Autor Tema: Preporuke za stripove  (Pročitano 52564 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mahasematman

• Recruit
  • *
Odg: Preporuke za stripove
« Odgovor #105 poslato: 14.10.2020 11:28:04 »
Dobar dan svima,

A sad, pomoć prijatelja, moje čudno/smešno pitanje, davno (recimo 90ih) sam čitao strip, koji ne znam kako se zvao ali ni u kojoj ediciji) pamtim kratak sadržaj...
Svemirski brod prevozi zatvorenike, koje čuvari muče i nekakvim brenerom ih, kao, obrađuju i spajaju praveći od njih nakaze, kada im se junak zameri, pokušaju to da naprave i od njega i tu dolazi do borbe u kojoj je izazvana velika eksplozija koja oštećuje brod.
Njihov pokvaren brod se nalazi u blizini Zemlje što predstavlja veliku opasnost jer su zemljani mutirali u nekakva svemirska bića.
Sledi prikaz šta se nakon kataklizme dešavalo na Zemlji i kako su preživeli mutirali, postajući leteća bića (meni nalik na leteće kornjače).
Dolazi do bitke u svemiru u kojoj oružja svemirskog broda Zemljanima ne mogu ništa jer se previše brzo kreću....

Tu sada za mene nastaje problem jer se ne sećam šta je dalje bilo, kao ni gde sam to čitao, a voleo bih da ponovo vidim jer mi je po sećanju bilo interesantno.
Pretraživao sam razna izdanja ali nisam našao ni približan trag ka tome što tražim, ni po naslovu ni po nazivu izdanja.
Unapred zahvalan uz srdačan pozdrav,

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #106 poslato: 15.10.2020 17:43:26 »
Ajao to je kod nas izaslo u nekom specijalnom izdanju super stripa, biser stripa ili stripoteke ili tako nesto. Cini mi se da je bio veci, A4 format. Secam se stripa ali se ni ja ne secam imena... "Zemljani" su nekakve dzinovske bebe koje lete kroz svemir u nekakvim jajima. Probacu da iskopam.
« Poslednja izmena: 15.10.2020 18:46:02 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #107 poslato: 15.10.2020 18:41:33 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Igor

• Dominator

Van mreže mahasematman

• Recruit
  • *
« Odgovor #109 poslato: 16.10.2020 11:48:35 »
Poštovani,
Ne znam šta drugo da kažem osim bravo i HVALA ;D
Bez Vaše pomoći nikada ne bih našao, čak sam i video tu naslovnu stranu Super stripa i naziv stripa ali uopšte nisam prepoznao da je to to (a bio sam ubeđen da bih se setio).
Evo sada ga čitam preko linka koji ste mi poslai.
Još jednom puno hvala.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #110 poslato: 16.10.2020 11:56:40 »
Izgleda da na tom linku nije ceo strip. Ceo sam nasao samo na nekom levom sajtu koji je pokusao da mi uvali milion virusa...

*edit* Jeste ceo strip na tom sajtu ali su linkovi nesto pobrkani. Samo treba kliktati na strelicu u levo na dnu svake stranice...

Inace, dobro dosao na forum, ovde smo svi na 'ti'. :D
Forum je malo zamro od kad smo presli na Discord, ako te zanima svrati i tamo.
https://discord.com/invite/urM3ZFw
« Poslednja izmena: 16.10.2020 13:24:57 Igor »

Van mreže mahasematman

• Recruit
  • *
« Odgovor #111 poslato: 19.10.2020 15:07:54 »
Sa zadovoljstvom procitano i opet je interesantno, steta sto su obustavili izdanje...
a nasao sam i ovde https://readcomiconline.to/Comic/DC-Graphic-Novel/Issue-3?id=90558

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #112 poslato: 30.10.2020 08:13:23 »
Weird AF, ali svakako strip vredan čitanja. Izašlo 9 brojeva do sada.

Citat
In this special oversized first issue, readers will journey into the near future, and an unknown nation that was once the United States of America—a land that’s become shrouded in mystery after walling itself off from the rest of the world without explanation over thirty years ago. When a team seeking a cure for a global pandemic breaches U.S. borders, they quickly find themselves in a struggle to survive this strange and deadly lost continent!

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #113 poslato: 05.11.2020 07:39:23 »
Ja ne mogu naci ni starship down 2 3 4 delove. A bas sam se zainteresovao.

Evo, izašao je kompletan TPB:

https://getcomics.info/other-comics/starship-down-tpb-2020/

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #114 poslato: 05.11.2020 08:50:06 »

A thousand years after humans are killed off by artificial intelligence, one man is brought back to life — David Adams, who created the technology that destroyed his people. Now with the help of the android Chloe who revived him, David will try to restore humanity — and stop the AI overlords he created. David embarks on the greatest battle of his life, seeking redemption while also discovering if humanity can — or should — have any kind of future.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #115 poslato: 05.11.2020 17:15:36 »
Jel od originsa izasao sam #1 ?

Van mreže rajkor

• Illuminator
  • Live Long and Prosper.
« Odgovor #116 poslato: 05.11.2020 20:06:30 »
Ja ne mogu naci ni starship down 2 3 4 delove. A bas sam se zainteresovao.

Evo, izašao je kompletan TPB:

https://getcomics.info/other-comics/starship-down-tpb-2020/
Hvala pronasao sam.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #117 poslato: 06.11.2020 07:49:47 »
Jel od originsa izasao sam #1 ?

Pa da, juče je izašao prvi broj.