Autor Tema: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa  (Pročitano 65706 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
Odg: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa
« Odgovor #30 poslato: 03.09.2014 18:24:25 »
verovatno bas u ovom trenutku hiljade ljudi na forumu igre daje isti ovaj feed back pa ce se nesto uraditi po tom pitanju

sigurno nece reci 'ma nemate vi pojma, to je zapravo bas strava'

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #31 poslato: 11.10.2014 15:40:49 »
Evo ranog pogleda na sletanje na planete.

Za 3 nedelje ce prvi put prikazati FPS sekciju igre.
« Poslednja izmena: 11.10.2014 15:45:37 DieH@rd »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #32 poslato: 12.10.2014 20:39:46 »
Izgleda super. Ali mi dosta secka video i ima neke interlace artefakte. Što prilično kvari prezentaciju.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #33 poslato: 12.10.2014 20:46:16 »
Snimak je od nekog livestream-a koji se bas raspadao.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #34 poslato: 02.11.2014 09:33:53 »
Unveil FPS sekcije igre na PAX Australia konvenciji. Izgleda dobro za pre-alpha build, al imaju jos dosta posla ispred sebe u svom modulima igre [Arena Commander, Planetside landing, Connected Universe, Squadron 42...]. Planovi za igru su im bas ludacki. :)

Na 28min Roberts opisuje kakvi ce im biti planovi za 2015. godinu i sta ce backeri dobiti da odigraju.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #35 poslato: 02.11.2014 11:01:09 »
Looks good. Gubitak gravitacije u igri je fenomenalan detalj, kao i ono sa realističnijim pucanjem iz kuka.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #36 poslato: 02.11.2014 11:06:01 »
Ciljaju na realizam, mada videcemo kako ce ispasti ceo paket za ~godinu i po-dve kada privedu posao kraju. Preogromnu igru prave.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #37 poslato: 02.11.2014 13:09:18 »
Ne kapiram, jel' ovo spaceship sim ili FPS igra? Posto, ako je oba - dead on arrival.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #38 poslato: 02.11.2014 13:19:59 »
Ovo je spaceship sim koji pored istrazivanja i "zivota" u galaksiji ima i bigass SP kampanju, mogucnost da se slece na planete/stanice [in limmited capacity] i FPS mod koji ce moci da se koristi i za misije [fixed or randomized, svemirske stanice, olupine, battles against AI] kao i u MMO okruzenju kada ce igraci moci da se prepucavaju zero G-u ili da kidnapuju jedni drugima brodove/stanice.

Zasto mislis da je DOA? Jest da je koncept igre preogroman i da pokusavaju dosta da urade, ali nije da planiraju da izbace igru sutra. Ako izadje za 2 godine, bicu happy.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #39 poslato: 02.11.2014 13:35:18 »
Ne kapiram, jel' ovo spaceship sim ili FPS igra? Posto, ako je oba - dead on arrival.

Not necessarily. Što DieHard kaže, ako izbace sutra, igra će da suck-uje na svim frontovima. Ako je lepo polishuju biće super. Meni se i dalje gomila stvari ne dopada kod trenutnog vizuelnog stila i gameplay-a, ali ne znači da neće uspeti da uklope te dve stvari. U suštini mislim da je StarCitizen prvenstveno FPS igra. Samo što mnogo više ulaziš u vozila i letelice i upravljaš njima nego u ostalim FPS igrama.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #40 poslato: 02.11.2014 14:06:07 »
Well, gameplay je jako fokusiran na "experience" koji pilot ima. U Eiliti si uvek unutar broda, na sedistu, ili vozis ili gledas ekrane. Nemas nikakav drugi pogled osim toga. U Star Citizenu, prezentacija je drukcija, mozes da ustanes i prosetas, pa su to prosirili na hangar, pa na setanje do NPC-ova, pa na ceo landing area na planetama, zeroG setnje po svemiru sto omogucava da invadeujes i druge brodove, i evo sada i FPS module.

U osnovi igra je miks massive multiplayer ultra-enhanced Freelancera-a i singleplayer-oriented Wing Commandera [2 najbitnije igre koje je Roberts napravio], ali ce prosiriti ta 2 koncepta sa dodatkom mogucnosti da sam pilot moze da radi dosta toga kada nije u stolici u kokpitu broda.

Iako jos ne znamo kako ce sve ispasti, jako me interesuje kako ce nakraju izgledati Star Citizen i No Man's Sky. Oboje su konceptoalno preogromni projekti koja bas daju puno slobode igracima, samo sto je jedna igra ambiciozni MMO flight sim koji pravi ogroman tim, a druga je solitary arcadey galaxy-exploring procedurally-driven game koju pravi sub-15 ljudi.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #41 poslato: 02.11.2014 17:39:27 »
No Man's Sky je sranje koje se oseti na daljinu. Prodaju se na osnovu stilizovanog vizuelnog stila koji sada svako i njegov ujak u game developmentu fura.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #42 poslato: 02.11.2014 17:51:24 »
Vizuelni stil je poslednja stvar koja me interesuje kod te igre. Moguci gameplay i playing field koji nudi mi je drasticno vise zanimljiviji.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #43 poslato: 02.11.2014 23:06:49 »
U teoriji, sve to sto kazete moze. U praksi: dead on arrival.

Feature creep. Razmislite - ako je space faring segment do jaja, kao u Elite recimo, sta ce im ostalo? Tako kao, developovalo im se? Ne, vec idu na to da masu privuku sa features, ne sa egzekucijom. A po meni, to ce da failuje. Nije da to prizeljkujem, voleo bih da bude dobro. Ali sumnjam.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #44 poslato: 02.11.2014 23:13:05 »
Imaju preko 500 hiljada backera, koji su prosecno svi dali iznad 100$. Sto se developera tice, oni prave igru za te ljude koji su rado dali pare za sve te featurese, a dodatnih fanova ce naravno biti kasnije.

Sto se mene tice, ja najvise cekam Squadron 42, singleplayer sekciju koju jos nisu ni prikazali. Kada to najave valjano, ako bude iole slicno kao Wing Commander/Freespace skoro sigurno cu dati pare da bi mogao da krenem da igram ranije Chapter 1 [[2H 2015] koji ce imati ].
« Poslednja izmena: 02.11.2014 23:23:24 DieH@rd »