Autor Tema: SMF 2.0  (Pročitano 25700 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže holodoc

• Dominator
Odg: SMF 2.0
« Odgovor #15 poslato: 06.12.2011 16:13:19 »
Well, koliko ja vidim, sve radi kako treba, samo što sam morao sve poruke da označim kao pročitane :)
It ain't a bug its a feature ;) Ovo je posledica namerne promene naziva SMF "kolačića" da bi browseri prestali da koriste "kolačiće" sa stare verzije. Par stvari je zbog toga "resetovano" ali ništa strašno.

Embedovanje video snimaka radi tako sto samo postujemo link. :) Jedino sto YT i dalje forsira 4:3.

edit - well, to vazi samo za youtube, gametrailers snimci odbijaju poslusnost.
AEVA Lite plugin koji je instaliran automatski embeduje sadržaj čim naiđe na link koji je podržan listom formata i sajtova koji mogu da se embeduje. Ovo je lista formata koji su podržani.

Citat
Supports 171 Video Sites including:
  • YouTube, YouTube (Playlists), Dailymotion, Google Video, BBC News* (now with audio), BBC Iplayer (UK Only), MetaCafe, Veoh, 123video, Facebook, 5min Life Videopedia, 9You, ABC News*, AdultSwim, AlloCiné, AniBoom, Apple Trailers*, Archive.org*, Atom*, Bebo*, Blip*, BoFunk*, BombayTV, Break*, Broadcaster*, CarPix Tv, Cellfish, Clarin, Clip.vn, ClipFish (Old), ClipFish (New), ClipJunkie, ClipLife, ClipMoon, Clipser, ClipShack, Cold-Link, CollegeHumor, ComedyCentral(Inc. TheDailyShow), Crackle, CrunchyRoll*, Culture Pub*, Current*, Dailyhaha, DemoScene.tv*, DotSub (w/o Captions), DoubleViking*, dropshots.com, Dv.ouou, EASportsWorld*, EbaumsWorld Videos*, ESPN, Excessif, ExposureRoom, Flickr Video, FunnyOrDie, G4TV, GameKyo, GameSpot, GameTrailers (Inc. User Movies), Gametube.org, GameVideos.1up, GarageTv*, Gloria, Glumbert, GodTube, GotGame*, GrassRoots ItvLocal, GrindTv*, Guba, TheHub, Hulu (Usa Only)*, Humour*, Video.i.ua*, IGN, IMDB*, ImageShack, IndyaRocks, Izlesene, Jokeroo, Joost, JujuNation Video, JumpCut, JustinTV, Koreus, Last.fm (Videos), Last.fm (YouTube videos), Libero, LiveLeak, LiveVideo, Machinima (Old), Machinima (New), Mogulus/Livestream, MyTaratata, Video.mail.ru, MegaVideo, Milliyet*, MoFile, MotionBox, Mpora, Mpora TV, MSN Live/Soapbox, MtvU (Usa Only), Multiply, MyNet, MySoccerMedia*, MyShows.cn*, MySpaceTv, MyVideo, MyVi*, M Thai, NhacCuaTui, OffUHuge, The Onion*, OnSmash, Photobucket, PikNikTube, Putfile, Rambler, RawVegas, Revver, RuTube, SevenLoad, ShareView, Sharkle*, Sina Podcast, Smotri, Snotr, SouthPark Studios, Space.tv.cctv.com, Spike, SportsLine (CBS Sports), StageHD*, Streetfire*, StupidVideos*, TagTele, TinyPic, Tm-Tube, TrailerAddict*, TrTube*, Trilulilu, Tu.tv*, Tudou, UOL VideoLog, Ustream*, UUME, u-Tube, vbox7, VideoJug*, videos.sapo, Vidiac, Viddler*, Videa, VideoNuz*, VidiLife*, VidMax, Vimeo, Vidivodo*, VSocial (Type1), VSocial (Type2), Wat.tv*, WeGame, Wipido*, Yahoo Video*, Yahoo Video HK, Yahoo Music Videos, Yandex*, YouKu
  • Several networks of video-sharing sites which account for hundreds of extra video-sharing sites. These networks include Brightcove.com, Kaltura* (blog and Wikipedia embedding), Kewego*, Truveo* (meta search engine)...
Supports 18 Audio Sites including:
  • BooMp3, Deezer, Deezer (Playlists), Deezer (Radio), Divshare (audio only), EbaumsWorld Audio*, GoEar, iJigg, Jamendo, JujuNation Audio, Last.fm (Audio), Last.fm (Artist pages), Mp3tube*, MusOpen*, Passionato (Single Preview), Passionato (Playlist Preview), Project Playlist, Seeqpod
Supports 6 Other Sites including:
  • NewGrounds*, Orb, ScreenToaster, Scribd*, Slide*, VoiceThread

Meni se vratila stara ikonica za sajt u browseru. Ne znam kako.
Sređeto ;)

Zasto mi forum daje mogucnost za zatvorim Shoutbox thread? Mozda zato sto sam ga napravio...

Ove zuti/crveni bar-ovi iznad avatara su ugly.
Nova default dozvola za korisnike na SMF 2.0 podrazumeva da autori teme mogu da ih i zaključaju.

^
Previse su drecavi, pozeljnije su blaze boje.
Problem sa velikim rezolucijama slika nije resen.
Stars ikonice su one koje dolaze po defaultu uz SMF 2.0 i kao takve su prilagođene svetlijoj temi. Pošto vizuelni deo migracije nije još uvek priveden kraju s obzirom na obim posla polako će i sve te stavke biti sređene ;)

i btw. kad pogledam ispod profila of tamburix vidim ove staromodne ikonice iz '97 kao i krzave ivice.  :uneasy:
Iako novi forum izgleda skoro potpuno identično kao prethodni istina je da je za migraciju na SMF 2.0 kompletan vizuelni deo morao da se uradi skoro od nule :) Dakle sve ove nedostatke koje sada vidite (neuklopljene ikonice, krzave ikonice, premali kontrast na nekim mestima između boje teksta i pozadine itd.) posledica su toga što je sav sadržaj koji dolazi uz SMF 2.0 prilagođen za njegovu default ("Curve") temu. Nešto od toga što je najkritičnije je zamenjeno i rešeno a ostalo će ići usput.

Nama je bilo bitno da se stari SMF 1.x što pre pošalje u penziju jer iskreno nije više dorastao zahtevima a i zvanična podrška za njega je prestala pre par meseci kada je objavljen SMF 2.0. Migracija je podrazumevala i da se uradi dosta posla oko čišćenja baze, konverzije u novi SMF 2.0 format, dodatna podešavanja itd. Dakle dosta stvari koje možda nisu očigledne javno :)

P.S. SMF 2.0 ima gomilu novih opcija pa ću kasnije možda imati malo vremena da ih navedem. Uostalom skupljajte XP tražeči ih :)
« Poslednja izmena: 06.12.2011 16:16:02 holodoc »

<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

parent::__destruct();

}; 

?>

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #16 poslato: 06.12.2011 17:57:45 »
Od funkcionalnih zmerki jedino imam prevelik broj horizontalnih belih linija. :) Jel moze makar da skine bela linija ispod slika koje imaju link [reljin signature npr] ?

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #17 poslato: 06.12.2011 17:59:01 »
Odlično Holodoc! Meni sve šljaka super! :)
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #18 poslato: 07.12.2011 18:16:14 »
Na forumu je uključena SMF 2.0 opcija kojom se velike eksterne slike, koje su uključene u forum putem
IMG taga, automatski smanjuju tako da im širina bude uklopljena u širinu dela za sadržaj poruka.

Ova opcija nažalost nije retroaktivna tako da sve prethodne slike koje su kačene na "običan" način i dalje ostaju velike. Jedino ako ako autora poruke ili nekog od admina ne mrzi da klikne jednom na opciju izmene poruke i da je snimi kako bi novi sistem uradio izmene po novom sistemu :)

Kako to u praksi izgleda?

http://www.photontide.org/forum/index.php?topic=4216.msg63857#msg63857
« Poslednja izmena: 07.12.2011 18:20:32 holodoc »

<?php
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

}; 

?>

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #19 poslato: 10.12.2011 10:59:55 »
Samo da napomenem da - iako razumem da je to dosledno sa dizajnom sajta i da odgovara okruzenju, itd. i da je verovatno ispravna odluka - mene srpski prevod foruma jako nervira. Sve mi je tako rogobatno, od Odg: umesto Re:, preko menija gore (pocetna/pomoc/itd) do stvari koje sada uopste ne znam sta znace na srpskom. Jedva sam nasao quote.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #20 poslato: 10.12.2011 18:58:34 »
^
Mislim da trebas biti presrecan sto nije u pitanju Ћирилица.
Meni je OK ovako. :)
« Poslednja izmena: 10.12.2011 19:00:40 Grimm »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #21 poslato: 10.12.2011 20:07:15 »
Moze se uvek prebaciti na Engleski u profilu (i dalje ce biti Odg:, ali ce bar meniji/komande da budu 'razumljive' ;) )...

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #22 poslato: 10.12.2011 20:43:50 »
Samo da napomenem da - iako razumem da je to dosledno sa dizajnom sajta i da odgovara okruzenju, itd. i da je verovatno ispravna odluka - mene srpski prevod foruma jako nervira. Sve mi je tako rogobatno, od Odg: umesto Re:, preko menija gore (pocetna/pomoc/itd) do stvari koje sada uopste ne znam sta znace na srpskom. Jedva sam nasao quote.
Za to postoje tri razloga.

Prvi je da prevode rade uglavnom pojedinci koji često nemaju iskustva sa prevođenjem softvera pa u kombinaciji sa nedostatkom vremena krajnji rezultat ume da ispadne ajde da kažem interesantan :) Naravno ne želim da umanjujem zasluge autora ovog prevoda ali iskreno postoji dosta fraza koje bi po mom mišljenju trebalo ispraviti pošto je ipak u pitanju zvaničan srpski prevod. Nažalost zbog razloga navedenog pod tačkom broj tri prestao sam u potpunosti da na bilo kakav način pomažem i utičem na srpski prevod SMF-a.

Drugi je da većina forumskog softvera, pa i SMF, koristi sistem fraza koji je po prirodi prilagođen engleskom jeziku gde je teško nekom Englezu objasniti da u srpskom jeziku za jednu jedinu imenicu postoji čak osam oblika (padeža) :)

Treći i po meni najbitniji razlog je uticaj jezičkih fašista, samoproklamovanih Mesija srpskog jezika od kojih bi svako ni manje ni više da bude sledeći Kuk Varadžić. Lideri u tome su definitivno na srpskijezickiatelje.com  sa kojima sam već na par mesta imao verbalne rasprave. Naravno sve su bile čisto gubljenje vremena jer bi se odmah tu, po sistemu efekta čopora, stvorila gomila "načitanih" poltrona koja bi neretko krajnje bezobrazno branila svoju stranu (namerno ne kažem "svoje argumente"). Zbog toga ćete u trenutnom prevodu naći "sklepanice" tipa "poTforum" (kao da se u njemu prodaje grnčarija ili trava) i slične koje se graniče sa potpunom neupotrebljivošću (primer rasprave na temu "podforum" vs. "potforum" recimo možete naći ovde - http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=434998.0)

Da rezimiram, ovo je trenutno najbolje što postoji od srpskog prevoda za SMF :) Ćirilicu ne želite ni da vidite na šta liči :sneaky: Pre nego što je urađen upgrade bilo je par reči među nama o tome da neke reči jednostavno nisu adekvatno prevedene tako da nije da nismo svesni toga :) Mi ćemo naravno pokušati da u međuvremenu problematične reči ispravimo i malo zategnemo prevod a do tada ko želi može bez problema da se vrati na englesku varijantu tako što će u svom profilu (http://www.photontide.org/forum/index.php?action=profile;area=account) izabrati engleski jezik ;)

<?php
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

}; 

?>

Van mreže holodoc

• Dominator
Re: SMF 2.0
« Odgovor #23 poslato: 11.12.2011 01:32:10 »
Ok treba mi potvrda i od nekoga sa strane da se u listi za izbor jezika umesto slova "S" na početku pojavljuje neki čudan simbol? (vidi sliku)

Pokušavam poslednjih sat-dva da skapiram zbog čega online verzija pokazuje pogrešno ovaj podataka a moja lokalna developer kopija funkcioniše ok. Postoje dve opcije: nešto na serveru od biblioteka za parsiranje podataka nije ok ili SMF bug. U oba slučaja bih voleo da definitivno otkrijem šta je razlog.

Link do mesta gde možete proveriti stavku: http://www.photontide.org/forum/index.php?action=profile;area=account

<?php
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

}; 

?>

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #24 poslato: 11.12.2011 03:17:18 »
Ok treba mi potvrda i od nekoga sa strane da se u listi za izbor jezika umesto slova "S" na početku pojavljuje neki čudan simbol? (vidi sliku)

Da, i ja vidim taj cudan simbol umesto S, mislio sam da je to do mog Chromium/Linux-a

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #25 poslato: 11.12.2011 03:30:03 »
Ok u pitanju je SMF bug koji je moram da priznam bilo interesantno loviti ;D

Problem je nastao zato što na serveru gde je instaliran forum ne postoji PHP ekstenzija koja je uglavnom uvek instalirana (mbstring) pa je forum koristio fallback sistem sa konverzionim tabelama a osoba koja je bila zadužena za kreiranje tih tabela je očigledno malo hvatala krivinu pa je koristila automatsku konverziju :)

Problematični simbol je (sada već bio) tzv. dugačko s (http://en.wikipedia.org/wiki/Long_s) koje se nekim čudom našlo u konverzionim tabelama umesto slova "S".

Evidentirano u SMF bugtrackeru i poslat bugfix. Biće javno dostupan u sledećoj minor verziji foruma. PhT dobija fix odma'  ;D

<?php
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

}; 

?>

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #26 poslato: 11.12.2011 05:32:53 »
Ok urađen je solidan broj ispravki što u izgledu što u funkcionisanju foruma tako da bi sada trebalo da bude ispravljena većina stvari na koje je bilo pritužbi.

Usput da napomenem samo da je u SMF 2.0 dostupan tzv. WYSIWYG editor. Da ne bih objašnjavao šta je to dovoljno je da kliknete na ikonicu prikazanu na prvoj slici i editor prelazi u WYSIWYG mod (blago žut i okvir oko sadržaja indikuje aktivan mod).

Takođe ukoliko volite da špijunirate šta drugi rade na "Ko je online" listi možete da izaberete koji tip posetioca želite da pratite tako da ako izaberete samo članove oni će jedini biti prikazani u listi.

Ispravljeni su inače i svi bagovi sa srpskim jezikom (indirektna poruka hosting provajderu da instalira mbstring  :twisted:)

<?php
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

}; 

?>

Van mreže holodoc

• Dominator
« Odgovor #27 poslato: 19.12.2011 19:45:41 »
Evo dobili smo i besplatan back-reference link od naših jezičkih "prijatelja" i to ni manje ni više nego preko SMF foruma :!!: Hvala, lično sam veoma dirnut vašom  uviđavnošću :'( Da bar za nešto budete korisni ;)

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=434998.msg3231423#msg3231423

<?php
     public static 
$humiliation

private function 
__construct(){

}; 

?>

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator