Autor Tema: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa  (Pročitano 73372 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa
« Odgovor #165 poslato: 16.01.2017 14:38:36 »
Pored Marka Hamilla i Gary Oldmana I Andy Serkis je ukljucen u projekat

Jebem li ga, ovo ce bit gotovo kada bude gotovo.
Pare sam dao i vec zaboravio tako da who cares, osim ako bas ne propadne nacisto, a nadam se da nece.

Serkis je najavljen odavno, zajedno sa svim ostalim glumcima. I bili su ga prikazali kako glumi te aliene tada.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #166 poslato: 19.03.2017 11:49:03 »
Sljakaju i dalje, lots of work is getting done. Evo sta radi tim u Engleskoj
https://youtu.be/-c2DogQL95o?t=60

Takodje su javili da ce im primarni API biti Vulkan.
« Poslednja izmena: 19.03.2017 11:53:58 DieH@rd »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #167 poslato: 19.03.2017 23:18:18 »
Any year now...

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #168 poslato: 20.03.2017 12:33:12 »
Samo da im Gary Oldman ne odapne od starosti pre nego li zavrse :P

Vulkan je uobicajena "e, u medjuvremenu izaslo nesto novo i cool, ajde rewrite, bice bice milion puta awesomesastije, delayovace nas 6 meseci max". Plus, nisam siguran koji je smisao Vulkan-a dok ga Apple i konzole ne podrze.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #169 poslato: 20.03.2017 13:01:01 »
Star Citizen se pravi samo za Win i Linux, tako je bilo od prvih par sekundi crowdfunding kampanje, ne treba ni razmisljati o klonzolnim portrovima. Nece ih biti. Isto vazi i za Mac.

Sto se Gary Oldmana tice, mocap snimanja za Squadron 42 su davno gotova. I ako odapne, pojavice se u igri.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #170 poslato: 20.03.2017 17:22:34 »
Citat
Right now, Star Citizen runs on DirectX 11 but the plan was to eventually phase that out for DX12. Since then though, Star Citizen’s director of graphics engineering, Ali Brown, has decided against this move and will use Vulkan as “it doesn’t force users to upgrade to Windows 10”.

Od svih razloga zasto koristiti Vulkan, ovo je verovatno najdebilniji.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #171 poslato: 20.03.2017 18:15:18 »
Star Citizen se pravi samo za Win i Linux, tako je bilo od prvih par sekundi crowdfunding kampanje, ne treba ni razmisljati o klonzolnim portrovima. Nece ih biti. Isto vazi i za Mac.

Sto se Gary Oldmana tice, mocap snimanja za Squadron 42 su davno gotova. I ako odapne, pojavice se u igri.

Bilo bi mi krivo, ali s obzirom da igra nece izaci, nije ni bitno sto necu imati gde da je igram.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #172 poslato: 27.10.2017 19:37:55 »
Poceo je CitizenCon
https://go.twitch.tv/starcitizen

Vec je odrzano par tehnickih prezentacija, za par minuta krece prezentacija o Art Directionu igre. Evo par ranijih snimaka o razvoju sistema kretanja po neravnom terenu
On stairs - https://clips.twitch.tv/SparklyVainBaconSMOrc
On slope - https://clips.twitch.tv/AltruisticWimpyJalapenoMoreCowbell
Ingame - https://clips.twitch.tv/TiredConsiderateHorseradishPRChase

U 20h po nasem vremenu krece main prezentacija, tj. predstavljanje trenutnog stanja 3.0 Alfe. Singleplayer [Squadron 42] showcase je zakazan tek za Decembar.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #173 poslato: 27.10.2017 21:21:41 »
Poceo je CitizenCon
https://go.twitch.tv/starcitizen

Vec je odrzano par tehnickih prezentacija, za par minuta krece prezentacija o Art Directionu igre. Evo par ranijih snimaka o razvoju sistema kretanja po neravnom terenu
On stairs - https://clips.twitch.tv/SparklyVainBaconSMOrc
On slope - https://clips.twitch.tv/AltruisticWimpyJalapenoMoreCowbell
Ingame - https://clips.twitch.tv/TiredConsiderateHorseradishPRChase

U 20h po nasem vremenu krece main prezentacija, tj. predstavljanje trenutnog stanja 3.0 Alfe. Singleplayer [Squadron 42] showcase je zakazan tek za Decembar.

Hteo sam da napisem neki cinican komentar o tome da su jos uvek u alfi, ali aj ozbiljno da pitam - jel ljudi zaista uzivaju u ovome sada - ili jos uvek cekaju nesto? Razlog zasto ja nikad nisam voleo alfe i bete je zato sto, kada igra izadje, u 99% slucajeva ceo progres pada u vodu. Mislim da vecina ljudi tako razmislja.

Medjutim, palo mi je na pamet - mozda oni pod 'alfom' podrazumevaju nesto drugo? Mozda je igra vec potpuno igriva, samo nisu svi aspekti zavrseni? I ljudi ce, kada izadje "full igra" tamo negde 2029. (morao sam, sori) moci samo da nastave da igraju, na slican nacin kao sto WoW igrac nastavi igranje sa svojim likom kada izadje ekspanzija. Ako je tako, onda razumem - ali ako je ovo zaista i dalje alfa, u smislu sta alfa znaci u gamingu, onda je to meni poprilicno zabrinjavajuce. Mislim, igru prave vec skoro 7 godina. A kako vidim, ovo su sve neki tech demos i proof of concept snimci, ne deluje meni to kao zaokruzena celina u okviru igre.

Mislim, sta ljudi zapravo igraju od ove igre, trenutno? Ako ima dovoljno contenta i ljudi se zabavljaju u IGRI (ne na konvencijama i gledajuci snimke) - onda je to skroz ok.

I to u decembru, taj Squadron 42, jel to izlazi u Decembru da se igra, ili ce samo da "pokazu kako izgleda"?
« Poslednja izmena: 27.10.2017 21:26:27 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #174 poslato: 27.10.2017 21:36:42 »
Alfa 3.0 ce u sebi imati ceo jedan planetarni sistem. Spaceship flying, FPS on foot gameplay, FPS zero-G in space, sletanje na planete, i sve to u full online okruzenju sa 50tak igraca po svakom shardu, i mogucnoscu za solo/coop igranje raznoraznih misija, trgovine, ratovanja, cega sve ne. Prave online world, i sa ovim alfa release-ovima lagano dodaju sve vise gameplay sistem na kojima dugo rade [alfa 2 je pokrila svemir, bez sletanja na planete i sa pocetnim coop/multi-crew resenjima].

A da li ce progres biti prenet, to je nebitno ako igra ponudi dobar "systemic/emergent" gameplay u kojem svasta moze da se desi, pa sami igraci da se secaju svoju ludih avantura. Na primer, ma koliko mission contenta bilo u igri, mene bi odusevilo da samo dozivim da gusari iznenada boarduju moj spaceship i da moram da se prepucavam sa njima unutar mog broda, ili da na povrsini nekog meseca pronadjen parkiran neciji brod [u SC-u, pozicije svega se pamte i igra prati "ownersip" svega, pa ima razlike da li si kupio nesto, nasao napusteno ili ukrao].  SC je living world, i sa svakom alfom svet postaje veci i detaljniji.

Mada primarno ja cekam singleplayer kampanju, a online deo planiram da overim.

Inace, u 22h je main prezentacija sa Chris Robertsom. Jos malo.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #175 poslato: 27.10.2017 23:09:05 »
Wow, main prezentacija je bas bila super. Drasticno su unapredili i poboljsali izgled socijialnih zona na Arcorp-u [Corsuscant-like planeta], i onda su seli u brod i poleteli! :D :D :D

I skoknuli do susedne planete [u pocetnom stadijumu razvoja] koju drzi weapon research korporacija koja je izrudarila sve sto je mogla.

Najbolji demo koji su imali do sada, glitch-free i vizuelno spektakularno. Zaista fantastican hard-SF projekat.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #176 poslato: 28.10.2017 12:24:40 »
Deluje sjajno, aj, ako izadje za par godina i stvarno bude ovako veliko i impresivno, mozda bude worth it.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #177 poslato: 30.10.2017 13:56:31 »
Sve ovo oko SC me podseca na obrnuto izjedanje dobrog bifteka. Ali kao prvo se materijalizuje dobar zalogaj koji izgleda i mirise sjajno ali ne mozes odma da ga pojedes. Potom kao pojedes to parce ali ostatak bifteka je poluprozracan i prakticno ga nema na tanjiru, samo na serveru, gde se kao sprema i ti cekas da se polako materijalizuje novi socni i ukusni zalogaj sa sve viljuskom i nozem u rukama i sve tako, dok na kraju ne pojedes ceo biftek :)
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #178 poslato: 30.10.2017 18:53:21 »
Sve je to OK dok ne ispadne na kraju da si ti celo vreme gledao VR render bifteka, a na kraju kada dobijes ceo materijalizovani proizvod (posle X sati cekanja) ne ispadne da je ceo biftek od gume i nije za ljudsku konzumaciju. Ali zato mirise i izgleda fantasticno.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #179 poslato: 15.11.2017 12:50:41 »
"Release    July 27, 2010"

"development on the game, though initially delayed for a year by the temporary reassignment of Blizzard's resources to World of Warcraft,[35] began in 2003"
Ko zna o kojoj igri je rec?

Elem... Mozda bude problema, al ja sam optimistican. Ako ni zbog cega, onda samo zato sto sam backovao i zelim da je odigram. Veliki je projekat i rastao je u toku razvoju tako da jednostavno mora da traje.
Narocitu u danasnjem trendu izbacivanja polugotovih igara jer tako izdavac kaze pa zatim dodavanjem DLCova, patchova itd..