Autor Tema: SpaceTop - 3d spatial interaction  (Pročitano 1351 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jack

• Dominator
  • So long, and thanks for all the fish.
SpaceTop - 3d spatial interaction
« poslato: 27.02.2013 14:12:59 »

Mislim da video najbolje demonstrira o cemu je rec. Za razliku od vecine nasih tema, ovo je objavljen rad na CHI (Conference on Human Factors in Computing Systems) 2013 konferenciji, tako da se moze smatrati za prototip koji radi.

I ko drugi da ga napravi nego MIT Media lab. :P
--
Mirko R.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: SpaceTop - 3d spatial interaction
« Odgovor #1 poslato: 27.02.2013 22:10:48 »
Fenomenalno. Malo restriktivno u smislu poze koju moraš da održavaš dok  radiš, ali za neka zanimanja, tipa 3D modeliranje ili neki gejming, je idealno.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #2 poslato: 28.02.2013 00:43:05 »
Zanimljivo. Osim šala na račun "ahhhh soooo" azijskog akcenta naratora (znam, šupak sam ali je jače od mene :) ) iz nekog razloga mi pada na pamet da je ovo "prelazna tehnologija", ali ne znam baš ka čemu.

Iako, kada pogledamo do sada, sistemi tracking-a nisu baš bili uspešni, posebno tastatura (projektovane tastature postoje već dosta godina). Verovatno nedostatak taktilnog odgovora na neku akciji ne prija ljudima.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže jack

• Dominator
  • So long, and thanks for all the fish.
« Odgovor #3 poslato: 28.02.2013 09:12:51 »
Znam ljude koji rade sa TUI-em (tangible user interface), tj. opipljivim stvarima, ali.... nikad ne postanu previse kompleksne. Tj. nema velike fleksibilnosti.

Meni se sistem jako dopada, posto je ovo prvi put da vidim da je prikaz ispred radne povrsine, a ne posle. Nekako to dozivljavam kao ustedu radnog prostora.  Mada, neki su vec primetili, sa Google Glass bi trebao da kompletno zameni deo sa ekranom... sto bi i dalje bilo jako cool :)
--
Mirko R.