Autor Tema: Potrebna pomoć...  (Pročitano 6902 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maddog

• Dominator
Potrebna pomoć...
« poslato: 14.02.2017 21:55:07 »
Drugari, potrebna mi je pomoć oko nameštanja monitora...
Svaki put kada radim neku tamniju scenu, slika u photoshopu ili sketchbook-u se baš razlikuje od jpeg formata...
Ima neko neku ideju?
http://ogya.deviantart.com/art/Snajperista-663570549

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Potrebna pomoć...
« Odgovor #1 poslato: 14.02.2017 22:02:17 »
ne razumem šta znači "razlikuje od jpeg formata"

Inače, odličan crtež. Svaka čast!

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #2 poslato: 14.02.2017 22:10:15 »
Hvala, mada nije crtež, photomanipulation...
Nisam davno radio, pa uzeo danas malo i odmah odlepio.
Fazon je kada sačuvam sliku, bude dosta tamnija nego u programu, a ne znam zašto. Da li je do monitora ili je nešto drugo u pitanju?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #3 poslato: 14.02.2017 22:50:45 »
Pazi, nisam ekspert, uvek sam odustajao od kolor profila i kalibracija, jer mi je previše konfuzno. Ali ono što iz iskustva znam, Photoshop/Illustrator ti nude mnoge Color Profile. I prikazuju na ekranu u skladu s tim. Viewer koji prikazuje sliku kada je otvoriš negde opet ima svoja podešavanja.

Na primer, VLC player po defaultu sve filmove pušta sa nekim ispranim bojama i bez jasne crne. I jedini način da to rešim je da odem u nVidia podešavanja i tu štikliram da video playeri koriste nVidia podešavanja ili tako nešto. I to nekako utiče samo na VLC, a ne na ostale playere.

Jako je to sve čudno.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #4 poslato: 15.02.2017 08:49:57 »
Mislim da imas neki los kolor profil instaliran u programu (Photoshop?). Treba da namestis color profile koji odgovara tvom monitoru a ne odredjenim eksternim potrebama (recimo, za stampu). Treba to da sredis (moraces da guglujes) i potom rucno posvetlis sliku.

Mnogi imaju ovaj problem i vezan je, dakle, za cinjenicu da Photoshop koristi Color Managed Workspace a raznorazni vieweri ne.

Takodje proveri da li radis u CMYK formatu i prebaci na RGB ako ti je krajnji output jpg.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #6 poslato: 15.02.2017 14:42:40 »
Ima razlike kada se color profili nameste, ali nije za wow efekat... Za sada ostaje tako, ali moram da priznam da me baš baguje  >:(

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #7 poslato: 15.02.2017 14:50:15 »
Ima razlike kada se color profili nameste, ali nije za wow efekat... Za sada ostaje tako, ali moram da priznam da me baš baguje  >:(

Nema tu sta da bude wow - ti si pitao zasto ti jpg izgleda drugacije od psd-a. Ovo ti je odgovor - treba identicno da izgleda, minus kompresija.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #8 poslato: 15.02.2017 15:07:07 »
Imao sam negativan wow kada sam video razliku, pa sam pomislio da cu imati suprotan, tj. pozitivan wow efekat ako budem uspeo da namestim. Generalno, bolje je, svakako i zaista sam vam zahvalan na pomoci...

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока