Autor Tema: A Game of Thrones  (Pročitano 206568 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Igor

• Dominator
Odg: A Game of Thrones
« Odgovor #1065 poslato: 30.04.2019 11:28:50 »
Tokom dana bez cackanja podesavanja na tv-u.
Jbmliga mozda je do moje narodske verzije? :D

« Poslednja izmena: 30.04.2019 11:31:44 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #1066 poslato: 30.04.2019 12:47:04 »
Mislim da je ovde problem sa torentima i nekom rekompresijom. Deluje  mi da uglavnom ljudi koji su gledali s Torenta, a Aca mi deluje kao taj :) imaju problema s gledanjem. Ja sam samo spustio malo roletne jer smo žena i ja gledali u sred dana. TV je ostao na normalnom brightness-u svo vreme. A inače, baš mi je šit TV, glavni razlog što hoću da ga menjam je što je jako taman.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #1067 poslato: 30.04.2019 13:20:22 »
Nope. Ja poslednju sezonu nisam ni gledao, te tako ni ovu epizodu.
Drugo, problem ima gomila ljudi koje je sasvim legitimno gledaju:

Citat
The Battle for Winterfell saw the Night King and his army of the undead take on the living in a massive battle that took place at night and often in a blizzard which, combined with high traffic fan demand and low quality streaming services, turned what should’ve been some of the most epic visuals put to screen into something of a blurry, muddled mess at times.

As soon as the episode kicked off, tweets flooded social media with complaints that the episode was so dark that viewers had difficulty discerning what was happening. Gizmodo has looked into this and found that even with a good quality screen on a high-quality OLED (the best consumer TVs for shadow detail) people were still having issues.

http://www.darkhorizons.com/the-post-winterfell-battle-thrones-fallout/

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1068 poslato: 30.04.2019 13:53:03 »
Nemam pojma šta je problem onda. Trebao bi neki benchmark da se napravi. Kao ovo što je Igor postavio, da svi pogledaju i kažu da li vide jasno šta je na slici.

Van mreže ocnajob

• Terminator
« Odgovor #1069 poslato: 02.05.2019 12:12:33 »
Gledao sam prvo preko dana, a onda uvece, sa HBO paketa, na TVu koji je uspevao da izgura razne mracne stvari. Preko dana se skoro nista nije videlo, uvece je za nijansu bolje... Mada, realno, nema ni mnogo toga da se vidi (i cuje). Supljikava epizoda :(

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1070 poslato: 02.05.2019 13:32:56 »
Koji je argument da je epizoda šupljikava/dosadna? Meni je naravno jedna od najboljih u seriji, ali jasno mi je da nema neki poseban character growth ili odlične dijaloge. To je akciona epoizoda, kao i bilo koja druga battle epizoda do sada. Mislim, mogli su i da preskoče i prikažu aftermath, da ljudima ne bi bilo dosadno da gledaju bitku. Ima dovoljno prevrata da drži stvari zanimljivim. Da, ima totalno debilnih strateških odluka, ali ne toliko da izazove toliki revolt kod ljudi.

Meni jedino smeta ako ostave na ovome što se tiče white walkera i njihove motivacije da napadnu sada. Zašto su napali? Kako su prošli put završili rat?

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1071 poslato: 02.05.2019 13:44:31 »
Meni je iskreno cela epizoda bila pomalo antiklimakticna...
Mislim, cool fight & whatever ali ono jbt od prve epizode sedam sezona pumpaju "winter is coming" hype i onda bum, sve gotovo u jednoj epizodi... Zivo me interesuje kako ce to G.R.R. da odradi (ako ikada i zavrsi serijal).
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1072 poslato: 02.05.2019 13:58:45 »
Da, to je i meni glavna zamerka. Ali to je tek na kraju. Ono poslednjih dva tri minuta. Ne mogu da kažem da mi je cela epizoda antiklimatična, ono, bilo je baš napeto mnogo puta. I generalno u vremenu kada sve posmatram sa aspekta storyline-a, a ne kao normalan gledaoc (ah, ovaj lik ne može da umre, pošto njegov story arc nije gotov), stvarno je uspeh da me nateraju montažom, osvetljenjem i muzikom da budem napet i da se brinem šta ide sledeće.

Najbolji prevrati su mi bili kada kralja sprže vatrom iz zmaja i preživi pa Jon krene da ga juri. Super mi je zato što znam odmah da ga vatra neće srediti, previše bi bilo glupo, a i videli smo da prolazi kroz vatru dok ostali mrtvi ne mogu u onoj epizodi kada opkole pećinu u kojoj su three eyed raven, children of the forest i Bran. I tu kao kontam da sve znam i da me neće iznenaditi i onda krene Jon da ide za njim i onda kada se ovaj okrene i krene da diže mrtve, to mi je toliko dobar momenat. Jer sam zaboravio na to. Skrenuli su mi pažnju efikasno. I ta trka do njega dok ovi polako ustaju, to je genijalno. Znam da Jon može da ga ubije sada. Ima oružje za to. On stoji nenaoružan okupiran podizanjem mrtvih, dok Jon jurca punom brzinom s mačem u rukama. It can swing any way. I oba ishoda imaju ogromne posledice.

Naravno, nemaju, pošto ono kao Jon uspeva da se bori opkoljen mrtvima dok se zmaj ne pojavi, ali to nema veze u tom trenutku, jer u tom trenutku ja mislim, ako ne stigne do kralja na vreme, gotovo je. To je super, malo serija i filmova umeju to da izvedu kako treba.

Isto i na kraju ono sa Arijom. Kad je vidiš kako izleće iza "TOOOO!" onda je ovaj uhvati i u fazonu sam "NEEE!" I onda joj ispadne nož i opet sam "NEEE!" i pojavi se ruka koja uhvati nož "TOOOOOOO!!!"

Mislim, ono žena i ja smo navijali kao na utakmici. Pogledajte ove ljude i njihove reakcije:

Ako za vas ovo ne radi, onda jednostavno gledate sa previše uzvišene pozicije filmskog i TV kritičara. Step down and enjoy the fun.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1073 poslato: 05.05.2019 11:53:42 »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1074 poslato: 05.05.2019 13:33:35 »
WTF Deadpool, you wasted minutes of my life!

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1075 poslato: 05.05.2019 15:10:10 »
Come on, ovo kao da je Linč napravio.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1076 poslato: 05.05.2019 16:11:23 »
WTF Deadpool, you wasted minutes of my life!

Priznaj, Relja! Samo si ljubomoran sto ti ne znas da napravis ovako dobru animaciju. :P

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1077 poslato: 05.05.2019 20:37:54 »
Kako serija treba da se završi:

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1078 poslato: 05.05.2019 22:14:37 »
Danas sam procitao savrsen opis trenutne situacije u seriji: Isto kao kada bi Voldemort bio ubijen na samom pocetku poslednje knjige da bi na kraju ispalo da je Dolores Umbridge glavni  negativac...

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #1079 poslato: 05.05.2019 23:40:46 »
Ja mislim da likovi koji su radili epizodu nemaju pojma o taktici. Zamak, zidovi ... zašto uopšte postoje kada nisu koristili uopšte jedini razlog zbog čega su te zidene pravljene? Juriš lake konjice u mrak? Dothraki are fucking skrimishers, not some heavy cavalery. Iskopali rov od metar i po? Koga će to da zaustavi? Trabušenti stavljeni napred, prvi kao neki idioti ... a onda ih ispale samo jednom pošto je to one charge item? WTF? Ili su svi Vesterošani brain dead idioti ili su scenaristi odustali od bilo kakve želje za kvalitetom.

An army of the dead is coming with a freaking necromancer ... let's put kids in the crypts where dead bodies are ... Magični ledeni zid koji je štitio ljude hiljadama godina je bio potreban da zaustavi White Walker-e. Nah, koji su to idioti bili, toliki trud zbog tako malog problema. One stabby gurl is all we need.

A sada, pravi negativci dolaze na red, alkoholičarka i njen dečko gusar.