Autor Tema: kingova mracna kula  (Pročitano 35001 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
kingova mracna kula
« poslato: 08.09.2005 20:08:32 »
Eto, u mom gradu ovih dana odrzava se neki, nazovi, sajam knjiga.
Izmedju "Plavusa", "Kraljeva ruske mafije", Isidore Bjelice i kojekakvih ostalih ultra kich treshina naleteh na Mracnu Kulu I - Revolveras.
Posta je to, po meni, bila jedina knjiga u ponudi, vredna citanja, kupio sam je...
Well, ja sam odusvljen, mada ionako svi vi znate da je ovo jedna od njegovih najboljih. Jedino od njega sto sam ranije citao je Kudzo, koji mi je bio kranje mozgoparajuc i dosadan. Kada uporedim sa ovom knjigom, razlika koja se uocava je zapanjujuca; kao da je pisao drugi covek!
Nego, vidim da ste vi to skoro sve procitali, pa mi recite koliko je knjiga iz ove serije prevedeno i izdato kod nas?
Gde mogu da se kupe? Ovamo je imalo samo prva.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Pennywise

• Scout
  • **
Re: kingova mracna kula
« Odgovor #1 poslato: 09.09.2005 22:01:41 »
Do sad je Alnari izdao prve tri knjige  i prvi deo cetvrte. Drugi deo cetvrte knjige je preveden i treba da izadje vrlo brzo.

Petica se upravo prevodi!

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
kingova mracna kula
« Odgovor #2 poslato: 09.09.2005 23:34:16 »
Gunslinger je odlican, ali posle (po meni) saga pocinje da pati od Kingove manije da opisuje i gace likova do detalja. Gunslinger je bas zato dobar - radnja se svodi na srz, bez razvlacenja. Ja umalo nisam ostavio trecu knjigu zato sto mu je trebalo 200 stranica da isprica kako se Jake vraca u Rolandov svet. Odmah na pocetku smo svi znali da ce da uspe u poduhvatu, da ce sam poduhvat biti mastovit i mistican - ali da ce da traje pola knjige, e to ja barem nisam ocekivao (i to je sve trajalo iskljucivo zato sto je prvo opisivao Jake-ovu skolu, potom kako se osecao, potom je ubacio tu neke likove iz knjizare koji tripuju, pa onda je sest puta ponavljao iste recenice da bi stvorio dramaticni efekat, pa je ispricao CELU deciju pricu o Carliju, Chu-Chu vozicu, pa je razvlacio Jake-ovo kretanje po gradu, pa onda je Ediju trebalo sto godina da izreze kljuc iz drveta, pa je onda neki demon, bez ikakvog literarnog razloga, morao da siluje Suzanu, pa je to sve trajalo i trajalo i posle mnogo stranica, sve se zavrsilo taman kada sam ja hteo da kazem 'ma idi dodjavola, dokle bre vise'). Ja kontam da on budzenjem stranica dobija neki veci procenat ili nesto. Drugog razloga nema, delovi knjige mu lice na novije epizode Simpsona - postoje delovi koji su nakalemljeni na osnovnu pricu cisto da bi tranzicija bila logicna, ali su tu samo i iskljucivo samo zbog sebe, da popunjavaju prostor.
Inace, on the up side, vrlo mastovita knjiga. Stvarno.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Re: kingova mracna kula
« Odgovor #3 poslato: 09.09.2005 23:38:34 »
Citat: "Pennywise"
Do sad je Alnari izdao prve tri knjige  i prvi deo cetvrte. Drugi deo cetvrte knjige je preveden i treba da izadje vrlo brzo.

Petica se upravo prevodi!

Svako ko zna engleski, treba da cita u originalu. IPS, cena vrlo slicna. Ili da skine audio knjige sa Torenta, ja sam skinuo III, IV, V, VI (a skidam VII) knjigu i skroz je trip! Stavim u MP3 plejer i slusam dok idem gradom. Posle pola sata, trip prodje, naviknes se toliko da nema nikakvih problema kao da citas i sam. A III knjigu, recimo, cita Steva Kralj licno.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
kingova mracna kula
« Odgovor #4 poslato: 12.09.2005 11:21:00 »
e te audio knjige cu ti pokupiti... pre 5-6 god sam skinuo jedan deo audio knjige Gostpodar prstenova [mada to i nije bila audio knjiga nego adaptacija BBC radija] i bash je bilo extra... nazalost nemam vise te fajlove, verovatno se mogu naci na nekoj p2p mrezi

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
kingova mracna kula
« Odgovor #5 poslato: 12.09.2005 16:38:23 »
Citat: "DieH@rd"
e te audio knjige cu ti pokupiti... pre 5-6 god sam skinuo jedan deo audio knjige Gostpodar prstenova [mada to i nije bila audio knjiga nego adaptacija BBC radija] i bash je bilo extra... nazalost nemam vise te fajlove, verovatno se mogu naci na nekoj p2p mrezi

Ostalo mi je da skinem jos II knjigu, i pola I. Ostalih pet su vec dl-ovane. Mozes da dobijes, naravno, sve zajedno je nesto vise od giga i po.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže MIKIMIKI

• Terminator
kingova mracna kula
« Odgovor #6 poslato: 27.10.2005 13:52:44 »
Kula je sjajna. Procitao sam sva 4 dijela.
Ko nije citao Zamku za nove neka procita mislim da je u samom vrhu njegovih dijela (snimljen je i film ali kjiga je uvijek bolja).

Van mreže kathryn

• Illuminator
kingova mracna kula
« Odgovor #7 poslato: 27.10.2005 14:19:26 »
ma, knjiga always rules :D "Zamka za snove" je svakako bolja od "Vrece kostiju", al nikako je ne bih svrstala u vrh Kingovih the best djela.... :D
inside everybody's hiding something...

Van mreže MIKIMIKI

• Terminator
kingova mracna kula
« Odgovor #8 poslato: 27.10.2005 15:10:18 »
Citat: "kathryn"
ma, knjiga always rules :D "Zamka za snove" je svakako bolja od "Vrece kostiju", al nikako je ne bih svrstala u vrh Kingovih the best djela.... :D

Ma daj kombinacija horora i Sf-a.
Skroz je dobro.

Van mreže kathryn

• Illuminator
kingova mracna kula
« Odgovor #9 poslato: 27.10.2005 16:08:19 »
tebi to horor? :D ....kao sto rekoh nije losa.....bolja je od nekih njegovih ranijih dijela u svakom slucaju.... :D

Van mreže MIKIMIKI

• Terminator
kingova mracna kula
« Odgovor #10 poslato: 27.10.2005 16:18:42 »
tebi to horor? :D ....kao sto rekoh nije losa.....bolja je od nekih njegovih ranijih dijela u svakom slucaju.... :D

Doobro ne puno strasan horor. Jesi li gledala film. Ima krvi i sve to kad zivotuljke grizu.

Van mreže kathryn

• Illuminator
kingova mracna kula
« Odgovor #11 poslato: 27.10.2005 16:22:07 »
nisam gledala film....je l se zove isto kao knjiga or what? al, bilo koji film nema sanse da je bolji od bilo koje knjige.... :D  :D  :D

Van mreže MIKIMIKI

• Terminator
kingova mracna kula
« Odgovor #12 poslato: 27.10.2005 16:27:36 »
nisam gledala film....je l se zove isto kao knjiga or what? al, bilo koji film nema sanse da je bolji od bilo koje knjige.... :D  :D  :D

Da zove se isto, nije bolji od knjige - malo su skradili radnju i izbacili neke bitne dijelove iz knjige. Ali kad volis nekog pisca svaki film koji se snimi po njegovom djelu nikad ti nije los - barem meni.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
kingova mracna kula
« Odgovor #13 poslato: 27.10.2005 16:28:31 »
E, drugari, znam da o ukusima ne vredi raspravljati...
Ali Dreamcatcher je ultra trash...
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže kathryn

• Illuminator
kingova mracna kula
« Odgovor #14 poslato: 28.10.2005 12:59:13 »
vidis, a ja Kinga ne volim bas nesto posebno...postoje mnogo bolji pisci od njega.....i mnogo bolje knjige od totalnih anonimusa.... :D