Autor Tema: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa  (Pročitano 65705 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa
« Odgovor #15 poslato: 23.02.2014 20:12:55 »
Igra je probila 39 miliona crowdfundinga, sakupljaju pare neverovatnom brzinom i dalje.

Evo slike svih do sada najavljenih brodova. Nisam siguran, ali samo ova zadnja 2 nece biti playable od strane igaraca. Mada mozda i tu gresim.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #16 poslato: 23.02.2014 22:53:10 »
Hoce li biti za PC?

U svakom slucaju, bas mi se igra neki space-sim. Kada izlazi?

Takodje, Elite rimejk izgleda odlicno, pa se i tome radujem.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #17 poslato: 23.02.2014 23:05:39 »
Da, samo je za PC i najavljeno. Oni koji su dali pare za igru ce valjda u martu ili aprilu dobiti access multiplayer beti, a full igra ce valjda krajem ove godine ili pocetkom sledece, ,mozda i kasnije, ko zna. Full SP kampanja i batshit insane open space MP.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #18 poslato: 24.02.2014 13:51:14 »
Od svih brodova najviše mi se sviđa Aurora, to je 4. od dole.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #19 poslato: 02.09.2014 13:46:57 »
Instalirao. Šetao malo hangarom, leteo malo brodom. Uninstalirao :)

Igra je baš bagovita (jeste da je pre-alpha ili šta već), ali pre svega vidi se da idu u pogrešnom smeru. Zarad realnosti bataljuju gameplay. Na primer, u brodu mogu da se uvučem u neke tunele i sl, ali da bi to uradio, odigra se neka preterano realna i duga scena u kojoj gledam sebe kako se uvlačim (na potpuno realan način) u tu cev, pa polako okrećem na leđa i gledam kroz neki otvor. Procedura izvlačenja je još duža. Ne vidim čemu to. Pogotovo ako to bude nešto što se često radi ili treba da se izvede u sred neke krize.

Sve u svemu, kao i na osnovu videa, ne sviđa mi se look and feel igre. Mislim da se previše lože na dizajn, a premalo na gameplay.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #20 poslato: 02.09.2014 14:15:24 »
Ne svidjaju ti se transition animacije tokom hodanja on foot kada treba da se kreces unutar brodova? Zanimljv izbor "kljucnog problema" koji ti smeta u gameplayu u space sim igri koja se za razliku od drugih trudi da prikaze stvari koje sve ostale space igre apsolutno ignorisu. Star Citizen cilja na drukciji feel od onoga na sta si navikao, mada OK, mozda ti se vise svidja bright fake future u kojem kada upravljas vojnim ili trading brodovima da sedis samo u malecnom kokpitu i nista drugo ne radis ceo svoj zivot. :)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #21 poslato: 02.09.2014 14:29:05 »
Jednostavno mi se ne dopada. Ovo što sam skuckao je samo pokušaj da opravdam to, ali generalno i bez toga, loše mi izgleda i ne  privlači me kao SF fana.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #22 poslato: 02.09.2014 19:37:55 »
Probao sam i ja. Ne svidja mi se, uzasno je optimizovano. Ucitava preko 30 sekundi inicijalni ekran, pa onda opet ucitava kada hoces da izadjes sa stanice. Inace grafika je do jaja. Ko zna mozda bude ok finalni proizvod. Za sada je buckuris.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #23 poslato: 02.09.2014 19:44:10 »
Upravo.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #24 poslato: 03.09.2014 08:16:35 »
Iskreno, ima premalo sadrzaja da bi se zakljucilo kakva ce biti igra.
Mozda ja nesto nisam skapirao, ali jedino sam uspeo da udjem u simulaciju gde letis oko nekih asteroida i nekakve baze koja projektuje nekakav zrak prema planeti. Mislio sam da ima neka multiplayer arena, ali nisam provalio kako da dodjem do toga.

Jako mi se svidja mogucnost da se kreces po brodu ali mi se ne svidjaju te 'cutscene' sekvence kad gubis kontrolu dok se tvoj lik penje uz stepenice, zavlaci u krevet ili seda u komandnu stolicu. Mislim, izgleda cool prvih par puta ali kapiram da bi mi se posle par dana igranja smucile...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #25 poslato: 03.09.2014 11:47:56 »
Jako mi se svidja mogucnost da se kreces po brodu ali mi se ne svidjaju te 'cutscene' sekvence kad gubis kontrolu dok se tvoj lik penje uz stepenice, zavlaci u krevet ili seda u komandnu stolicu. Mislim, izgleda cool prvih par puta ali kapiram da bi mi se posle par dana igranja smucile...

BTW Dobar deo game studija koristi te in-game cutscene-ove i animacije za ucitavanje, kada nema dovoljno memorije/etc, nije da se niko nije setio da moze da se preskoci :)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #26 poslato: 03.09.2014 13:35:24 »
Ovde to definitivno nema veze sa učitavanjem. Nema prekida, samo izgubiš kontrolu nad likom dok se on namešta u neku pozu i onda ti se vrati kontrola kad se namesti. Problem je što to, zarad realnosti, ume da potraje. Takođe, sveto počne kada se približiš nekom objektu i klikneš na "use". Na primer stepenište za ulazak u brod, ili fotelja pilota i sl. Ali zona u kojoj ti je moguće da koristiš tu opciju je jako nedefinisana. I često moraš malo napred, nazad, levo desno dok ne naciljaš tačnu poziciju u odnosu na objekat da možeš da klikneš "use".
« Poslednja izmena: 03.09.2014 13:38:04 Relja »

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #27 poslato: 03.09.2014 13:49:15 »
It's called immersion dude. It's like you are there! :D

Inace, Star Citizen je far away from release, ovo sto su sada dali masi da igraju je teska alfa...

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #28 poslato: 03.09.2014 14:58:39 »
It's called immersion dude. It's like you are there! :D

Inace, Star Citizen je far away from release, ovo sto su sada dali masi da igraju je teska alfa...

Da, immersion. Ali ako nema neku poentu koliko ce to ljudi koristiti? Mislim super je sto mozes da ustanes iz pilotske stolice i prilegnes u krevet, vidim da ce veci brodovi imati i kuhinju i ko zna sta jos, ali otisao sam na SC forum i tamo vidim da ne planiraju da ubacuju nikakvu mehaniku vezanu za umor i odmaranje ili za potrebu za hranom. Znaci to je cist fluff. Hocu reci, svako ce da prilegne u krevet jednom, dvaput, da pokaze drugaru u stilu "vidi kako je cool, imas i krevet i sve' i posle toga vise nikad nece ni prici tom krevetu i i onako ce 99% vremena provoditi u pilotskoj stolici.

Ja bih licno voleo da ubace neke RPG elemente gde razvijas svoj in-game lik, treba da pazis na hranu i na umor ili tako nesto. Onda bi te stvari imale svrhu. Ovako...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #29 poslato: 03.09.2014 16:42:47 »
Aaaa.... SimCitizen!