Autor Tema: A Game of Thrones  (Pročitano 206356 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: A Game of Thrones
« Odgovor #1020 poslato: 01.09.2017 18:46:16 »
Aman ljudi, retardirano je, zato je i smešno.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #1021 poslato: 01.09.2017 19:33:36 »
Znam da sada preanaliziram, ali nemam šta pametnije da radim trenutno. Samo hoću da pojasnim: Ja kontam drugačiji humor. Obično ga skontam. Nekad se ne nasmejem, nekada bude ono "heh", nekada prevrnem očima koliko je loše. Ali ovo ne kontam uopšte.

Primer: Vidiš gomilu alkosa koji piju ispred samousluge. Jedan se saplete i padne. Ostali umiru od smeha. Ja kontam šta je smešno. Samo meni nije. To je njima urnebesno, meni je to prevaziđen humor. Kontam da u drugom smeru ne bi funcionisalo, oni ne bi skontali nebulozne fore Monti Pajtona ili tako nešto. Too advanced and multilayered for them.

Zato se plašim da sam naišao na humor koji je ili toliko advanced da ga ja posmatram kao što bi ti alkosi posmatrali skeč Pajtonovaca i ništa ne kontam ili je toliko loš da je ispod neke linije koju ja detektujem kao "dno humora" :)

Ej, i savršeno sam sposoban da kontam nebuloze. Zema mi ispričao vic o kravi koja sedi na drvetu višnje i jede trešnje. I dolazi vuk i kaže "Kravo šta radiš?" Kaže krava "Evo jedem trešnje". Vuk kaže "Ali kravo, to je drvo višnje, odakle ti trešnje?", a krava kaže "Ja ponela".

Ba-dam-tssss.. Ja umro od smeha. Da, znam nije nešto ovako kad se napiše, sve je u delivery-ju ali nebulozno je i smešno. Jer ono... ponela je trešnje, not an issue. Alo ovde ne vidim ništa. Njih dvoje sede i pričaju nešto. Ona valjda njega navodi na sex, a on peva neke pesme i ona se nervira. Ništa. Nema konekcije, nema priče, nema prevrata, nema veze sa tom scenom, nema veze sa Džon Snow-om i Deneris. Nema veze ni - sa - čim. Nije čak ni smešno jer nema smisla.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1022 poslato: 01.09.2017 20:09:10 »
 Negde sam procitao definiciju da se vecina 'Srpskog' humora, u filmovima i u RL svodi na 'kreativno psovanje' tj. fore u nivou tog 'krv ti jbm zmajevu' i sl.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #1023 poslato: 01.09.2017 21:41:09 »
@Relja

Mislio sam da bukvalno ne razumes sta ovaj peva. Sad sam pogledao ove ostale. Ni meni to nesto nije smesno (konkretno na ovom linku sto ja Aca postovao), ali kapiram zasto ljudima jeste. Ta epska situacija, gde su svi kao ozbiljni i gde je sve pitanje zivota i smrti stavlja se u kontekst nase narodne pesme koja je sprdacina. Sve je stvar senzibiliteta i smisla za humor.

Ali ima i nekih dobri fazona tipa (sto vama opet veravatno nije smesno):

« Poslednja izmena: 01.09.2017 21:49:25 carnifex »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1024 poslato: 01.09.2017 22:26:52 »
Prvu foru kontam. Drugu ne.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1025 poslato: 02.09.2017 17:51:55 »

"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1026 poslato: 02.09.2017 17:59:12 »
Bran i Night King su najbolji :)

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #1027 poslato: 02.09.2017 20:36:49 »
Dobar je i Littlefinger.  :D

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #1028 poslato: 02.09.2017 23:07:38 »
@Relja

Takozvani novinar Maric obozava da pita skoro sve svoje goste o Legiji i Arkanu.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1029 poslato: 03.09.2017 08:02:12 »
Eto. Pojašnjenje i odmah mi je jasna fora. Glupa, očajna fora, ali razumem šta je ljudima možda smešno. Ali kod onih pesama ništa ne kontam.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1030 poslato: 04.09.2017 12:52:55 »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1031 poslato: 04.09.2017 17:45:06 »
Good one.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #1032 poslato: 04.09.2017 20:03:03 »
Konacno pogledah 6 i 7 epizodu. =/

Ne dopada mi se ovo sa zmajevima, nisu pametno implementirani.
Mozda je u knjigama drugacije, ali ovo u seriji je bezveze.
I na kraju ispadne da nisu otisli da donesu primerak, ovi ne bi uspeli da uzmu zmaja i ne bi mogli da sruse zid.

Vidi se da im fali Martin i vidi se da rade ono sto najbolje znaju, a to je holivud. It's dumbed down.
Srecom ima jos 7ish sati pa valjda ne mogu toliko usrati.

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #1033 poslato: 05.09.2017 14:43:45 »
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #1034 poslato: 28.09.2017 14:25:03 »