Autor Tema: Freelance  (Pročitano 21267 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maddog

• Dominator
Odg: Freelance
« Odgovor #15 poslato: 15.09.2013 14:44:23 »

Zapravo sam mislio taj dan da ušetam sa hokejaškom maskom i motornom testerom u ruci. Nothing illegal there. I samo onako da mahnem obezbeđenju i zaputim se ka liftovima. Čisto da vidim da li bi uspeli da me zaustave na vreme i koliki bi haos nastao u zgradi kad bi im umakao u lift :)

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #16 poslato: 15.09.2013 16:15:33 »
Rusi sirovine.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #17 poslato: 15.09.2013 16:46:20 »
PS: bilo bi kul da dodjes sa trubacima po papire, makar ih i ne voleo  8)

Zapravo sam mislio taj dan da ušetam sa hokejaškom maskom i motornom testerom u ruci. Nothing illegal there. I samo onako da mahnem obezbeđenju i zaputim se ka liftovima. Čisto da vidim da li bi uspeli da me zaustave na vreme i koliki bi haos nastao u zgradi kad bi im umakao u lift :)

SF Fanfilm in creation....

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #18 poslato: 15.09.2013 17:01:58 »
Sve vise verujem u ovo:

A: ako si sposoban, stvorices neki posao. Neces ici utabanom stazom. Bice ti strasno, bices uplasen i rizik je navodno veliki (kazem navodno, posto je rizik isti kao i kada ides putem B, samo se cini da nije). Zaradjivaces vise ili manje, ali sa mnogo manje ponizavanja. I cesto ce posao biti zabavniji, a pare vece.

B: radices "za nekoga" - bices eksploatisan i posao ce ti biti nocna mora. Jednostavno, zasto bi te neko placao vise, ako moze manje? Ne ocekujte naivno da ce neko doci i reci "ej, radio si puno, evo ti nagrada". Uradice to samo ako zakljuci da ces da radis vise. Sad, ima jedan problem u Srbiji sto su ljudi generalno nesposobni (zao mi je, tako je) i sto je nemoguce da rade bolje. Zato mogu da rade vise - i zato su zamenjivi.

Sve gore stvari cujem o NIS-u, inace. Relja je prvi koga znam i jezivo je kako sam identicnu pricu cuo i drugde. Drugar, ekonomista, se sav srecan zaposlio u NIS-u (inace je pre radio u Merkatoru), u nekom odeljenju za javne nabavke ili kako se to zove. Bio je sav uzbudjen, da bi mi samo nekoliko meseci kasnije pricao skroz drugu pricu. Prica kako imaju neke "inspektore" koji su bivsi DB-ovci koji ih bukvalno proveravaju i spijuniraju, ono, privatne stvari. Naprave levi Facebook nalog pa se sprijatelje sa zaposlenim i onda gledaju sta on pise i da li pise nesto negativno, da li ide na zurke, da li se napija, da li je u stalnoj vezi, stagod. Pa imaju "razgovore", odvedu lika na pice, kao, da pricaju pa ga napiju pa tako izvlace podatke. A onda mi je pricao kako svake nedelje daje neki izvestaj o nabavkama pred panelom nekih direktora ili stavec, i kako je tu "kriv cim udje" i sve se svodi da se on pravda, dok mu oni prete tuzbama. Svaki put. Znaci, njegov posao podrazumeva da mu svake nedelje mocniji ljudi od njega prete da ce da ga tuze dok se on pravda.

Pre par nedelja sreo njegovu devojku i pitam kako je on, kaze mi - zakljuca se u WC svaki dan na poslu i zove je i place joj u slusalicu. Eto, to je NIS. I da ne bude zabune: to su Rusi, kombinovani sa domacim faktorom. Ima jedan ogranak koji vodi neki Englez, ako sam dobro razumeo, i kaze da je tamo mnogo prijatnije i ljudskije raditi.

Slicnu pricu sam cuo i od drugarice moje devojke, koja radi tamo (drugarica, ne devojka :). Takodje sam cuo da Rusima smeta sto mi uvodimo EU zakone o radu posto im to "suzava okvir delovanja". Toliko o tome da li ili ne treba u EU.

Ponavljam se - ali kazacu opet: Rusi su opasni. Hladni i surovi. Sto dalje od Rusije. Ja se bukvalno bojim te Rusije. Isti takvi su i na globalnom planu, evo, kako sada gasom i izvozom ucenjuju bivse sovjetske zemlje koje se okrecu ka EU, prete im cak i vojnim intervencijama, to je strasno. Mislite o tome kada budete sledeci put pljuvali dobru staru US of A.

Relja, tebi sva podrska. Ubedjen sam da ces uspeti mnogo bolje nego da si ostao tamo.

P.S. Igore, LOL za Patrik Bejtmenovu sliku :) I meni je palo napamet kada sam procitao Reljinu ideju.
« Poslednja izmena: 15.09.2013 17:07:32 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #19 poslato: 15.09.2013 17:10:18 »
Pre par nedelja sreo njegovu devojku i pitam kako je on, kaze mi - zakljuca se u WC svaki dan na poslu i zove je i place joj u slusalicu. Eto, to je NIS. I da ne bude zabune: to su Rusi, kombinovani sa domacim faktorom. Ima jedan ogranak koji vodi neki Englez, ako sam dobro razumeo, i kaze da je tamo mnogo prijatnije i ljudskije raditi.

Džon Smol. Ali neće ni on dugo izgleda. Nije dovoljno surov prema radnicima. Enivej, ipak ne kontam sve te ljude koji to trpe. Možda sam ja u toliko povlašćenoj poziciji pa to ne mogu da skontam, ali da plačem nekome iz WC-a na slušalicu... Mislim, to je firma. Odeš u kadrovsku i podneseš otkaz. End of suffering. Ne znam šta ljude drži toliko u NIS-u.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #20 poslato: 15.09.2013 17:13:36 »
Mozda ljudi teze pronalaze posao. Otkud znam. Mozda im od ovoga zavise bitne stvari. Mislim da je tu i nas domaci mentalitet da je otkaz najgora stvar na svetu. Kao da to automatski znaci da ces zavrsiti na ulici. Ne kazem, neko mozda i hoce, ali za vecinu ljudi je to vise stvar tripa.

P.S. Lik se zove John Small? Kao neki junak iz Zil Vernovog romana :)
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #21 poslato: 15.09.2013 17:33:51 »
Da, super mi je bilo kad sam čuo za njega. Mene je asociralo na John Snow iz Game of Thrones. :) Kažu da je opušten lik.

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #22 poslato: 15.09.2013 17:37:29 »
Otkaz nikako nije najgora stvar, sve je stvar tripa. Mislim da sam Relji pre neki dan objasnjavao cime se sve bavim (cisto iz finansijskih razloga se bavim) i ima tu dosta stvari, mislim da se iznenadio, al to je ok, jbg radis da bi kupio nesto za sebe i porodicu, da obezbedis, jel, al mozes me jebati u dupe (da prostite) ako bih dozvolio bilo kakvu vrstu ponizenja. Ne radim dobro, ok ne radim vise i cao, zbog koga da radim i zaradim za lekove, pa ionako te zajebava da vide kolika je minimalna zarada na koju si spreman da dodjes. Prezivecu i bez toga, ako sam nekada morao da popustam, vise ne moram i necu.
Jednom sam samo dosao u tu poziciju da se neko dere na mene i nikad vise, ne dam da me jebe neko makar bio i jaci, pametniji ili bogatiji. Btw, iskreno se izvinjavam na psovkama, samo nem pojma kako bih drugacije rekao...
Sto se tice Rusa, to je jedan sljam, onaj najgori moguci, to je narod koji poznaje samo silu i nista drugo i po mom misljenju, krajnje su ograniceni, barem koliko sam ja imao prilike da vidim. Samo sto dalje!!!

P.S. Hvala Ivane, izraz mi je najbolji, bilo bi kul da Relja ode u NIS tako, a nekoliko kamera ga snima i vata reakcije ljudi

Van mreže Vaar

• Dominator
« Odgovor #23 poslato: 27.09.2013 02:03:29 »
Relja, interesuje me sta si napravio sa celom ovom pricom oko NIS-a, frilensinga, itd? Any news?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #24 poslato: 27.09.2013 09:05:48 »
Vest je da neće da mi daju otpremninu. Iako su naravno dali svima koji im nisu trebali i to mnogo više para nego što meni sleduje. Sada čekam da mi jave neku drugu ponudu (najverovatnije tri plate), ali meni pričaju kako pregovaraju da ja dobijem što vipše para. Pouzdano znam da nisu ni pokrenuli tu priču, samo odugovlače, jer nisu još našli neku zamenu, tj. nekoga ko će da me odmeni.

E sad, meni trenutno to odgovara pošto i moja žena traži novi posao, pa bih radije da moju situaciju rešim kad budem znao šta je s njom, a to bi trebalo da se reši sad u oktobru.

A onda, ako mi njihova ponuda ne odgovara (a verovatno neće), krenuću da iz zatežem. da uzimam bolovanja, da dođem u 8 i odem u 4:01 sa posl i ugasim telefon i da radim najminimalnijim mogućim tempom. Jednostavno ću ih izmoriti ili izvući te pare tokom sledećih nekoliko meseci opuštenog rada sa freelance-om popodne.

Tako da se verovatno još nekoliko meseci neće ništa rešiti na moju žalost.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #25 poslato: 27.09.2013 10:14:11 »
Auuuuuuuuuuuuuuuuuu, a ja vec na blogu objavio za onog Ruskija sto je osamario Natu i naveo Rexa kao izvor.
Ooops D: (šala naravno :D)

Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaš jezivo zvuči ova tvoja priča. Srećno i pamet u glavu Relja.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #26 poslato: 27.09.2013 10:30:51 »
Auuuuuuuuuuuuuuuuuu, a ja vec na blogu objavio za onog Ruskija sto je osamario Natu i naveo Rexa kao izvor.
Ooops D: (šala naravno :D)
A ja 'nači šerovao i ritvitova i sve na svim društvenim mrežama! :D
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #27 poslato: 27.09.2013 15:24:10 »
Jebe se mene. Ja sad mogu da se zajebavam koliko hoću, jer ne mogu da me otpuste (osim ako ne prestanem da dolazim na posao ili izvršim neku tešku povredu radne discipline, tip popišam se nekome na radni sto), mogu samo da me šutnu na rezervnu klupu na spisku za odlazak uz otpremninu. Što je upravo ono što ja hoću.

Van mreže Vaar

• Dominator
« Odgovor #28 poslato: 28.09.2013 10:18:37 »
Kako ne mogu da te otpuste? Zar ne mogu da napisu u otkaznom resenju da ne obavljas zadatke na ocekivanom nivou tj. da ne pruzas neki ocekivani kvalitet sta-god-vec, da nisi pro-aktivan bla, bla, bla... Pecatiraju, zavedu u delovodnik i uruce ti cestitku?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #29 poslato: 28.09.2013 19:36:31 »
Kako ne mogu da te otpuste? Zar ne mogu da napisu u otkaznom resenju da ne obavljas zadatke na ocekivanom nivou tj. da ne pruzas neki ocekivani kvalitet sta-god-vec, da nisi pro-aktivan bla, bla, bla... Pecatiraju, zavedu u delovodnik i uruce ti cestitku?

to je veoma, veoma teško za dokazivanje. Tako kažu svi pravnici. Mogu da me otpuste, a ja mogu da ih tužim i da ih dobijem jako lako.