Autor Tema: Sta ste gledali skoro?  (Pročitano 420766 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #15 poslato: 12.09.2005 18:53:57 »
Citat: "Ivan"

Moj drugar Strah (Relja, ti ga znas, on je i sam zombi) mi nahvalio ovaj novi film o zombijima, sto je igrao po bioskopima sad nedavno. Ne znam koji je, mislim da je bilo nesto 'dead' u naslovu. Jel' neko gledao?

Pa rekoh ja. Zove se Land Of The Dead, i to Romerov film.
Onako...  gledljiv je, nista posebno, ali gledljiv, cak ima par dobrih fora...
Kao sto rekoh, kada zombi otkini nekoj ribi pirsing sa pupka  :twisted:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #16 poslato: 12.09.2005 19:11:31 »

Moj drugar Strah (Relja, ti ga znas, on je i sam zombi) mi nahvalio ovaj novi film o zombijima, sto je igrao po bioskopima sad nedavno. Ne znam koji je, mislim da je bilo nesto 'dead' u naslovu. Jel' neko gledao?

Land of the Dead. Koliko ja vidim, samo su malo požestili scene sa kasapljenjima zombi i ljudskih tela, ali od onoga što sam pročitao o radnji... no big deal. Krvave scene su davno prestale da me emotivno pomeraju, tako da mi to ništa ne znači koliko to realno urade, pa da mi dovedu pravog čoveka i izkasape ga na snimku... a i to sam gledao... doduše, samo na snimku, mada me drug juri da idemo uživo na autopsiju...

Sami Zombiji mi nikada nisu bili strašni i ne kontam kako nekome mogu da budu. Mislim, ono... gomila teško bolesnih ljudi koji bauljaju ulicom. I nemoj da mi neko kaže da su to mrtvaci koji hodaju, jer, ako neko hoda, onda nije mrtav. Biti mrtav znači prestati da funkcionišeš. Možda je strašan samo onaj trenutak kada neko za koga misliš da je mrtav, ustane i krene ka tebi, ali kako svi već znamo da, ako u filmu koji se zove "nešto  živih mrtvaca" ostane sam pored leša koji izgleda izuzetno bolesno, taj leš nije mrtav, ni to više nije neko iznenađenje.

Van mreže Draza

• Dominator
    • http://www.art-anima.com
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #17 poslato: 12.09.2005 20:09:20 »
A inace, apropo prezvakanih tema - ja generalno nisam protiv toga per se, vec protiv lose izrade koja cesto prati provaljene teme. Svaka tema moze da bude OK ako se dobro odradi.

Neke teme, da bi uspele, moraju proći kroz ruke genija. Takve teme su upravo vremenska putovanja i beskrajna ispravljanja počinjenih grešaka. Koliko genijalnih reditelja ima u Holivudu?  :?

I film o Zombijima bi mogao da bude sjajan.

Da, mogao bi. Ako se zombijima da malo ubrzanje kao u 28 Dana Kasnije, može se dobiti veoma zanimljiv film.

Problem je u tome sto kada filmadzije izaberu neku prezvakanu temu, oni to rade kao quick way to boxoffice cash, pa zato ne uloze trud i pare u pricu, reziju, itd.

Siguran sam da se bolji filmovi mogu naći kod nekih amatera, koji srcem i dušom snimaju, nego kod filmadžija koji su se slučajno našli u tom esnafu i gledaju da iz njega izvuku što veću i bržu korist, a takvih je veoma mnogo.  

Dodatni problem je kada u film sa prezvakanom pricom o nekakvim midzetima koji nose prsten od koga se postaje nevidljiv baziranu na knjizi iz tri predugacka dela ubace gej elemente.

Da, ima tu i dnevnopolitičkih tema, koje će kasnije neko možda objašnjavati kao ovekovečeni trenutak vremena u kome se film snimao, a ustvari često je po sredi advertajzing... i još malo kešovine na računima filmadžija.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #18 poslato: 13.09.2005 21:31:50 »
Citat: "carnifex"

Pa rekoh ja. Zove se Land Of The Dead, i to Romerov film.
Onako...  gledljiv je, nista posebno, ali gledljiv, cak ima par dobrih fora...
Kao sto rekoh, kada zombi otkini nekoj ribi pirsing sa pupka  :twisted:

Aaaaa.

Nisam ni sumnjao. Mislim, Strah dobija boner kada vidi zombija, on nije merodavan da ocenjuje takav film.

Ali, ako je gledljiv, onda ga mozda i odgledam :) Thnx.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #19 poslato: 13.09.2005 21:40:20 »
Citat: "Draza"
A inace, apropo prezvakanih tema - ja generalno nisam protiv toga per se, vec protiv lose izrade koja cesto prati provaljene teme. Svaka tema moze da bude OK ako se dobro odradi.

Neke teme, da bi uspele, moraju proći kroz ruke genija. Takve teme su upravo vremenska putovanja i beskrajna ispravljanja počinjenih grešaka. Koliko genijalnih reditelja ima u Holivudu?  :?

Ovaj, mislis, zivih? Pa, ne znam, malo. Od aktuelnih - Tarantino me dosada nije razocarao. Spilbergu je svaki drugi film OK, otprilike. Ostali su krajnje nepredvidivi (recimo Kameron je do Titanika bio tako cool tip) Jel' Kopola jos snima? :)

E, da, Istvud me je jako iznenadio kao reziser. Svaka mu cast.

Sada lupetam vec kako mi reziseri padaju napamet. Treba jos pomenuti Rodrigeza, bracu Koen, itd.

A, recimo, Ridli Skot je meni primer odlicnog rezisera koji je uradio par (po meni) sjajno odreziranih ali ukupno gledano prosecnih filmova sa losim scenariom (Gladijator, Black Hawk Down, Kingdom of Heaven)

Ali, da, malo je genijalaca, svakako.

Dakle, slazem se sa svime sto si rekao, mada bih dodao da cak i genije ponekad nije dovoljan, treba mu prethodno odvezati barem ruke, ako ne i noge.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #20 poslato: 13.09.2005 21:42:10 »
Citat: "Relja"

Sami Zombiji mi nikada nisu bili strašni i ne kontam kako nekome mogu da budu. Mislim, ono... gomila teško bolesnih ljudi koji bauljaju ulicom

Vise puta sam rekao, kazacu opet: ti si car!
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Draza

• Dominator
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #21 poslato: 13.09.2005 23:35:54 »
Koliko genijalnih reditelja ima u Holivudu?  :?

Ovaj, mislis, zivih? Pa, ne znam, malo. Od aktuelnih - Tarantino me dosada nije razocarao. Spilbergu je svaki drugi film OK, otprilike. Ostali su krajnje nepredvidivi (recimo Kameron je do Titanika bio tako cool tip)

Da, mislim samo na žive.
Po meni, jedini genije je Spilberg. Čovek je stvorio remek dela u raznim žanrovima, a u fantastici je još pre dvadeset godina zadao nekoliko domaćih zadataka drugim "samo" talentovanim rediteljima, koji ni sada ne mogu dostići njegov nivo.

cak i genije ponekad nije dovoljan, treba mu prethodno odvezati barem ruke, ako ne i noge.

Da, to je potpuno tačno. Mnogo ljudi želi da izvrši uticaj na tuđa dela. A pritisak je jači srazmerno veličini onoga ko delo stvara. Talentovani ljudi su pod stalnim pritiskom, osim ako im neko ne obezbedi odstupnicu... ali to je retkost.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #22 poslato: 13.09.2005 23:49:30 »
kjubrik je car nad carevima (the shining, clockwork orange), pa posle
ridli skot (Blade Runner, Alien...)
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Draza

• Dominator
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #23 poslato: 13.09.2005 23:50:19 »
mada me drug juri da idemo uživo na autopsiju...

Ako se budete odlučili, samo javite. Mislim da mogu da vam sredim posmatranje autopsije.

Van mreže Draza

• Dominator
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #24 poslato: 13.09.2005 23:57:12 »
Citat: "carnifex"
kjubrik je car nad carevima (the shining, clockwork orange), pa posle
ridli skot (Blade Runner, Alien...)

Obojica su izuzetni, ali Spilberg je jedan! 8)

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #25 poslato: 14.09.2005 11:01:53 »
preporucujem:
Zebraman - komedija  -Japan, film izasao 2004.[desava se u 2010. jedan ucitelj polako saznaje da dobija moci superheroja koga je gledao u seriji koja je prestala da se emituje pre 10 godina. stavise, saznaje da se sve sto se desavalo u toj seriji polako pocinje desavati i u stvarnom zivotu [dolazak vanzemaljaca, borbe..] film je nevidjeno dobar.... STVARNO PREPORUCUJEM!!!]

Stacy - Zombie Horror - Japan [jedno 15tak godina u buducnosti misteriozna bolest pogadja sve devojcice izmedju 14-17god. naravno postaju zombiji... radnja opisuje zovot ljudi u takvom svetu... film je nenormalno brutalan, treba pogledati]

Van mreže kathryn

• Illuminator
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #26 poslato: 14.09.2005 11:19:15 »
a, gdje je tu  ti Tim Burton! meni je on the one an' only!!! njegovi filmovi:"Bubimir", "Edvard Makazic", "Sanjiva dolina", "Ed Wood", pa ovaj novi "Charlie and the chocolate factory".... covjek je stvarno originalan...
a sto se tice zombija... stvarno bi trebali zabraniti pravljenje takvih "filmova"...svaki je dosadan i svaki na isti fazon...
kad malo bolje razmislim nisam gledala dobar horor od drugog razreda osnovne kad me je stvrano preplasila stara, dobra, crno-bijela verzija "Drakulinih nevjesta"....
inside everybody's hiding something...

Van mreže Draza

• Dominator
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #27 poslato: 14.09.2005 12:35:12 »
Citat: "kathryn"
a, gdje je tu  ti Tim Burton! meni je on the one an' only!!! njegovi filmovi:"Bubimir", "Edvard Makazic", "Sanjiva dolina", "Ed Wood", pa ovaj novi "Charlie and the chocolate factory".... covjek je stvarno originalan...

Hm, Tim Barton se svojski trudi da bude originalan, međutim njegovi radovi, meni lično, udaraju na želudac. I sasvim je sigurno da njegove radove voli jedan prilično uzak krug gledalaca. Kada kažem voli, mislim da im se zaista dopada kako to sve izgleda.
Ne treba mešati talent, koji Barton evidentno poseduje, i genijalnost.  Mislim da to što Barton radi nije genijalno, već samo pokušaj da ako već u nečemu ne može biti najbolji, onda barem da na neki način fascinira, bez obzira da li je to što radi dopadljivo i ukusno.

Odmah da se ogradim, ne kažem da je kvalitetno sve što obožavaju široke narodne mase (ni slučajno).

Citat: "kathryn"
kad malo bolje razmislim nisam gledala dobar horor od drugog razreda osnovne kad me je stvrano preplasila stara, dobra, crno-bijela verzija "Drakulinih nevjesta"....

Ni ja od šestog-sedmog. :)  Ovih dana besomučno pokušavam se dokopam Predskazanja. Prva priča o demijanu je najbolji horor koji sam gledao.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #28 poslato: 14.09.2005 13:31:06 »
mada me drug juri da idemo uživo na autopsiju...

Ako se budete odlučili, samo javite. Mislim da mogu da vam sredim posmatranje autopsije.

Ma imamo mi to već ugovoreno. Dve zgrade od mesta gde služim civilno. Kaže lik "kad god dođete, dobrodošli ste", al meni se, pogotovo posle gledanja onog snimka autopsije... nekako ne ide.

Van mreže Draza

• Dominator
Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #29 poslato: 14.09.2005 17:46:34 »
Da taj lik nije bio malo ironičan, ono kao kad god dođete? Ne znam, može to na razne načine da se protumači.  :twisted:  :wink:

Ništa se ne brinite. Patolozi imaju jedinstven smisao za humor tako da se nećete osećati preterano neprijatno.

Napomena: Jedite dva sata ranije, a učtivo odbijte pržena crevca, lignje ili šta već gosn doca bude u toku autopsije užinao, čisto da vam se ne dogode neke eventualije.

Nego, skrenusmo sa teme, pa bi možda bilo ok ovo o autopsiji hitnuti u Blah? :?