Autor Tema: Hobi  (Pročitano 7923 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže D.

• Recruit
  • *
Hobi
« poslato: 15.11.2011 21:00:20 »
Evo da vam razbijem ovo muško društvo malo... :)
Priča nije fantastika, ali biće i toga. Možda.

Hobi

Pomirisao je jednu od odabranih. Mirisala je na mešavinu soli i pepela rasutu po zamrznutom kolovozu ispred prozora. Zadržao je dah, zatvorenih očiju. Često je to radio ako bi mu se primerak posebno dopao. Tako je imao osećanje bliskosti sa svojim devojkama, kako je voleo da ih zove. A voleo je i da im ugađa. Zato je podrum pretvorio u hladnjaču. Nije bilo drugog načina da očuva njihovu posmrtnu lepotu.

Odavno je primetio da je svaka jedinstvena. Traženje sličnosti među njima postalo mu je hobi. I više od toga. Prilikom proučavanja njihovih, gotovo prozirnih, tela osećao je strast. Nailazila je silinom lavine, a gasila se uz potmulu tutnjavu. Voleo je da ih posmatra i nadeva im imena. Nakon izvesnog vremena njihov broj počeo je da mu zadaje muke u smišljanju nadimaka. To ga nije sprečilo da ih i dalje dovlači kući.

One koje su ličile jedna na drugu čuvao je zajedno, u jednoj staklenoj kutiji. Ostale je raspoređivao zasebno. Sve ih je držao u tečnom amonijaku. Povremeno ih je vadio i uživao u ledenim poljupcima i pogledima. Često je mislio o tome šta bi im rekao da su žive. Voleo je da ih dodiruje i da im šapuće. Ponekad bi zaspao kraj njih, budeći se promrzao i prehlađen.

Radi hobija razmišljao je da se preseli. Ovde ih je bilo malo i to samo u određeno doba godine. Ostatak vremena uglavnom je sputavao žudnju. Sprečila ga je činjenica da zbirku nikada ne bi uspeo da prenese bez oštećenja i opasnosti. Zato je ćutao, maštao o udaljenim predelima i čekao trenutak za kopanje.

Upravo je završavao tromesečnu proveru očuvanosti devojaka kada je radio-stanica prenela vest. Nasmešio se. Poučen ranijim iskustvom znao je da bi trebalo da sačeka nekoliko dana. Iz ugla je izvadio lopatu i očistio je od prašine. Isto je uradio i sa gumenim čizmama. Kombinezon je već bio hemijski očišćen. Nakon završenih priprema pomislio je kako se strpljenje uvek isplati.

Sakupljač pahuljica je bio spreman za pohod.

D.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Re: Hobi
« Odgovor #1 poslato: 15.11.2011 21:10:03 »
Ćao i dobrodošla.

Moram da kažem da nisam baš u potpunosti shvatio celu priču. Pogotovo poslednji deo. Ne znam da li je ovo minijatura ili postoji još neko ime za ovako kratku formu. Ali jako, jako je teško ispričati bilo šta u tako malo prostora. Ali nemoj mi još odgovarati, sačekaj da vidimo šta će ostali da kažu, možda ja samo nisam dovoljno pažljivo čitao.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #2 poslato: 15.11.2011 23:19:20 »
Koliko sam ja shvatio, u pitanju je neki serijski ubica. Ili gresim?
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže anakin

• Terminator
« Odgovor #3 poslato: 16.11.2011 00:03:53 »
grobar nekrofil?

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #4 poslato: 16.11.2011 00:52:51 »
Dobrodošla D.!
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže D.

• Recruit
  • *
« Odgovor #5 poslato: 16.11.2011 01:41:50 »
Hvala na dobrodošlici Relji i dragom Ivici, kao i neimenovanom online poznaniku. :)

Van mreže rajkor

• Illuminator
  • Live Long and Prosper.
« Odgovor #6 poslato: 16.11.2011 15:42:23 »
Dobrodosla. Prica je super, samo nastavi.

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #7 poslato: 16.11.2011 16:05:24 »
Koliko sam ja shvatio, u pitanju je neki serijski ubica. Ili gresim?
grobar nekrofil?
Eh, pa lepo na kraju kaze da čovek skuplja pahulje snega :)
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/