Autor Tema: Digital painting 4  (Pročitano 10819 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže haZe-art

• Recruit
  • *
Digital painting 4
« poslato: 18.10.2013 22:38:25 »
Evo nesto malo drugacije nego do sada...Siri potezi cetke... brzi rad sa dodatkom nekih filtera koji mi se cine da bolje uticu na sliku ... Zelim da cujem vase misljenje :) hvala

Van mreže maddog

• Dominator
Odg: Digital painting 4
« Odgovor #1 poslato: 19.10.2013 08:58:53 »
Jesam li ja jedini koji čeka Ivana da kaže nešto? Meni je awesome, btw  :!!:

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #2 poslato: 19.10.2013 09:45:30 »
Ovo je takođe fantastično - podseća me na one one-picture-story radove sa deviant-a gde ljudi mnogo kažu u jednoj slici - oči senatora su genijalne, cinične i pune neke uvrnute samilosti, kao da gleda nešto nežno i potresno, a istovremeno, tu je i ono poznato zlo. :)

Slažem se Achos-om, trebalo bi brzo da napraviš Deviant Art nalog i kačiš radove, sigurno će te ljudi zvati da im crtaš za $ (doduše, verovatno će biti zahtevi na fazon "hoću da se Emperor ljudi sa Lukom Skajvokerom" i slične perverzne ideje, ali hej!) :D
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #3 poslato: 19.10.2013 11:53:10 »
Stvarno prokleto awesome. Ja takođe čekam Ivanove komentare, a i nije na odmet da konkurišeš kao animator u Mad Head Games-u gde Ivan radi. Njima ovakve stvari zaista trebaju.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #4 poslato: 19.10.2013 12:45:52 »
BTW, prilično sam siguran da precrtavaš preko fotke, pošto je sve identično kao na ovoj slici:

Što samo po sebi nije kriminal jer su potezi četkicom dobri, osim ako nisi koristio neke filtere koje ja ne kontam. Ali svakako, ne bi trebalo da pominješ "digital painting" ako nije baš to.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #5 poslato: 19.10.2013 12:52:35 »
Ja sve cekam da prokomentarisem, gledao sam radove i odmah sam (iskustvo, jbg) skontao da je fotka - ali sam pomislio da mozda radis side-by-side precrtavanje (slicno kao kada neko crta zive modele) sto je ok. Medjutim, sada vidim da bas slikas PO fotki, mozda cak stavis i neki oil&paint filter preko.

Nije to zlocin, ali bih ti savetovao da vezbas drugacije. Makar da linijski precrtas sliku i onda paintujes jedno pored drugog, ali nemoj bas da direktno slikas po fotografiji. Da ne objasnjavam sad kako sam provalio, nije tesko :) Uglavnom, razlog zasto je to sto radis problematicno je upravo u nedostatku onih ljudskih "gresaka", ljudske percepcije koju imas kada se ne drzis izvornog materijala 100%.

Sto se tice posla u MHG, mi redovno radimo upravo to - zbog ustede vremena. Slikamo po 3D modelima a nekada i (modifikovanim) fotkama stvari. Mi to zovemo blending, i - naravno - ako si zainteresovan za tako nesto, mi uvek trazimo saradnike.

Eto, nije kritika - samo objasnjavam. Video sam radove jos pre par dana i sve razmisljam kako da pridjem, a sad kad vidim da je i Relja komentarisao, nekako mi lakse da kazem :)
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže haZe-art

• Recruit
  • *
« Odgovor #6 poslato: 19.10.2013 13:51:00 »
Pa pazi ... zasto bi sad crtao ako je to lik koji vec potoji i scena iz filma sta znam :D
Smanjis opasiti i pored ubacis sliku sa koje ces uzimati paletu boja :) naravno nije mi problem da nacrtam sve od nule ali za ovako nesto.. Stednja na vremenu je jako bitna  :D imam svoje originalne radove koje jos nisam zavrsio. Sigurno znate kako je kada sve sam trebas da izmislis :) Hala u svakom slucaju
« Poslednja izmena: 19.10.2013 13:55:34 haZe-art »

Van mreže haZe-art

• Recruit
  • *
« Odgovor #7 poslato: 19.10.2013 13:53:31 »
i da.. :) naravno da sam zainteresovan :)

Van mreže haZe-art

• Recruit
  • *
« Odgovor #8 poslato: 19.10.2013 14:00:49 »
I ovako ne radim nista u zivotu sem sto sedim kuci i crtam, imam vremena na pretek :)