Autor Tema: Problemi sa majanskim kalendarom  (Pročitano 9036 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
Problemi sa majanskim kalendarom
« poslato: 20.12.2012 20:37:27 »
Zainteresovan aktuelnošću ovog doomsday fenomena, napisao sam kratku priču. Okačio sam je kod mene, a stavljam je sada i za PhT drugare. Nadam se da će vam se svideti. ;)

Problemi sa majanskim kalendarom

Veliki svešteniče!

Slava Kiniču Ahau, njegovim sunčevim očima i Itzamni koji je stvorio svet i nebesa.
Neću da okolišem, imamo užasne vesti - prema poslednjim proračunima, kalendar ide samo do 5125. godine, što znači da će se svet zaustaviti za tačno 495 godina. Sve smo računali nekoliko puta i nema greške. Šta nam je činiti?

Glavni astronome,

Po načinu na koji si crtao glave zmija, orlovske kljunove i ostale simbole, vidim da si jako uznemireni. Odgovorio sam vam najbrže što sam mogao, ali je verovatno bilo potrebno više dana da ovo pismo stigne do vas. Kada bismo samo imali izum koji bi omogućio da se ljudi kreću brže od trčanja u sandalama, ali svi znamo da tako nešto nije moguće. U svakom slučaju, budi bez brige, izvadili smo na vrhu velikog hrama srca dvadesetorici zarobljenika, tri device, kao i jednom trgovcu koji mi je nedavno prodao veoma ustajao kakao.
Nadam se da je ova akcija uspela da produži kalendar za najmanje nekoliko stotina godina.

Veliki svešteniče!

Svi u astronomskom hramu bili su veoma srećni zbog 24 ljudska srca koja su izvađena. Međutim, kalendar i dalje prestaje 5125. godine. Nadam se da ste obavestili kralja.

Glavni astronome.

Kao što dobro znaš, ja sam veoma zauzet čovek. Srca se ne vade sama od sebe, ukoliko razumeš šta želim da kažem. Uz to, trenutno se u gradu zida nova stepenasta piramida koja nas je koštala prilično, a i ja privatno pravim neku vikendicu u brdima, što nema veze sa ovim. Kralj nije raspoložen za astronomiju, a nisam ni ja. Zato, kako bi naš narod rekao, sjaši lami sa leđa da ne bi dobio kopito u međunožje.
Žrtvovao sam još tridesetak ljudi. Šaljem ti njihova srca, čisto da znaš da ne pričam u prazno.

Veliki svešteniče,

Nadam se da ste dobro. Kako porodica i mali sveštenik?
Teškog srca javljam da kalendar i dalje staje na 5125. godini, bez obzira na vaš trud. Okačili smo osušena srca u predvorju hrama, i svi se slažu da izgledaju jako lepo. A i bilo bi poželjno obavestiti kralja sve jedno. Pozdravite porodicu.

Glavni jebeni astronome...

Upravo sam dobio ideju da bi možda Itzamni najviše voleo da dobije žrtvu ne samo zarobljenika i prodavaca koji su pokušali da me zajebu na pijaci, već i glavnih astronoma! Možda bi to produžilo kalendar? Zato, ukoliko želiš da to teško srce ostane u tvojim grudima, odjebi od jebenog kalendara već više! Zapela je izgradnja na novoj stepenastoj piramidi, a seljaci mrmljaju da imam previše vikendica, i da je kamen u njima jako sličan kamenu namenjenom za piramidu. Jasno ti je, ovih dana žrtvujemo levo i desno. Kralj nema vremena za tvoje priče, posebno jer njegovi savetnici drobe kako bi trebalo da gradimo vodovode i puteve, a ne piramide za sveštenike. Planiram i njih uskoro da žrtvujem. Ukoliko dobro slušaš, moći ćeš da čuješ koliko mi zvone jaja za kalendar. Nemoj me primoravati da vas posetim sa svojim omiljenim ritualnim nožem od vulkanskog stakla.

Veliki svešteniče.

Znam da rizikujem život, ali moram da insistiram da se nešto učini da bismo spasili budućnost! Javite kralju odmah.

Glavni astronome!

Odlične vesti. Došlo je do velikih promena u glavnom gradu. Veliki sveštenik nije više na ovoj funkciji, kao ni kralj, koji su zbačeni budući da su bili surovi tirani. Njihovo vreme je prošlo. Želim odmah da dođem do vas i rešim svaki problem. Molim vas, spremite mi problematičan kalendar, koji je pretpostavljam veoma velik i napravljen od čistog zlata, kao i sve ostale predmete od ovog metala, za detaljnu inspekciju.

Vaš novi kralj, Ernando Kortes.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Problemi sa majanskim kalendarom
« Odgovor #1 poslato: 20.12.2012 21:36:04 »
Heheheh, awesome....   ;D

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #2 poslato: 20.12.2012 21:41:02 »
Osom! :D
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #3 poslato: 20.12.2012 21:43:30 »
Pročitah na tvom sajtu. Odlična priča. We demand moar.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #4 poslato: 20.12.2012 23:03:47 »
Hvala hvala ljudi! Drago mi je da vam se dopada! :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #5 poslato: 21.12.2012 01:13:07 »
Lol, odlicno je.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže jack

• Dominator
  • So long, and thanks for all the fish.
« Odgovor #6 poslato: 24.12.2012 09:27:29 »
:) Jako dobro. Nominujem Ivicu za Pisacku znacku PhT-a.
--
Mirko R.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #7 poslato: 24.12.2012 19:32:13 »
Prihvatam sve što mi se daje! Tnx ljudi :)

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8 poslato: 24.12.2012 23:15:25 »
Do art. (To je shugavi autocorrect ispravio "dobarr"). Ali da, kada budem pravio svoju igru koja ce poslužiti kao sredstvo za ostvarivanje world dominationa, dobijaš posao scenariste. Plaćam tvrdom valutom (prvoklasnim nordijskim ledom)

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #9 poslato: 25.12.2012 13:43:40 »
Kupljeno Bear! Za posao kod tebe idem do kraja sveta, to jest do Sodankylä! :)