Autor Tema: Nešto diše u mojoj torti  (Pročitano 10366 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
Nešto diše u mojoj torti
« poslato: 06.12.2012 15:13:00 »
Nekoliko ljudi, među kojima sam i ja, okupili smo se i napisali onlajn zbirku priča po imenu ''Nešto diše u mojoj torti'' - to je antologija horor priča sa temom novogodišnjih praznika, i ima dosta šarenolikih stvari  - od oldschool horora, preko ratnih tematika iz naše novije istorije i svega između - ja sam pisao priču ''Tetsuo i Čekić'', smeštenu u Novom Sadu budućnosti, a hteo sam da liči na jakuza filmove, tojest dosta nasilja i malo besnog nihilizma :)

Ako ste voljni, skinite zbirku u nekom obliku i bacite oko, imate mobi, epub i pdf verzije, a sve o tome na članku ovde http://www.photontide.org/zbirka-horor-prica-nesto-dise-u-mojoj-torti/

Takođe, ako koristite Facebook, bacite oko na našu fan stranu https://www.facebook.com/NestoDiseUMojojTorti ili, ako imate Twitter ili G+, bacite nam mišljenje, komentar ili bilo šta pomoću hashtag-a #horortorta
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Nešto diše u mojoj torti
« Odgovor #1 poslato: 06.12.2012 15:58:05 »
Čitao sam onaj tvoj "Premotaj Roman" i tamo je isto radnja smeštena u NS. Kao i u nekim tvojim ranijim delima. Smem li da se usudim da pitam zašto je to tako? Mislim, imajući na umu da Novi Sad bije glas da smo svi austrougari, usporeni i gospoda generalno, malo mi razbija celu iluziju kada počneš sa nekim drogama, kurvama i ubijanjem. Jednostavno ne ide :)

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 06.12.2012 16:14:51 »
Ivice napisi roman o novom saduy smesten u William Gibsonov "Neuromancer" univerzum. U njemu je Beograd unisten nuklearkom.  :)

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #3 poslato: 06.12.2012 19:24:43 »
Čitao sam onaj tvoj "Premotaj Roman" i tamo je isto radnja smeštena u NS. Kao i u nekim tvojim ranijim delima. Smem li da se usudim da pitam zašto je to tako? Mislim, imajući na umu da Novi Sad bije glas da smo svi austrougari, usporeni i gospoda generalno, malo mi razbija celu iluziju kada počneš sa nekim drogama, kurvama i ubijanjem. Jednostavno ne ide :)
NS je od 2001. do 2011. porastao za 50.000 stanovnika. Za novih deset godina poput ovih, NS će biti još čudnije mesto. Voleo bih da mislim da pišem o transfromaciji Novog Sada, a najviše ga koristim jer ga poznajem, tojest, znam ga više nego druga mesta. :)

Ali ''Premotaj roman'' je realnost, to je delo o mojoj generaciji, i nema droge i kriminala. :)

Ivice napisi roman o novom saduy smesten u William Gibsonov "Neuromancer" univerzum. U njemu je Beograd unisten nuklearkom.  :)
Ne znam puno stvari o Beogradu. :)
Ali imam gomilu priča o Novom Sadu iz budućnosti. Dobro, ne baš gomilu, ali te su mi među boljim ;)
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 06.12.2012 19:27:05 »
Pa smesti pricu u novi sad, nedaleko od beogradskog nuklearnog kratera.

Van mreže loki74

• Recruit
  • *
  • Strah je ubica uma.
« Odgovor #5 poslato: 06.12.2012 20:09:38 »
Pa recimo petrovaradinski tuneli su uvek meso za horor. Meni neki delovi grada, većini verovatno sasvim obični, imaju neki mračan šmek, recimo gomila starih i dugačkih ulica po Salajci i Podbari. Cara Dušana mi je uvek bila jeziva noću, ne umem tačno objasniti zbog čega  :). Tu je naravno i vreme u kome živimo, grad nije pusto ostrvo koje može izbeći uticaje. Kriminalni milje se proširio, neki novi klinci su surovi i opasni, horora može biti od školske klupe, ekonomska beda budi ono najgore u ljudima...takođe i sve ono mučno i teško što se desilo poslednjih godina sa zapaljenim objektima i žrtvama u gradu, daje neku mračnu sliku grada.
Tako ja vidim stvari, doduše ja nisam tu rođen ni odrastao, ali za 17 godina ovde i pred mojim očima grad se prilično menjao i dokle će nas to odvesti niko ne zna.
Smestio sam radnju dve priče iz jedne druge zbirke koju smo pisali, i koja će nadam se iduće godine ugledati svetlo dana u Novi Sad. U ,,Torti'' sam se ipak opredelio za jednu priču u ratnom miljeu, zapravo sam je odavno hteo napisati.
Tajno pišem zbirke po kućama.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #6 poslato: 06.12.2012 23:26:47 »
Pa smesti pricu u novi sad, nedaleko od beogradskog nuklearnog kratera.

U nezavisnoj drzavi New Vojvodina Confederacy
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Vaar

• Dominator
« Odgovor #7 poslato: 07.12.2012 00:04:07 »
Prolazim sutra kroz NS. Ako nije bezbedno, kazite odma' da zaobidjem... ;)

Van mreže loki74

• Recruit
  • *
  • Strah je ubica uma.
« Odgovor #8 poslato: 07.12.2012 06:45:39 »
Vatamo putnike namernike, i odvodimo ih na mračna mesta na Fruškoj gori... :)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #9 poslato: 07.12.2012 17:03:55 »
NS je od 2001. do 2011. porastao za 50.000 stanovnika. Za novih deset godina poput ovih, NS će biti još čudnije mesto. Voleo bih da mislim da pišem o transfromaciji Novog Sada, a najviše ga koristim jer ga poznajem, tojest, znam ga više nego druga mesta. :)

Mislim da bi imao dosta koristi od smeštanja radnje u imaginarni grad ili grad koji uopšte ne poznaješ. Ovako stalno imam osećaj da pokušavaš da pomiriš realnost i fantaziju na neki način koji ispadne totalno neprirodan. Previpe nepotrebnih referenci koje nekome sa strane deluju suvišno, a meni kao nekome ko živi ovde deluju izopačeno. Razmisli o tome.

Probaj da napišeš priču u... Kosovskoj Mitrovici. Onima koji nisu odande će delovati perfectly legit, a onima koji žive tamo će biti super kako si prikazao Kosovsku Mitrovicui kao nešto potpuno drugačije. :)

Van mreže Vaar

• Dominator
« Odgovor #10 poslato: 12.12.2012 09:40:19 »
Vatamo putnike namernike, i odvodimo ih na mračna mesta na Fruškoj gori... :)
I uhvatiste me na par sati u onim smetovima kod malog idjosa. Na svu srecu imao sam pun rezervoar goriva :)

Van mreže loki74

• Recruit
  • *
  • Strah je ubica uma.
« Odgovor #11 poslato: 01.01.2013 11:18:38 »
I pročita LI neko koju priču iz Torte?
Sjajno ? Dobro ? Solidno ? Podnošljivo ? Očajno ? 8)
Meni lično, najbolje su Slavnićeva Partija, Ivaniševićev Gong, i Ivičina Tetsuo i Čekić.