Autor Tema: Starship Troopers: Invasion  (Pročitano 17629 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Starship Troopers: Invasion
« Odgovor #15 poslato: 11.08.2012 01:42:18 »
Tja. Znaci, CG dizajn je dobar, animacija je na momente kruta. Vizualno izgleda OK. Sto se tice radnje, ona je taman tu da sluzi kao izgovor za scene u kojima se puca, puca, gine, puca. Nejasno je ispricana i pomalo konfuzna, ne u smislu kompleksnog zapleta, vec u smislu traljavog storytellinga. Bez spoilovanja cu da kazem da je osnovni plot mogao komotno da bude i "trooperi se bore protiv buba na odredjenom prostoru", a scenario da se svodi na to da malo trce u jednom, malo u drugom, malo u trecem pravcu i ginu. Distance su, recimo, potpuno relativne - ako u jednom smeru treba dosta vremena da se rocket-propelled mechom stigne negde, u suprotnom smeru se trceci vraca za par sekundi.

Dalje moram da kazem: Japanci su vec zesce dosadni. Iako ovo nije klasican anime, japanska milion puta vidjena filozofija u pravljenju filmova je i ovde prisutna. Od likova, preko dijaloga, do tako nekih nervirajucih detalja. Recimo, ne znam da li ste primetili, ali u SVIM japanskim vojnim anime (gde ima neki squad) oni prosto pate od toga da neko da naredbu a da se svi ostali sinhronizovano izvicu "yes sir", "roger that" ili tako nesto, sa obavezno dignutom rukom ili nekom drugom specificnom (za Japance sigurno trip) pozom koju bas svi zauzmu. Mozda vam deluje kao sitnica - ali mene takve stvari vec zesce nerviraju. Kakve submission tripove Japosi imaju u glavama, ne znam, ali to je nesto za psihijatra. Naravno, ubacili su malo i spiritualizma, malo borilackih vestina, itd. Nije strasno, manje je japanski trip nego neki drugi filmovi, ali me nervira sto oni drugacije jednostavno ne umeju da naprave nista.

U svakom slucaju, dosadno je. Ali bar lepo izgleda i ima dobrih riba i golih sisa. Prakticno svaki zenski lik ih u jednom momentu pokaze, bez nekog posebnog opravdanja. Meni je to bio highlight filma. Ali, na kraju dana, nije zabavno. Odgledajte svakako, ako nista drugo, zbog solidnog CG-a i zato sto, jel, treba gledati sve SF CG filmove, zar ne? :)
« Poslednja izmena: 11.08.2012 01:50:21 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #16 poslato: 16.08.2012 22:03:19 »
Awesome! \m/

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #17 poslato: 17.08.2012 21:05:56 »
Mislim da je pokazvianje sisa omaž na originalni Starship Troopers.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #18 poslato: 18.08.2012 22:58:17 »
Starship Troopers Invasion 2012 BluRay 720p DTS x264-CHD

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #19 poslato: 19.08.2012 08:37:08 »
Excellent....   ;D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #20 poslato: 19.08.2012 12:14:55 »
Odgledah. Uživao sam u svakom kadru. Jeste da boluje od japanskog scenarija ili šta već, ali mi je bilo jednostavno zanimljivo da gledam CGI babes, dizajn opreme i sl. Grafički mi je kao onaj prvi Final Fantasy film s izuzetkom kose na ribama koja nije toliko dobro simulirana. Kao neki dosta produženi cinematic za neku FPS igru. To mi se dopada.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #21 poslato: 19.08.2012 14:22:45 »
Mene je poprilicno odusevio onaj prvi CGI resident evil film iz ~2008. godine, Degeneration bese?. Sad prave novi sa nekim slicnim imenom.

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #22 poslato: 28.08.2012 09:50:13 »
E meni je ovo bilo skroz zabavno, kao ništa ne razumem ali mi se svidja, ehm, kao recimo mis Kambodže.
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #23 poslato: 30.08.2012 23:12:29 »
Evo pogledah i ja, i poprilicno sam uzivao. Opening sekvenca igre je najgora, najvise zbog cinjenice da sam se razocarao sto bube izgeldaju lepse u live action filmu pre 15 godina. I mean, look at this.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=gCB8Uz0dY58#t=52s

Radnja je onako, taman za animirani CGI film [u prevodu, 10 puta bolja od #2 i #3 live action filma]. Svidelo mi se sto nisu isli na neku spinoff pricu, vec su ubacili glavnu postavu prvog filma. Also, Rico je bas izgeldao kao Big Boss iz Metal Gear Solida. :D

Nadam se da ce snimati nastavak, ili makar nastsaviti da stancaju CGI filmove. Bilo bi lose da oni totalno nestanu sa trzista.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #24 poslato: 31.08.2012 00:48:05 »
Samo mi nije jasno zasto, kad vec mogu da urade tako dobar CG a da ne mogu da napisu dobar scenario.

A prvi deo je bio pre.... fuck.... 15 godina!?!? FAAAAAAAAK.

We're getting old.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #25 poslato: 31.08.2012 06:41:46 »
Evo pogledah i ja, i poprilicno sam uzivao. Opening sekvenca igre je najgora
Opening sekvenca igre je najgora
igre

Heh, da... Ceo film je kao intro za neku igru. :D
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #26 poslato: 31.08.2012 09:26:51 »
My bad.