Autor Tema: Francuski stripovi  (Pročitano 37806 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Francuski stripovi
« poslato: 11.09.2013 10:16:11 »
Poceo sam da citam Ekho: The Mirror World francuskog izdavaca Soleil i odusevio sam se. Jos kad sam na zvanicnom sajtu istog izdavaca video kakve stripove imaju u ponudi, slošilo mi je se.  :P
Generalno je ove stripove ekstremno tesko naci skenirane (na digitalne francuzi nisu presli, ne znam zasto)  i jos na engleskom, tako da, ako neko ima neke linkove za stripove koje bi preporucio, bilo bi super da mi se javi na private, pa da se nekako razmenjujemo. :)

Ili u krajnjem slucaju da bacamo linkove ovde, samo da ih kodiramo. Ne znam sta Relja kaze na ovo, da li je preporucljivo.
« Poslednja izmena: 11.09.2013 10:47:51 Aca »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Francuski stripovi
« Odgovor #1 poslato: 11.09.2013 14:08:34 »
Jesmo vec imali ovakav thread na PHT-u?

Sto se engleskih izdanja tice, bas ih malo ima.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 11.09.2013 15:20:12 »
Pa bio je za Aldebaran, ali sam smatrao da je potreban nov thread ako cemo o francuskim strip izavacima u globalu (Soleil, Dargaud...).

Ajd ovako.

Postavicu link za par foruma gde se nalaze velike kolicine skeniranih i prevedenih stripova, poznatiji pod nazivom "scanlations".

http://www.kaskus.co.id/thread/000000000000000003870846/scanlations/149
I ovde:

http://www.warez-bb.org/viewtopic.php?t=7838218&sid=cb6dd1fe50d150bf88b9e01091146a02
Ovde ima bas, bas dosta aktivnih linkova (filefactory), ali se ne mogu skidati preko Jdownloadera, vec mora preko browsera, posto su nesto ff promenili na sajtu.
Mislim da ne bi trebalo da bude problema bar za ove linkove.
Nek se jave ostali sa svojim preporukama za stripove.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 11.09.2013 16:33:15 »
Ekho je sjajan, Barbucci rastura. Kupio sam preko Amazona bas zato sto nije bilo skenova. Naravno, nista ne razumem na francuskom, ali ja uglavnom gledam ilustracije.

Aco, pogledacu ove linkove svakako. Thanks.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #4 poslato: 11.09.2013 20:41:07 »
Sad procitah Ekho i odmah sam postao fan :D Ovakav jedan strip mi je nedostajao u poslednje vreme.

Putem Zabavnika sam se navukao i na Blacksad, a i Sambrove sam citao sa uzivanjem.
Svidela mi se premisa Aquablue, tako da cu verovatno i to skinuti.

Hvala ti na linkovima, mnogo sam se bacakao po raznim sajtovima, ali nekako na ovo nisam naisao :D

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 10.03.2014 15:46:51 »
Jel zna neko gde se mogu naci (ako uopste postoje) scanlations Soleilovog serijala Elfes? Artwork je ludilo.
Ovo je do sada izaslo:

Van mreže Sale

• Dominator
    • Mega blog
« Odgovor #6 poslato: 04.05.2014 23:38:04 »
Zahvaljujući tvom postu, pročitah ove albume (na mom maternjem francuskom jeziku). Odličan serijal, 5 rasa elfova, 5 nepovezanih priča koja se dešavaju u istom svetu. Meni su se naročito dopali broj jedan, broj dva i broj pet. Inače, šesti album uskoro izlazi. Btw, nidge nisam uspeo da pronađem scanlation za tebe :(

U svakom slučaju preporuka za strip!
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija,  video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #7 poslato: 05.05.2014 09:06:28 »
Super Sale, drago mi je da ti se svidja. Ja sam nasao prva dva broja na francuskom, malo sam citao koristeci svoje (bedno) znanje francuskog iz osnovne skole, ali cu ipak sacekati neki scanlation.  I suck at french. :P

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8 poslato: 05.05.2014 11:44:06 »
Super Sale, drago mi je da ti se svidja. Ja sam nasao prva dva broja na francuskom, malo sam citao koristeci svoje (bedno) znanje francuskog iz osnovne skole, ali cu ipak sacekati neki scanlation.  I suck at french. :P

Moze link ka franckuskim verzijama? :) Ja samo gledam slike :D :D
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9 poslato: 05.05.2014 14:03:55 »
Moze link ka franckuskim verzijama? :) Ja samo gledam slike :D :D

http://ul.to/jypv5wyt
http://ul.to/qbadsakb

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #10 poslato: 05.05.2014 21:00:33 »
Francuzi imaju najbolje stripove, uvek bilo. Zao mi je sto ne znam francuski samo zbog toga.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #11 poslato: 05.05.2014 21:18:36 »
Francuzi imaju najbolje stripove, uvek bilo. Zao mi je sto ne znam francuski samo zbog toga.

Kao neko ko aktivno prati americki i francuski strip, bas ne mogu da se slozim.  :)
Super su i jedni i drugi, ali da favorizujem samo jednu stranu, ne mogu.
Druga stvar, dosta americkih indie izdavaca kopira francuze, sto je cool.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #12 poslato: 06.05.2014 07:07:36 »
Aco, ne moras da se slozis naravno. To je stvar senzibiliteta/ukusa. Meni je dobra vecina americkih stripova smece.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #13 poslato: 06.05.2014 07:35:58 »
Aco, ne moras da se slozis naravno. To je stvar senzibiliteta/ukusa. Meni je dobra vecina americkih stripova smece.

Pazi, ljudi najcesce americki strip vezuju za DC/Marvel koji imaju neverovatnu hiperprodukciju. S tim sto ja favorizujem Marvel, jer smatram da tu ima vise kvalitetnijih prica nego kod DC. I naravno, imas tu smeca koliko volis.

Ali s druge strane, imas gomilu Indie izdavaca u Americi.
Dark Horse npr. koji je nedavno proslavio 20 godina Hellboy-a.
Ako hoces kvalitetne stvari, predlazem ti da procitas Hellboy/BPRD/Abe Sapien/Baltimore/Sir Edward Grey stripove, posto su medjusobno povezani. Sam Alan Moore je svojevremeno rekao da je to jedan od poslednjih bastiona kvaliteta u americkom stripu. Mada dobro, Moore je malo lujka.  :D

Evo, recimo imas vrlo interesantan ongoing serijal Image Comics pod nazivom Black Science koji se bavi timom naucnika koji skacu izmedju dimenzija.
Zatim, od njih imas interesantne i vrlo originalne naslove kao sto su Carbon Grey, The Mice Templar, Bad Planet (Awesome!), Chew....
Dynamite je svojevremeno imao sjajan mini serijal Flash Gordon - Zeitgeist, topla preporuka.
Sad im je trenutno aktuelan crossover Flash Gordon/Mandrake/The Phantom - Kings Watch. Red Sonju da ne pminjem.
IDW ima odlican supernatural serijal Locke & Key. Njihov Jinnrise je sjajan, pisao sam o tom stripu.

Cela je poenta da ako izbegavas Americku skolu stripa, mogu samo da citiram petla Sofronija:" Gresis, ovaj, gresis silno sine".  :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #14 poslato: 06.05.2014 08:45:48 »
Taman sam hteo da kazem da se potpuno slazem sa Carnifexom, kada me je Aca podsetio na to da pored Marvel i DC (i jeste, Marvel je nesto bolji) postoji i Dark Horse i jos neki. Jeste, recimo, Hellboy je na nivou najboljih stripova iz Evrope.

Plus, dosta je to razlicit model: US stripovi izlaze na mesecnoj bazi dok francuske rade i po godinu dana. Takodje, dodao bih da, iako su francuski nama najpoznatiji, da dobri stripovi nekad dolaze i iz Italije (pogledajte Keepers of the Maser ako niste), Belgije, itd.
« Poslednja izmena: 06.05.2014 08:48:47 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames