Autor Tema: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa  (Pročitano 56895 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa
« Odgovor #255 poslato: 16.11.2018 17:43:02 »
Najs. Definitivno ću probati da igram.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #256 poslato: 17.11.2018 22:00:37 »
$200M achieved sa 2.1M backera

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #257 poslato: 18.11.2018 19:32:21 »
Igrac crashovao na Hurston i postavio beacon da neko od igraca da dodje da ga pokupi

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #258 poslato: 06.12.2018 09:17:27 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #259 poslato: 06.12.2018 09:54:09 »
Strava :D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #260 poslato: 30.03.2019 13:29:01 »
Koje su ovo budale. Današnja vest je da izlazi nova verzija koja dodaje novu planetu koja je prekrivena gradom:

Citat
While the new planet ArcCorp (and its two moons) are almost entirely covered by city,

Oh nice... Exciting...

Citat
only one place will be initially open to players. The thrillingly named Area 18 Landing Zone will be the next player town region to explore

What the... To je ono... Ništa. Ima milion igara gde možeš da šetaš kroz custom made urban zone . Drugim rečima nemaju ništa ni blizu tehnologije za generisanje cele planete grada. Ali dodali su tu planetu. Pošto ono... They're ambitious. It's an ambitious project

Oh i dodali su ženski model za igrače. Posle X godina i tone para, to je nekako došlo na red. Jebote koje vucibatine.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #261 poslato: 30.03.2019 15:54:53 »
Koje su ovo budale. Današnja vest je da izlazi nova verzija koja dodaje novu planetu koja je prekrivena gradom
To je landing zona u glavnom gradu, dosta prostora kroz koji igraci mogu da se krecu [spaceport, residential area, public area i sl].  Otvorice nove landing zone kasnije. Da je ovo normalna planeta u kojoj ima prirodnih pejzaza, moglo bi se svuda tamo sletati...

Inace, ako mozes, daj mi primer jos neke igre koja ima interaktivni Coruscant-like "planet city".

Citat
Oh i dodali su ženski model za igrače. Posle X godina i tone para, to je nekako došlo na red.

Dodali su alatku za pravljenje custom modela [uz deljenje body/facial animacija medju svima njima], sto je tech koji im svakako treba i za SC i za SQ42 i za modele svih igraca. Posao je uradjen zajedno sa NS ekipom iz 3Lateral-a koji su pre godinud-dve poceli da rade na prvoj verziji tehnologije za "genetickim" slajderima za face/tela od likova.

Citat
Jebote koje vucibatine.
Ti bi to naravno brze napravio, iako je prioritet tog modula naravno veoma nizak in a grand scheme of things. Cool je sto pomocu ovog tech-a sada na svaki model mogu da puste body/facijalne animacije koje su snimili za bilo kod drugog lika... A to je potrebno i za FoIP
https://youtu.be/CX-c78SURpI?t=74

Dodali su naravno i gomilu novih stvari u alfa 3.5, izmedju ostalog i novi flight model

« Poslednja izmena: 30.03.2019 17:14:11 DieH@rd »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #262 poslato: 30.03.2019 17:40:26 »
Koje su ovo budale. Današnja vest je da izlazi nova verzija koja dodaje novu planetu koja je prekrivena gradom
To je landing zona u glavnom gradu, dosta prostora kroz koji igraci mogu da se krecu [spaceport, residential area, public area i sl].  Otvorice nove landing zone kasnije. Da je ovo normalna planeta u kojoj ima prirodnih pejzaza, moglo bi se svuda tamo sletati...

Inace, ako mozes, daj mi primer jos neke igre koja ima interaktivni Coruscant-like "planet city".

Da, vidiš, nema nijedne igre sa Coruscantom... oh, wait... :P

Citat
Citat
Jebote koje vucibatine.
Ti bi to naravno brze napravio, iako je prioritet tog modula naravno veoma nizak in a grand scheme of things.

Volim kada ljudi na demoima super-late projekata prikazuju featureove sa "veoma niskim prioritetom", to mi uvek vrati poverenje da će bitne stvari biti urađene kako treba i na vreme.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #263 poslato: 30.03.2019 18:07:26 »
SC nije super late, nece biti gotov jos par godina, and that's fine.  :D :D

Sledeceg leta cemo [nadam se] zaigrati Squadron 42, a SC se redovno siri. Svakog quartera stize po jedan veliki update.
« Poslednja izmena: 30.03.2019 18:18:42 DieH@rd »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #264 poslato: 30.03.2019 18:32:36 »

Apsolutno mi je jasno da je to samo deo glavnog grada, u tome je i fail. I apsolutno mi je jasno da će kasnije otvoriti i ostale. Ali ne i sam grad najverovatnije. Ako ja dobro tumačim ideju Star Citizen-a, ideja je da si ti lik koji ustane iz kreveta ujutro, opere zube i živi život u budućnosti. Full simulacija. Dakle, zašto ne bi mogao da napustiš spaceport i ideš malo po tom gradu? Naravno ne da upadaš ljudima u stanove, ali ono... ulice, javni prevoz i sl.

Ne znam primer, ali ne vidim kakve to veze ima? Ne znam ni da neko cilja na to. Ovi, koliko ja znam ciljaju na to. A deliveruju underwhelming average shit. Uz obećanje da će biti bolje i više kasnije.

Ti bi to naravno brze napravio,

Ja to ne bih ni pravio, ako ne znam da je izvodljivo. Mogu i ja sada da kažem da ću da napravim totalnu simulaciju galaksije gde ćeš moći sa svakim da pričaš na ulici, na svakoj planeti, svugde i sve će da izgleda super realno i neproceduralno i sa različitim stilovima arhitekture i sa fenomenalnim prirodnim formacijama, i onda da za deceniju izbacim isto što i svi ostali prave i to još neigrivo i kažem  "polako, strpljenja, ovo je jako jako ambiciozan projekat, ne može to preko noći"

Dodali su naravno i gomilu novih stvari u alfa 3.5, izmedju ostalog i novi flight model

Neverovatan flight model. Čekaj. Možeš I LEVO I DESNO da ideš? I GORE I DOLE? Zajebavaš.

SC nije super late, nece biti gotov jos par godina, and that's fine.  :D :D

Drago mi je da si povukao ovu temu. Ajde da te ne uhvatim za ovo "par" godina. Daj mi tvoje očekivanje. KAD će izaći ova igra? I nemoj da mi vrdaš sa raznim definicijama igrive igre. Kad će izaći igra? Pa da ti sednem na glavu za pet godina ili kad god da kažeš, kad još uvek bude u modulima i testovima i razvijanju nbovog tech-a.

Sledeceg leta cemo [nadam se] zaigrati Squadron 42, a SC se redovno siri. Svakog quartera stize po jedan veliki update.

Super. Samo što je svaki taj veliki update totalno average shit koji i osrednji studio može da izbaci sa mnogo manjim resursima od onih kojima oni raspolažu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #265 poslato: 30.03.2019 19:10:31 »
Nece ovo nikad biti "gotovo" jer ce SC biti "live game" kao i mnoge druge velike online igre, ali sto se core funkcionalnosti tice za Star Citizen, ceka se full item persistence [ostavis pistolj/crashed ship/ukradeni cargo/bilo sta 10m pored petog mini kratera na X mesecu, i ti itemi ce permanentno ostati tu dok ih neko ne pomeri, ovo trenutno radi samo u player housing zonama i unutar samih brodova] i totalno drukcija serverska infrastruktura [trenutno je jedan dedicated server po zvezdanom sistemu koji updateuje stanja za 300-400k itema, a hoce da se prebace na gomilu servera koji ce svaki brinuti o svojim zonama i deliti podatke izmedju sebe po potrebi [dok igraci putuju kroz sistem]]. Po recima developera, tada ce "core gameplay" biti gotov za SC, ali i dalje ce praviti novi content.

Ali to je ono, samo big fountation stuff, i dalje se radi na milionu drugih sistema, uglavnom se dosta toga pravi za i optimizuje za potrebe Squadron 42 pa se kasnije to ubaci i u SC.

edot - Dobro je i sa vremena na vreme podsetiti se roadmap stranice koja se redovno update-uje.
https://robertsspaceindustries.com/roadmap/board/1-Star-Citizen

Ko hoce da igra SC to moze da radi odavno, i sad vec ima contenta za drndanje po jednom zvezdanom sistmeu, ali ko hoce da bude "armchair quarterback" i concern troll i pljuje na igru, njemu municije sigurno nikad nece nestati.
« Poslednja izmena: 30.03.2019 19:43:04 DieH@rd »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #266 poslato: 30.03.2019 23:11:08 »
Sve ovo što si napisao spada pod "vrdanje sa definicijom igrive igre". Pazi i beta Elite je bila potpuno igriva, ali je bila beta. U nekom trenutku su rekli, ok ovo je sad igra. Bio je launch trejler i pustili su igru. I onda su je nadograđivali godinama sa svakim novim update-om. Tako da je i Elita "live game", a takođe i bilo koja druga igra koja ima update-ove. Dakle, ponoviću pitanje:

Kad će biti official launch SC. Kad kažu "Ok, to je to. Ovo ćemo nadograđivati u narednim godinama, ali ovo sada je proizvod koji smo napravili zahvaljujući vašim parama i ovo je ispunjenje obećanja kickstarter kampanje".

Roadmap koji si postavio ne vredi ničemu, ako će stalno da povećavaju scope of project i produžuju rokove u nedogled. Takođe nigde tamo ne vidim "game launch" event. S tim "live game" bullshit-om i potpuno nejasnim milestone-ovima mogu da odlažu sve u nedogled.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #267 poslato: 31.03.2019 12:22:35 »
Relja, ovom tvojom gore navedenom logikom, zvuci kao da bi ti bio zadovoljan da Chris Roberts izadje i kaze:
"Od danas Star Citizen je live, izvolite pogledajte launch trailer"

I zaista zvuci kao da ti samo treba (arbitrarni) datum i onda je sve ok.

Primera radi Conan Exiles i Ark su bili nesto jako dugo u early access. Conana sam igrao pa cu njega koristiti..
Elem, igrao sam je godinu dana u early access i osim sto nije zvanicnog releasa, bila je potpuna igra.
Nakon releasa se nista nije promenilo u gameplayu, a Funcom stalno izbacuje novi sadrzaj i pegla mehaniku.

Mislim da ima "fazna" razlika izmedju onoga sto DH kaze, a ti pitas.
DH smatra da je ovo sto trenutno postoji vec "TO", a cini se da ti to ne prihvatas kao odgovor...

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #268 poslato: 31.03.2019 15:37:08 »
Sto se gameplay loop-a tice, "release" ce biti kada svih 12 "pillar"-a bude gotovo...
https://youtu.be/EGzcYLBN2VU?t=227

...ali to ne znaci da ce sav content biti tada spreman, na tome ce da rade dokle god ima igraca. Na svaka 3 meseca novi content drop.

Sa druge strane SQ42 je SP projekat, to ce biti gotovo do kraja 2020 [I hope :D]. Tu ce zaista biti clear release date [uz raniji beta test].
« Poslednja izmena: 31.03.2019 15:49:20 DieH@rd »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #269 poslato: 01.04.2019 11:03:05 »
Relja, ovom tvojom gore navedenom logikom, zvuci kao da bi ti bio zadovoljan da Chris Roberts izadje i kaze:
"Od danas Star Citizen je live, izvolite pogledajte launch trailer"

I zaista zvuci kao da ti samo treba (arbitrarni) datum i onda je sve ok.

Tako je. Jer onda je to proizvod, a ne "evo neki testovi koje smo napravili da pokažemo šta će možda biti moguće, a možda i neće jednom kada sve integrišemo u celinu. I onda će biti otvoreni ka kriticizmu ili pohvalama. Onda možemo da uzmemo obećanja iz Kickstartert kampanje i poredimo sa proizvodom koji je izašao. Ili možemo samo da posmatramo igru kao celinu i kažemo "Ovo je super" ili "Ovo je nekoherentni haos nepovezanih delova".

Bez toga, mogu unedogled da kažu "ne, ovo je samo jedan modul, suzdržite komentare dok ne bude gotovo". I može nikad da ne bude gotovo.

To je kao onaj loš umetnik koji postuje sve što radi online, ali obavezno se potrudi da bude jasno da se to samo nešto zajebavao i da to ni u kom slučaju nije njegov najbolji rad. Pa ako ga opljuju, onda je ono "Ej, ma to sam samo žvrljao nešto", a ako prođe super, onda na sva zvona priča kako je imao viziju i sranja.

Mislim da ima "fazna" razlika izmedju onoga sto DH kaze, a ti pitas.
DH smatra da je ovo sto trenutno postoji vec "TO", a cini se da ti to ne prihvatas kao odgovor...

DieHard može da misli, ali meni treba da develioperi kežu "e ovo nije više ni beta ni ništa tome sličnom, ovo je igra" Nisam dovoljno gledao, a kamoli igrao, da definitivno sa sigurnošću kažem da DieHard nije u pravu, ali mi i dalje deluje na osnovu snimaka ljudi koji igraju, da to nije igra, nego odvojeni delovi igre na kojima se radi.

Sto se gameplay loop-a tice, "release" ce biti kada svih 12 "pillar"-a bude gotovo...
https://youtu.be/EGzcYLBN2VU?t=227

Ti slušaš sebe dok pričaš ove stvari? 12 stubova. Religion.

...ali to ne znaci da ce sav content biti tada spreman, na tome ce da rade dokle god ima igraca. Na svaka 3 meseca novi content drop.

Nemoj da mi ubacuješ reči u usta. Rekao sam da je savršeno normalno da se igra expanduje. Niko ne očekuje da SVE što su ikada zamislili bude u igri na dan lansiranja. Samo da bude zaokružena celina koja je igriva. Ponoviću primer s Elitom. Prva verzija koja je izašla je bila potpuno zaokružena celina. Simulacija galaksije, mehanike leta i dogfight-a, trgovina, misije, istraživanje, rudarenje.

Posle su poboljšavali te stvari o dodavali nove kao što su komunikacije među igračijma, wing-ovi, squadron-i sletanja na planetu, vožnja po površini planete, community goal-ovi.- Ali i bez svega toga, igra u bazičnoj formi je i dalje bila igra koju si mogao da kupiš, igraš, izkritikuješ, pohvalčiš kao celinu.

SC ide potpuno pogrešnim perfekcionističkim stilom. Moramo da napravimo SVE savršeno pre nego što sve spojimo u celinu.

Sa druge strane SQ42 je SP projekat, to ce biti gotovo do kraja 2020 [I hope :D]. Tu ce zaista biti clear release date [uz raniji beta test].

Pošto stalno prebacuješ temu na taj SQ42 projekat koji nije bio ni pomenut kada su skupljali pare od naivčina, pročitaću ovo kao "Ne, neće izaći SC ni za par godina. Ali izaći će ovaj drugi, mnogo manji projekat!"
« Poslednja izmena: 01.04.2019 11:05:26 Relja »