Autor Tema: Udovi  (Pročitano 6195 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
Udovi
« poslato: 02.05.2012 12:39:20 »
Nova priča, i jedna od retkih baš hardcore SF koju sam napisao u poslednje vreme. Solidno je dugačka, pa samo kačim ovde uvod, a ako vam se svidi, ostatak pročitajte kod mene na sajtu, ostavio sam ispod link.

Udovi

Doktor je pokušavao da pronađe arteriju i zaustavi krvarenje. Čovek je pucao sebi u nogu neposredno iznad kolena. Sačma je samlela kost i mišiće, a sada se koprcao i vrištao dok su zaposleni u hitnoj pomoći činili sve što mogu da ga zadrže u životu. Kako su sekunde tekle, čovek je bio sve mirniji i mirniji.
-    Uskoro ću biti ceo. Glas na telefonu nije lagao – skliznulo je sa njegovih usana zajedno sa malo pljuvačke kada su ga napokon odgurali u operacionalnu salu.
Doktor je obrisao znoj i pošao da zameni krvavu odeću.
Nekoliko časova kasnije, pred kraj njegove smene, izašao je ispred bolnice i pridružio se kliničkom psihologu koji je takođe izašao na pauzu.

-    Još jedan virusni poremećaj identiteta telesnog integriteta?
-    O da – doktor je zapalio cigaretu. – Stariji čovek, sačmara. Odradilo je posao.
-    Treći ove nedelje. Neverovatno. Da su bar stvarni PITI poremećaji; u tom slučaju bar ne bi želeli da im se udovi vrate, kao što je sada slučaj.
-    Kada bi trebao da bude onaj kongres SZO-a, spominjao si mi nešto o tome.
-    Sledeći mesec. Do tada, ako se nastavi ovaj trend, svaki deseti čovek će odstraniti sebi ruku ili nogu.
-    Užas.
-    Stvarnost. Da je grip, pa da možemo da izvedemo vojsku na ulice, napravio karantine, učinimo bilo šta. Ovako, možemo samo da se nadamo da će pronaći lek. Ili bar uzrok – psiholog je slegnuo ramenima.
...
Ostatak, ako vas zanima, na http://ivicamilaric.blog.rs/blog/ivicamilaric/generalna/2012/05/02/udovi :)
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them