Autor Tema: Elite: Dangerous  (Pročitano 154863 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovor #1035 poslato: 28.01.2018 13:14:32 »
Chieftain izgleda fino. I novi izgled nekih planeta. Takođe, material trader olakšava suludi grind za inženjere.

Van mreže rubiroza78

• Terminator
« Odgovor #1036 poslato: 22.06.2018 10:29:24 »
Jel igra ovo neko jos?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1037 poslato: 22.06.2018 10:59:55 »
Ja ponekad uključim, smorim se i izađem. Ono, hoću da igram, ali postalo je jako dosadno, pogotovo od kako su Targoidi i Guardians-i u priči. Skontao sam da mi jedino istraživanje prija, ali to je isto repetativno do bola. Čekam da vidim kakve će novine u istraživanje da uvedu, ali znajući njih, ubaciće nešto novo što će opet da se ponavlja iznova i iznova.

Jako mi je čudno da ne umeju da obogate proceduralnu generaciju. Mislim, samo treba malo više slojeva nasumičnih brojeva tu.

Van mreže rubiroza78

• Terminator
« Odgovor #1038 poslato: 22.06.2018 11:03:22 »
I ja sam se smorio, al sam juce kupio horizont pa sad jurim ove inzinjere.
Nego kako se prilazi planetama u onaj glide da udjes, meni uvek neki los ugao pa me izbaci iz jump-a?

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1039 poslato: 22.06.2018 11:46:05 »
Nego kako se prilazi planetama u onaj glide da udjes, meni uvek neki los ugao pa me izbaci iz jump-a?

I ja se smorio... Kad prilazis planeti, idi prema horizontu, samo blago na dole. Ako ides prebrzo ili pod suvise ostrim uglom, ispadas.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1040 poslato: 22.06.2018 12:30:54 »

Treba malo vezbe. Ima onaj indikator za ugao - kao sto Igor kaze, usmeri nos ka horizontu. Nazalost nema slican indikator za brzinu kao kod prilaza celoj planeti, tako da treba malo trebninga da deceleracija bude smooth i ne uletis prebrzo. Tip: ako ispadnes iz glide-a a relativno si jos daleko, idi vertikalno gore full-boost dok ne stignes do visine gde mozes ponovo da aktiviras glide (a ne militi horizontalno do baze). A usput je i dobra vezba za mincanje brzine :)

Jako mi je čudno da ne umeju da obogate proceduralnu generaciju. Mislim, samo treba malo više slojeva nasumičnih brojeva tu.

Zbog ovakvih stvari mi je krivo sto nema "pravi" multiplayer gde bi mogli napraviti dovoljno aktivnu intra-game interakciju koja bi mogla (bolje) da iznese manjak contenta.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1041 poslato: 25.06.2018 22:51:19 »

Krait stiže.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1042 poslato: 28.06.2018 20:42:47 »
The galaxy servers will be taken down tomorrow (28/06) at 8:00 AM (BST) to deploy update 3.1 Elite Dangerous: Beyond - Chapter Two.

The downtime is expected to last for approximately 9 hours. There is a chance that this could run over, so we really appreciate your patience. As usual with these updates we'll keep you as up to date as possible.

The full changelog can be found below:

Content

Missions and Scenarios
Added new wing mining missions
Added new high threat USS's, and missions that can direct players to them

Megaship and Installation Interactions
Added existing megaship interactions to installations
Added Escape Hatch interaction points to damaged megaships

Crime and Punishment
Players can now hand themselves in to security contacts, if they have outstanding bounties, and a zero notoriety rating. Players that hand themselves in will pay off the bounty and be deported to the nearest detention center
Relaxed the friendly fire thresholds against NPC ships, to lower the amount of erroneous crimes being handed out
Notoriety now decays whilst the player is docked
Players current notoriety level displayed in cockpit will no longer be potentially out of date
Relaxed the rules for Multicrew gunners so that they are less prone to accidental assault/reckless weapon discharge crimes

Horizons-only Content

Weapons
New weapons now available at applicable Tech Brokers:
Large Plasma Shock Cannon (Fixed, Gimbal, Turret)
Large Guardian Shard Cannon (Fixed, Turret)
Large Guardian Plasma Launcher (Fixed, Turret)

Modules
The Guardian FSD booster is once again available at the Guardian Tech Broker, now with improved fuel efficiency

Ships
Alliance Challenger - a medium sized ship, based on the Alliance Chieftain, that boasts a generous compliment of hard-points, whilst retaining the Chieftains characteristic agility. It also has stronger armour.
Krait Mk.II - a medium sized, multi-role ship, that trades defensive capability for speed, fire-power and maneuverability. The Krait Mk.II has space for two crew members and is capable of carrying a fighter bay

Narrative
New planetary sites added, with audio logs

Van mreže rubiroza78

• Terminator
« Odgovor #1043 poslato: 30.06.2018 18:41:39 »
Spuco sam slucano par metaka u system autrorithy vesel, i dobio bounti na mene kako to da skinem, sad sam wanted u tom sistemu a tu je onaj comunity goal. Pa bih da udjem i uzmem par milki na tome.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1044 poslato: 01.07.2018 11:58:41 »
Mislim da odnedavno možeš da platiš u bilo kojoj stanici pod "contacts", dok si ranije morao da dockuješ u stanici u kojoj si wanted da bi platio.

Van mreže rubiroza78

• Terminator
« Odgovor #1045 poslato: 01.07.2018 13:24:26 »
Ma jok ne mogu nigde da platim. Otisao sam sa drugim brodom u tu stanicu gde sam wanted i opet nista, bounti na moju anakondu je 400 kredita, pa ne bi bas da rizikujem silne milione zbog 400 kredita

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1046 poslato: 28.08.2018 15:29:19 »
Another update. Copy paste ranijih brodova, nešto novih Guardians lokacija i Guardians fajteri. Sve za šta većinu igrača totalno zabole:

Van mreže rubiroza78

• Terminator
« Odgovor #1047 poslato: 28.08.2018 17:27:33 »
Ne znam za koga su radili ovaj update, mozda 2% igraca se jebava sa tim targoidima i gardianima.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1048 poslato: 28.08.2018 17:37:18 »
Mislim da je njima fokus negde drugde, a Elite Dangerous im je u nekom maintenance modu. Ovo im je najlakše.

Takođe, ovakvo izbacivanje brodova govori da im nije ni na kraj pameti da uvedu space legs. Oni nemaju pojma kako će ovi brodovi izgledati unutra. Da to planiraju, mnogo bi pažljivije izbacivali te brodove. Ovako samo malo promene 3D model, i promene stats. To je to. Sad odjednom ima mesta za fighter bay. Kao izbacili su neke interne komponente.

Ono što bih ja najviše voleo da vidim je neki napredak u istraživanju (plannirano sa onim sondama) i uletanje u gornje slojeve atmosfera gasnih džinova. To mi deluje relativno lako za izvesti u proceduralnom fazonu. Eventualno i sletanje na druge tipove planeta (jasno mi je zašto ne mogu da izvedu earthlike sletanje, ali postoji toliko drugih planeta koje mogu proceduralno da se generišu)

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1049 poslato: 30.08.2018 14:21:16 »
Takođe, ovakvo izbacivanje brodova govori da im nije ni na kraj pameti da uvedu space legs.

"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams