Autor Tema: A Game of Thrones  (Pročitano 209804 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: A Game of Thrones
« Odgovor #945 poslato: 08.08.2017 07:47:17 »
Nijedna vojska se ne bi smestila negde, pa makar i na par sati, a da ne rasporedi stražu. Taman posla da ih onako iznenade.
Rupetina u scenariju, ako mene pitate.

Inače, cela epizoda mi je traljavo izrežirana. Pogledati maestralno izrežirane Hardhome i Battle of the Bastards od strane Miguel Sapochnik-a. Vidim da čovek sad režira pilot serije Altered Carbon.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #946 poslato: 08.08.2017 08:55:39 »
Slažem se za Hardhome. Ali Battle of Bastards ima iste propuste kao i ovo. Od Rikona koji trči u pravoj liniji, do odromne vojske koja se prikrade bojnom polju samo tako u neverovatnom tajmingu.

Isto je i sa prošlom epizodom kad Neokaljani osvoje Lanisterski zamak i onda se Jurinova flota warp-inuje odmah pored njih i uništi im brodove. Ono... nisu ih videli na horizontu kako dolaze.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #947 poslato: 08.08.2017 09:20:59 »
Mislim da previse hladne glave i zrelog i modernog shvatanja dozivljavate sto je rikon trcao u liniji.
Verovatno vam je jos pomalo svez Apocalypto u secanju.

A sta onda sa zmajem u ovoj od juce? Vec je jednom prosao harpun pored glave i kada se okrenuo za nov napad, ponovo je leteo u pravcu direktno na balistu. Zasto nije leteo cik cak?

Geografija jeste zaista malo zanemarena u seriji, al ono to je mali suspension of disbelief i nije kao da znamo koliko je tacno vremena proslo i to.

Meni bi recimo bilo interesantnije duel Arije i Brien; koliko kod Arija bila spretna i okretna sa 'iglom', Brien je samo trebala da stavi slem i da je pusti da mlatara. Brien ima plate oklop koji Arijina cackalice ne moze ni da ogrebe. A ne bi mogla ni da parira iglom protiv brien napada macem. I naravno, Brine koja je vrhunski ratnik, jel da, zena u muskom svetu, morala je biti 2x bolja i sve to, odjedared postaje neki oaf koji mlatara macem kao balvanom, da bi arija ispala as badass as possible. Ratnik koji trenira ceo zivot ispadne smesna pred devojcicom koja koristi maske da ubija ljude?!

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #948 poslato: 08.08.2017 09:39:49 »
Ma jeste, ako krene iole malo više da se analizira, rupa ima koliko hoćeš.

Drugo, nikako ne mogu da se otmem utisku da je serija izgubila u kvalitetu od kako su zašli u uncharted territory (nema knjige).

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #949 poslato: 08.08.2017 09:44:29 »
Da, otkako su stali sa knjigama sve se desava brze i haoticnije. Imamo jos sta, 9 epizoda [u ovoj i sledecoj sezoni] do totalnog kraja serije?

Sa toliko epizoda mislim da ce samo resiti centralno pitanje oko "igre prestola", tj, samo zongliranje ko je vladar svega ce postati reseno i/ili nebitno.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #950 poslato: 08.08.2017 09:57:21 »
i da ce resiti pitanje snow zombies

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #951 poslato: 08.08.2017 10:02:30 »
Meni deluje da će bitka za prevlast da se završi u ovoj sezoni. Cliffhanger na kraju sezone će biti armija mrtvih koja se probija kroz zid. I poslednja sezona je borba sa njima na severu. Verovatno će poslednja bitka serije biti bitka za Vinterfel.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #952 poslato: 08.08.2017 10:31:31 »
Nah, uopste ne mislim da ce ista biti reseno sa walkerima. Oni ce ostati pretnja za show koji nece biti fokusiran na "ko ce biti vladar westerosa" cimanje.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #953 poslato: 08.08.2017 10:33:22 »
lame, treba sve da zavrse u ovoj i sledecoj i kraj

bilo kakav spin off nece dobro proci

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #954 poslato: 08.08.2017 10:53:29 »

Van mreže Boriz Grozni

• Recruit
  • *

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #956 poslato: 08.08.2017 20:32:52 »
@Relja, @Aca

Jebiga, ja samo uzivam u seriji, meni bilo super. I was like: Dragons! YEAH! Da sam se vise udubio, verovatno bih i ja primetio da se svetlo odbija potpuno neprirodno o krljust zmaja ako se uzme u obzir geografsko podrucje, doba dana i priroda alfa i beta keratina.

Da, otkako su stali sa knjigama sve se desava brze i haoticnije.

Mislis, konacno nije razvuceno do bola.
« Poslednja izmena: 08.08.2017 20:35:27 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #957 poslato: 08.08.2017 21:00:35 »

Dobar je Rumun :D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #959 poslato: 09.08.2017 10:01:39 »

"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams