Autor Tema: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa  (Pročitano 73371 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa
« Odgovor #225 poslato: 12.10.2018 15:07:23 »
Niko od ovih glumaca nije skup, a poznate face su po meni bitan deo Wing Commander franshize. Plus, Chris Roberts je par godina bio filmski producent, tako da nije njemu problem okupiti ponovo dobru glumacku postavu.

JAKO mi je drago sto cu opet odigrati igru u kojoj je Mark Hamill ace spaceship pilot, sa sve razgovorima sa dosta cool glumaca izmedju misija. Igra koja cilja da zadovolji fanove Wing COmmandera mora imati dobro razvijene karaktere i momente izmedju misija, tako da izbor je mogao biti ili ponovo FMV ili mocap.

Za one koji nisu videli, evo pogleda na mocap iz 2015 sa kojim su pokrili vecinu primarne price iz SQ42

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #226 poslato: 12.10.2018 15:15:11 »
E kad smo kod toga, o čemu se ovde zapravo radi? Mislim, je l' se zna nešto o tom unierzumu i alienima. Je l' Star Citizen nastavak Wing Commander univerzuma ili univerzum za sebe?

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #227 poslato: 12.10.2018 17:27:49 »
Nema veze sa Wing Commander univerzumom.
Prica je za sebe.

I da, realno, Chris Roberts space sim bez Marka Hamilla?! Come on

Al likovi na kraju kada je krenuo deo sa Mark Hamillom.. Nerd Chill overdrive :D

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #228 poslato: 12.10.2018 17:48:35 »
Nov je univerzum, a prica je na prvi pogled naravno standardna. Cimanje sa piratima/rebelima sve do iznenadne pojave Vanduul vojske [rasa koja se sukobila sa ljudima ranije, al nikad u ovolkim brojevima].

Iako u ovom univerzumu ima jos nekoliko alien rasa, sudeci po do sada objavljenim development podatcima, najvise paznje ce dobiti tech/trading rasa Banu.
https://starcitizen.tools/images/6/6e/Defender0.jpg

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #229 poslato: 14.10.2018 19:37:36 »
Naleteh juce na fin livestream, jedan klan se okupio zajedno u jednom serveru pa su se zajebavali u svemiru/near ground bases.

Igrao sam danas par sati 3.3 PTU, performanse su se draaasticno poboljsale! Probacu da uploadujem jedan snimak, malo je poduzi...

Ovaj Object Container Streaming tech je najzad omogucio svakom igracu da ucitava podatke samo o objektima koji su nearby, sto drasticno dize framerate. Po prvi put, Public Universe je PLAYABLE, i to ne ono jedva, vec 50-60fps skoro svuda osim bas u crowded zonama [gtx1070 @ 1440p]. Odradio sam par misija, jedan trading run sa mojim malecnim brodom koji jedva malo cargo-a moze da ponese, pokupovao malo opreme za mene i brod od para koje svi dobijaju kad udju u PTU, i istrazio par lokacija.

Audio/vizuelno, bas je odlicno, gameplay je solidan al treba se malo navici na "full immersion" na koji developeri ciljaju [npr, nema nikakve forme teleporta/fast travela, gde god ides mora se uloziti trud/vreme]. I misije cesto promovisu promenu gameplay-a [deo misije u svemiru, pa poseta zemlji gde je potrebno setati se po lokaciji, pa skok do napustene svemirske stanice gde u zeroG-u treba naci data logove [zeroG lebdenje kroz sobe/koridore prepune plutajuceg smeca je bas cool [& scary]].

Posle ovog igranja mnogo mi je jasnije zasto ljudi kupuju nove brodove non stop, bas je impresivno videti druge mnogo vece brodove oko sebe, sa igracima koji zajedno igraju [multi-crew]. Bukvalno sam na trenutak bio osetio potrebu da upgradeujem moj malecni Aurora MR u Avenger Titan.  :lol:

Al necu da se previse navikavam na trenutno stanje igre, sa 3.35 ce stici par novih planeta/meseca, sa 3.4 [pre kraja godina ili pocetkom sledece] novi flight mechanic [i u svemiru i u atmosferi], FPS NPC AI ce biti up and running [za on-foot okrsaje] i docice jos oficijelno podrzanih zanimanja pa ce biti vise slobode u igranju.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #230 poslato: 15.10.2018 09:56:06 »
Evo i mog snimka.

Posle zezanja u Arena Commanderu [dogfight arene] i Star Marine [FPS arene], ovo je bukvalno moj prvi let van pocetne stanice.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #231 poslato: 15.10.2018 14:15:48 »
Izgleda odlično. Kakav je osećaj letenja? Jesu potrefili responsivness? Ima taj neki mali wobble koji mi deluje kao da pojačava imerziju, ali nisam siguran kako je kad igraš. Sletanje mi je najslabija tačka. Malo nerealno. Ali ostalo stvarno izgleda fenomenalo.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #232 poslato: 15.10.2018 16:23:26 »
Uh, pa moracu i ja sada malo da letim. Taman mi je Relja vratio flight stick...
DH, daj da se ugrupamo pa da napadnemo neku krstaricu :D

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #233 poslato: 15.10.2018 22:49:04 »
FOIP [Face over IP] tech je vec ubacen u PTU 3.3, ali za sada nije upaljeno deljenje facial riga online. Znaci samo user koji trenutno snima sebe moze da vidi svoju in-game facu. Poenta ovog sistema nije samo za realisticne razgovore direktno sa prisutnim igracima, vec i za distant talk. Engine podrzava "deljenje kamera", tako da kada pozoves nekoga na chat, mozes bas videti njegovu facu kako prica [ili na HUD-u ili na ekranu vozila]. Steta sto nema trackinga za eyelids, mada i sa buljavim ocima izgleda zanimljivo.

Izgleda odlično. Kakav je osećaj letenja? Jesu potrefili responsivness? Ima taj neki mali wobble koji mi deluje kao da pojačava imerziju, ali nisam siguran kako je kad igraš. Sletanje mi je najslabija tačka. Malo nerealno. Ali ostalo stvarno izgleda fenomenalo.

Meni je cool, nemam zamerki. Samo sto se jos nisam navikao na sve flight opcije.

Kompletna fizika letenja i u svemiru i u atmosferi ce u sledecem big patchu [oko nove godine] biti promenjena. Znaci cak i malko preteruju sa svojim razmatranjima, al to je posledica sto hardcore developeri razvijaju igru za hardcore backere. Sletanje je shitfest odavno, cak i u oficijelnim prezentacijama sve izgleda janky, al najavise da ce raditi i na tome [ali to im nije velik prioritet pored ostalih flight izmena].

^ ova prezentacija od pre neki dan ce te verovatno uspavati, pred kraj je atmospheric flight zanimljiv. :D

Uh, pa moracu i ja sada malo da letim. Taman mi je Relja vratio flight stick...
DH, daj da se ugrupamo pa da napadnemo neku krstaricu :D
Lol, moze, mada ako ne gresim, trenutno ne postoji nacin da OTVORIS vrata od broda nekom drugom igracu. Ali ako su vrata otvorena, mozemo uraditi boarding. :D Vec sad osecam, sanse za uspeh su 0.1%.
« Poslednja izmena: 15.10.2018 23:16:34 DieH@rd »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #234 poslato: 16.10.2018 07:52:30 »
Znaci ima sanse :D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #235 poslato: 16.10.2018 11:42:46 »
Ej DieH@rd da sad ne kopam po netu, šta treba meni da probam ovo? To nije ono free to play… taman posla da posle 190 besplatnih miliona bude još o besplatno za igranje... :)

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #236 poslato: 16.10.2018 12:12:38 »
Mos doci kod mene, mislim da ti je to najbesplatnija varijanta :)

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #237 poslato: 16.10.2018 12:20:30 »
Ovo je crowdfunded igra, zestoko u razvoju, and nothing is free. Ranije se za $35 mogao dobiti pristup svemu [SC+SQ42], a sad sad je cena veca i igre su odvojene. Teoretski, mozda ce jos jednom da poskupi kad se projekti priblize kraju proizvodnje.

Koliko vidim, trenutno stanje je $45 samo za Squadron 42, $45 samo za starter ship+Star Citizen, ili doplata na jedan od ta dva od $20 da bi imao oba.
https://robertsspaceindustries.com/pledge/game-packages

Postoje dve vrste pre-release testinga od Star Citizen-a. Povremeno aktivni PTU i uvek prisutni PU. PTU je Public Test Universe, tu se isprobavaju nestabilni build-ovi, ovaj v3.3 sto sam sad igrao je odatle, ima crasheva dosta. Kad se build ispegla, salje se na "live" PU servere, iliti Public Universe. Tu je stability uvek dosta bolji. 3.3 bi trebao stici na PU ovih nedelja.  PTU i PU imaju svoje posebne launchere i posebne instalacije na hardu.

SSD is hiiiiiiiiiiiiiighly reccomended. Heck, mozda je i postao bas required.

Mos doci kod mene, mislim da ti je to najbesplatnija varijanta :)
Kad vec dolazi kao gost, nek ti kupi neki fancy Star Citizen ship. :D Ne moze doci praznih ruku. :D

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #238 poslato: 16.10.2018 23:49:48 »
Dokaz da tech "deljenja kamera" zaista radi svoj posao. Jos samo da aktiviraju full FOIP i bice zabave.
https://clips.twitch.tv/SwissSincerePrariedogWOOP?tt_medium=clips_api&tt_content=url

U video pozivu se renderuje mnogo jednostavniji gameworld, al sve je i dalje realtime. :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #239 poslato: 17.10.2018 10:17:52 »
Dokaz da tech "deljenja kamera" zaista radi svoj posao. Jos samo da aktiviraju full FOIP i bice zabave.
https://clips.twitch.tv/SwissSincerePrariedogWOOP?tt_medium=clips_api&tt_content=url

U video pozivu se renderuje mnogo jednostavniji gameworld, al sve je i dalje realtime. :)

Sace negativni Ivan da bude negativan, ali meni ovo deluje kao perpetual tech demo gde demonstriraju razne tehnologije. Jel se zna - pitam iskreno - sta je neki milestone koji vijaju, tj. sta je MVP (minimum viable product) s kojim zele da izadju pred masu? Na primer, za Squadron 42 to ce biti kada zavrse celu kampanju. A sta je za ovo? Mozda je ovo i zamisljeno kao neki sandbox space simulator.

Jel trenutno radi space combat? I jel PvE ili PvP? I jel ima neke misije (makar, ono, tipa Elita)?
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames