posrali? Nema nauke koja moze to da objasni.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #398 poslato: 25.05.2010 09:12:45 »
Kažem ne mora nauka, ali da deluje kao nauka. Mislim, većina stvari u Lostu je tu negde na granici. Ali su totalno prešli u misticizam i spiritualnost. Evo da lupim kako bih možda ja napisao to:

Izvor ostrva je neki centar objedinjenog elektomagnetizma svih živih bića na planeti. Nešto kao esencija naše biosfere. Naučni ekvivalent tvoje duše nalazi se tu negde. I kroz taj source bi svest naših likova mogla da se poveže sa likovima u paralelnom univerzumu.

Ili da se vratimo par sezona unazad, black smoke monster je mogao da ostane black smoke monster - sigurnosni mehanizam koji čuva source ostrva. Ume da proceni ko je zao, a ko ne i po tom kriterijumu ubija. Dharma je htela da izučava source, pa ih je čudovište stalno napadalo - morali su da smisle onu zaštitnu barijeru. Others - natives to nisu hteli, pa ih je ostavljalo na miru, a preživeli sa Oceanic 815 su bili mešani dobri i loši, pa je neke koknuo, neke poštedeo.

Ričard je trebao da bude egipćanin koji vekovima čuva ostrvo, a Džejkob inkarnacija samog ostrva. Umesto toga Ričarda su učinili totalnim pogubom koji nema pojma šta se dešava oko njega, a Džejkoba nekog lika koji zna tek malo više od Ričarda. Celoj seriji je falio jedan lik koji zna SVE. Možda ne bi podelio sve što zna sa nama, ali neko ko zna. Ona keva Džejkoba i MiB-a je kao znala dosta toga, ali nemamo nikakvu potvrdu da je znala o čemu priča. Možda samo ona tako konta stvari, možda joj je neko prethodni objasnio koliko je on umeo i sl.

Vitmor je trebao da bude ponovni pokretač Dharme, spoljna sila koja pokušava da se vrati na ostrvo. Nije trebalo komplikovati dalje od toga. Ovako nemam pojma ni sada šta je on hteo.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #399 poslato: 25.05.2010 09:35:19 »
Razumeo sam ja tebe sta si hteo da kazes. Prokomentarisao sam onako jer me je iznervirao kraj.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #400 poslato: 25.05.2010 10:02:17 »
Flashsideways je neka dimenzija u kojoj su se svi major leekovi sa ostrva nasli, kao nagrada za to sto su spasili svet [svi su imali udela u tome da jack nadje snage da vrationaj dildo nazad u rupu i da negativac zagine]. Zasto? Zato sto su svi manje vise umrli nesrecni, i ovi sto su crkli na ostrvu i ovih par sto su se spasili i uspeli da pobegnu sa njega [uspeli su da pobegnu ali njihovi voljeni nisu].

U ovom afterslifeu su uspeli da budu reuniteovani sa svojim boljim polovinama [sayid+shanon, charlie+claire, jack+kate, etc], ali kao sto smo videli neki nisu hteli da odrade "move on" i odu dalje. Ben je ostao u tom afterlife-u da nastavi da se brine o svojoj cerci. Previse je zla naneo u realnom zivotu da bi sada mogao lako da "ascenduje".

Van mreže Vlada

• Dominator
« Odgovor #401 poslato: 25.05.2010 11:32:12 »
zasto jack i dezmond nisu postali smoke monsters kada su otislu u source?

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #402 poslato: 25.05.2010 11:34:20 »
Nema poente da se trudim. It's all pointless.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #403 poslato: 25.05.2010 13:02:08 »
Glupa, glupa serija. Zasto uopste pokusavate da nadjete neku logiku? Ni oni koji su je napravili nisu znali ste ce i kako ce.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #404 poslato: 25.05.2010 13:18:55 »
zasto jack i dezmond nisu postali smoke monsters kada su otislu u source?

Nemamo pojma ni zašto je MiB postao black smoke monster. Možda je bilo samo jedno black smoke čudovište (ono koje predstavlja svo zlo ovog sveta) dole i Džejkob ga je oslobodio. Ali manje više ništa nema veze s ničim drugim, ništa ne drži vodu.