Autor Tema: Noje (Noah) – grafička novela na srpskom srpsko-hrvatskom jeziku  (Pročitano 4795 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sale

• Dominator
    • Mega blog

Ukoliko ste pratili Mega blog, znate da sam detaljno najavio novi filmski spektakl koji režira Darren Aronofsky o Noji i biblijskom potopu u kome uloge tumače Russel Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson, Logan Lerman, Anthony Hopkins, Douglas Booth, Dakota Goyo i Ray Winstone. Film izlazi krajem marta 2014 u bioskope a kod nas je distributer filma Taramount.

Ali možda niste znali da je dotični reditelj najpre ovu priču objavio kao grafičku novelu i da film predstavlja ekranizaciju iste. Dakle nije ekranizacija detalja same Biblije već dotičnog stripa koji ima Fantasy i SF elemente. Tih stripova nema na našem tržištu ali sam naleteo na scanlation izdanje prva dva dela na srpsko-hrvatskom jeziku, pretpostavljam da je prevođenje ostalih albuma u toku.

Stripove možete pročitati na ovom linku: Noje (Noah) – grafička novela na srpskom srpsko-hrvatskom jeziku | Mega blog
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija,  video igara, stripova i još ponečeg...

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Noje (Noah) – grafička novela na srpskom srpsko-hrvatskom jeziku
« Odgovor #1 poslato: 04.02.2014 13:17:30 »
Odlicno Sale! Do sada je izaslo samo dva broja, mislim da je razmak izmedju njih bio bar 6 meseci. Ne verujem da ce treci broj biti skorije. Inace, prvi broj sam procitao, zanimljiv je.

Na zalost, mislim da je film za razliku od stripa cista ekranizacija biblijske price, a to me interesuje kao pamflet jehovinih svedoka.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Noje (Noah) – grafička novela na srpskom srpsko-hrvatskom jeziku
« Odgovor #2 poslato: 20.03.2014 14:39:35 »
Dobra vest, americki Image comics je objavio kompletan strip (TPB) u full digital glory: Noah (2014) (Digital) (phillywilly-Empire)