Autor Tema: Pitanje za moje Android i WP drugare :)  (Pročitano 1893 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Pitanje za moje Android i WP drugare :)
« poslato: 11.09.2014 18:51:24 »
Hteo bih da pitam za misljenje, ako mozemo da preskocimo deo gde sam ja ovca, gde je Apple tvrdio da je 4" idealno a sada nije, gde mogu da vec dobijem 5" ekran za manje para, gde je iPhone preskup, itd. :)

Elem, uzecu iPhone 6, nasao sam vec odakle, ali ne mogu da probam pre nego sto mi stigne. Neckam se izmedju 4.7 i 5.5" i treba mi pomoc.

Zanima me, da li je neko ovde koristio 5.5" uredjaj (ili slicne velicine)? Prvo sam bio odlucno protiv takvih telefona, ali me duzi battery life i neka UI unapredjenja poprilicno privlace. Zeleo bih da vas pitam: da li je 5.5" jednostavno preveliko za telefon? Mislim, nije mi problem drzanje, cak ni u jednoj ruci (iPad Mini drzim u jednoj ruci). Problem mi je sto imam osecaj da ne bih znao gde da nosim toliki telefon na ulici, ili da bih tripovao da ce da mi ispadne, itd. Takodje, nisam siguran da li tako veci ekran zapravo ima prednosti u normalnom radu. Ok, lepse je igrati igre ili gledati filmove, ali za to imam tablet. S druge strane, nemam tablet uvek sa sobom i kontam da je velik ekran super za imati pri ruci.

Dakle - iskreno pitam. Ako neko ima savet da mi da, bicu zaista zahvalan. Naginjem ka 5.5" uzgred, ali se bojim da nije preveliko. Da, ja sam sve do nedavno tvrdio da su 5.5" telefoni besmisleni i svestan sam ironije. Zato i pitam ljude koji mozda imaju iskustva sa Androidima, Lumiama, itd.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Pitanje za moje Android i WP drugare :)
« Odgovor #1 poslato: 11.09.2014 19:37:54 »
Ja sam licno bio koristio Note1 [5.3" ali je 16:10 i ima ogromne bezele] i Note2 [koji je bas 5.5] na kratko, svaki po jedan dan, i bas stvarno su preveliki. Sto se mene tice, takve velicine su samo za one koji bas vole da koriste olovku, gde veci ekeran stvarno daje vise podloge za lakse pisanje texta.

Vec dve godine koristim SGR koji ima 4.3" ekran koji ima bas super velicinu, evo sad je Sony najavio Z3 Compact koji smesta 4.6" ekran u isto [cak i malo manje] kuciste od mog telefona. Verujem da je iPhone6 veoma slican ovome sto ja vec sada imam.

Iako sam veoma hyped up za OnePlus One, stvarno kickass telefon, ali nikada ga necu uzeti jer sam se uverio da je 5.5" preveliko i totalno neprakticno za moje potrebe.

edit- evo proverih, iPhone6 je malo vislji i siri od mog fona, ali je tanji. To je i dalje u mom "sweet spot"-u za velicinu, pogotovo jer je ekran veci.

edit2 - moj predlog ti je da nadjes nekoga oko sebe ko ima 5.5" telefon i vidis licno koliki su to behemothi. :)
« Poslednja izmena: 11.09.2014 19:41:30 DieH@rd »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #2 poslato: 11.09.2014 19:51:12 »
Dakle - iskreno pitam. Ako neko ima savet da mi da, bicu zaista zahvalan. Naginjem ka 5.5" uzgred, ali se bojim da nije preveliko. Da, ja sam sve do nedavno tvrdio da su 5.5" telefoni besmisleni i svestan sam ironije. Zato i pitam ljude koji mozda imaju iskustva sa Androidima, Lumiama, itd.

Izgleda da je to prilicno individualno. Meni je i 5" na granici, ako je small bezel (a la Lumia 930 ili Nexus 5) jos nekako, ali XL koji ima malo veci bezel (ali je jos uvek manji od iPhone 6+) - tu vec velicina smeta. Ono, nije da je showstopper, ali ima taj "uf" kadgod razvlacim po dzepovima, stolovima, etc. Jedno vreme sam koristio i 1520 (6", svega par milimetara preko dimenzija 6+) i to je tek previse. Ali sa druge strane neki ljudi obozavaju svoje ogromantne SG Note-ove, tako da ne znam, must be me. Sve ovo na kvadrat jer vec imas 7" device.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 11.09.2014 21:14:26 »
Hvala na savetima. Jeste preveliko, 4.3-5 je svakako sweet spot po svemu sto ljudi kazu. Ali, s druge strane, stalno razmisljam kako citam stripove i knjige dok cekam negde i deluje mi primamljivo. Pored toga, kada izadje Watch, ne verujem da cu ga vaditi na svaki sms ili mail.

Ima jos jedna stvar, znajuci iOS developere, ubedjen sam da ce napraviti neke vrlo cool UI fore exclusive za 6+. Napravice da Plus ima dodatne UI elemente. Posebno kada uzmemo u obzir 3rd party keyboards, sigurno ce biti cool stvari za velik ekran. Sada ne zelim da kritikujem Android sa njihovom one design fits all screens logikom, ali mislim da ce iOS developeri da poprilicno kreativno iskoriste taj prostor. Pored toga, veca baterija i opticka stabilizacija kamere koja je samo na + modelu, potom nesto veci ppi - sve to deluje cool.

Sad, s druge strane, jeste nezgodnije za drzanje i sve to. Da je u pitanju ista rezolucija i samo razlika u dimenzijama kao kod iPad Air/Mini, 100% bih uzeo manji. Ovako, bojim se da ce za par meseci neko da izadje sa bas cool app update-om za tu velicinu. Recimo, Evernote ce dodati i side pane za notes, Fantastical ce prikazivati i remindere ili tako nesto. I onda ce mi biti krivo. Mislim da cu morati do Telenora da probam kako mi lezi Note 3. Hvala, svejedno. Sve sam se nadao da cete da kazete "ma kakvi, 6" je awesome" i da me ubedite, ovako, sad imam dilemu :) A verujem da ste u pravu. Nema sumnje da je 4.7" bolja velicina uredjaja a 5.5" bolji canvas za rad - samo je pitanje sta je veci tradeoff.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #4 poslato: 11.09.2014 21:31:11 »
Za čitanje knjiga veličina ekrana nije toliko bitna jer apsolutna veličina slova može da bude proizvoljna. Tada stane nešto manje teksta, pa mora češće da se lista, ali to nije nikakav problem.

Čitanje stripova na ekranu ispod sedam inča je po meni greška. Ako ne može da se sagleda makar jedna cela strana mnogo se gubi. Sedam inča je minimum da tekst može da se čita. Jeste da na manjinm ekranima može da se zumira i strana sagledava deo po deo, ali to uništava doživljaj. Ipak je strip vizuelna umetnost.
« Poslednja izmena: 11.09.2014 21:33:33 Deadpool »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 12.09.2014 01:36:57 »
Sto se mene tice 4.5-4.8 je sweet spot, naravno samo ako mobili ima manje bezele.

Jos uvek nisam video nijedan 5" sa malim bezelima, pa to ostavljam kao "possibility" koji necu odmah ignorisati.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #6 poslato: 12.09.2014 08:44:55 »
Heh, vremena kada se dvomilimetarski bezel Nexusa ne smatra malim :)

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #7 poslato: 12.09.2014 09:48:37 »
Well, nisam video Nexus 5 licno. Ne kazem da je on prevelik, samo kazem nisam imao puno iskustva sa 5" telefonima.