Autor Tema: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa  (Pročitano 73292 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa
« Odgovor #180 poslato: 15.11.2017 13:36:50 »
Achose - niko ne zeli da ovaj projekat propadne ili da ga zbrljaju zbog rokova. Ali gospodin zaduzen za igru je relativno poznat po tome da on NIKAD ne zavrsi projekat ako neko (studio, investitori itd) u nekom momentu ne drmne shakom o sto. Da je do njega, on bi tako cackao, menjao, dodavao, polirao, refokusirao pa onda posto je proslo vremena ponovo rewrite-ovao delove u nedogled. I iako mi je potpuno jasan preveliki uticaj publishera i producenata u danasnjoj (non-Indie) gaming industriji, mene samo brine da u trenutnom setupu nema bas niko da kaze SHIP THE DAMN THING, nego ce on bukvalno raditi dok ne ponestane para, i onda backeri mogu samo da se nadaju da ce ovo biti nesto sto je igrivo u tom momentu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #181 poslato: 15.11.2017 17:50:44 »
Igzektli. Ja bih voleo da igra izadje, ali mi sve sto sam video o tom liku govori “umisljeni egoista” sto ne uliva poverenje.

Blizzard, koji si pomenuo Achose, koliko god odlagao igre se vodi finansijskim interesima investitora a ne egom jednog coveka - sto znaci da oni shipuju igre. Posle dugo vremena, da, ali su definitivno ispolishovane full igre a ne alfe i slicno.

U sucaju SC nista pravno (a ni finansijski) ne obavezuje tog coveka da projekat zavrsi.
« Poslednja izmena: 15.11.2017 17:53:39 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #182 poslato: 15.11.2017 23:47:30 »
Previše ste popustljivi. Ja im želim da ne uspeju, da ceo projekat fejluje. Ljudi moraju da nauče da ne daju pare ovako mutnim likovima sa grandioznim planovima. Što se mene tiče, oni su davno prešli granicu razumnih odlaganja i jednostavno ukrali pare. Iako niko ne može legalno da ih tereti za to, ono za šta su backeri dali pare nije se desilo.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #184 poslato: 14.12.2017 22:21:12 »
Crytek gonna Crytek

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #185 poslato: 14.12.2017 23:49:35 »
Crytek gonna Crytek

Svidja mi se kako je u tvojoj glavi automatski Crytek kriv, a ne ovaj prevarant.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #186 poslato: 15.12.2017 00:00:01 »
Drago mi je da makar nesto u zivotu moze da te zadovolji.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #187 poslato: 15.12.2017 00:08:03 »
Drago mi je da makar nesto u zivotu moze da te zadovolji.

Ne kapiram covece. Ne zadovoljava me, nemam nikakve pozitivne emocije zbog toga sto stvari idu ovako. Stavise, krivo mi je - ako ta igra izadje i bude dobra, igracu je i to je super stvar. Ali lik je ocigledno prevarant, cak i da uspe da napravi igru je tako, a sve vise je primera gde se vidi kakav je. Kao recimo onaj lik sto trazi svojih $25.000 nazad a oni nece da mu vrate. Ili ovo sto su zeznuli Crytek, mislim, iz te tuzbe meni poprilicno deluje da nisu bas fer. Nije ni Crytek cvecka, koliko vidim, sudija je i kod jednih i kod drugih nasao zamerke, ali ne vidim kako je tu “Crytek gonna Crytek”? Brate, taj Kris Roberts je mufljuz i fanovi to treba da shvate, u suprotnom ce samo biti jos takvih ljudi u industriji.

Ne vidim kako mene to zadovoljava, sve to mi je otuzno. Mnogo vise bih voleo da je sve to ok - fali dobrih svemirskih igara na trzistu. Cak i posle svega ovoga ja se nekako nadam da ce to izaci i biti ok, iako je taj lik uzasan.

Mislim, hajde da te pitam direktno. Jesi ti backer, jel? Sta jos taj covek treba da uradi pa da shvatis da ti je obecao nesto sto ti nije deliverovao, a da ti je uzeo pare. Mislim, da bude u vecitoj alfi? Da ti trazi jos para? Sta treba da uradi pa da prestanes da ga branis?

Jos jednom da naglasim - mene igra interesuje. Kada okacis neki video koji je zanimljiv, ja pogledam. Ono sto je dobro u igri, stvarno je dobro. Ja ne kritikujem igru, ja kritikujem njegov business practice.
« Poslednja izmena: 15.12.2017 00:11:50 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #188 poslato: 15.12.2017 01:15:11 »
What he says. Zato sam backovao Elitu a SC nisam. Ne zbog para, ne zato sto su mi * Commanderi drazi, bolji ili slabiji od Elite/Frontier-a, ili cak zato sto je bilo jasno da ce Elita izaci pre SC, nego bas zbog tog lika. Kada/ako deliveruje, i ako stvarno valja, rado cu da platim igru ali necu da na slepo da finansiram njegove ego-tripove i advokate.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #189 poslato: 15.12.2017 09:42:39 »
Ivan overreacts as usual.

Mislim, hajde da te pitam direktno. Jesi ti backer, jel?
Naravno da jesam.  Ja sam backovao SQ42 jer sam se uzeleo Wing Commander igara i zanra koji je nazalost umro posle izlaska Freespace igara.

Sledece nedelje je ATV specijal koji ce biti posvecen SQ42, jedva cekam.

[quote[Sta jos taj covek treba da uradi pa da shvatis da ti je obecao nesto sto ti nije deliverovao, a da ti je uzeo pare. [/quote]
Trebalo bi da uradi nesto sto pokazuje da su prestali da rade na igri. Razvijaju je dobrim tokom, igra je velika i ambiciozna i nije mi tesko da cekam. Bio sam backer pCARS igre i video sam tokom perioda od 4 godine koliko rada je potrebno da uigran tim napravi sim racer, a ovo sto CIG pravi je 100x teze. Totalno razumem zasto razvoj igre traje dugo, i drago mi je sto ciljaju na visoko [i deliveruju sad kada su najzad svi moduli spojeni u working game world].

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #190 poslato: 15.12.2017 13:46:29 »

Trebalo bi da uradi nesto sto pokazuje da su prestali da rade na igri. Razvijaju je dobrim tokom, igra je velika i ambiciozna i nije mi tesko da cekam. Bio sam backer pCARS igre i video sam tokom perioda od 4 godine koliko rada je potrebno da uigran tim napravi sim racer, a ovo sto CIG pravi je 100x teze. Totalno razumem zasto razvoj igre traje dugo, i drago mi je sto ciljaju na visoko [i deliveruju sad kada su najzad svi moduli spojeni u working game world].

Ja se slazem da treba vremena, ali onda kazes ljudima “trebace vremena” i ne postavljas rokove koje konstantno probijas i pravis se blesav, a usput zeznes svakog koga stignes.

Naravno da treba vremena. I bilo bi lepo da igra izadje i ispadne dobra, ako prezive dotle :)

A razlog zasto reagujem je kako si uvek defanzivan prema stvarima koje gotivis. Ok, svi smo, ali otkud ti ideja da tu Crytek nije u pravu? Poprilicno argumentovano su napali to sta su ovi uradili. Mozda gresim, eto, objasni.
« Poslednja izmena: 15.12.2017 13:49:39 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #191 poslato: 17.12.2017 11:03:18 »
Fina zajebancija u Alfi, unistili su capital ship u orbiti i prate njegove delove [i cargo] kako padaju sve do povrsine planete.
https://youtu.be/EV_zo6JObqI?t=404

BTW, atmospheric physics je jos uvek jednostavan, planiraju se poboljsanja.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #192 poslato: 17.12.2017 14:22:08 »
Fina zajebancija u Alfi, unistili su capital ship u orbiti i prate njegove delove [i cargo] kako padaju sve do povrsine planete.
https://youtu.be/EV_zo6JObqI?t=404

BTW, atmospheric physics je jos uvek jednostavan, planiraju se poboljsanja.

Stvarno cool. Kao sto rekoh vise puta, nadam se da ce napraviti igru, nemam nista protiv.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #193 poslato: 20.12.2017 19:47:01 »
Unveil Squadron 42 igre [i jos pokojia novost sigurno, verovatno pustanje SC alfa 3.0 u javno koriscenje] ce biti odrzan na 2h dugackom livestream eventu [@ twitch.tv/starcitizen] sutra u 21h.

Evo i prvog "polished" teasera za SQ42, sekvenca sa pocetka kampanje
http://www.youtube.com/watch?v=uQTcf2bnRhY&feature=youtu.be&t=5

« Poslednja izmena: 20.12.2017 21:34:15 DieH@rd »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #194 poslato: 20.12.2017 21:30:50 »
Jako je cudno videti Hamilla kao hardass :D

Ali covek je toliko sirok da verovatno sve moze da odradi ubedljivo