Autor Tema: Marvel za 99 centa (ovaj mesec)  (Pročitano 31505 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Marvel za 99 centa (ovaj mesec)
« poslato: 24.07.2014 10:51:08 »
In other news. Za one koji svoj content konzumiraju legalno:

UNLOCK THE MARVEL UNIVERSE
FOR ONLY 99 CENTS!*
Join Marvel Unlimited today to gain access to over 15,000 Digital Comics, featuring Earth's Mightiest Heroes and the galaxy's vilest villains – all spanning Marvel's 75 year history!

Use PROMO CODE SDCC14 when purchasing a monthly subscription to get one month of membership for just 99 cents!

http://marvel.com/mu

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Marvel za 99 centa (ovaj mesec)
« Odgovor #1 poslato: 24.07.2014 13:21:44 »
In other news. Za one koji svoj content konzumiraju legalno:

Ne sviđa mi se ton i to što insinuiraš.

:)

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 24.07.2014 14:03:43 »
Ne dam im 85 dinara. Mogu 2 leba da kupim sa tim parama. :D

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #3 poslato: 24.07.2014 14:51:00 »
Ma kakva bre kupovina, nemam pare ni za leba.  :D
Ok, ozbiljno sad. Citam vec duze vremena npr. Uncanny X-men i jbt, koja je to sapunjara. Ima naravno odlicnih, ali je zato 50-60% brojeva cist filler. Claremont ko da pise Dinastiju, a ne superherojski strip.  :D
Poenta je to sto Marvel (kao i DC) uzasno mnogo stancuje stripove. Naravno da je nemoguce da sve valja. Ali u gomili djubreta se uvek nadje po neki dragulj.
Kod Marvela po meni vredi kupiti samo odredjene storyarcove. Ja sam recimo pazario domaca deluxe hardcover izdanja Planet Hulk i WW Hulk po izuzetno korektnim cenama kod izdavaca Darkwood i stvarno sam odusevljen. Ali sam prethodno procitao pirated izdanje. Volim da znam sta kupujem.

« Poslednja izmena: 24.07.2014 14:58:38 Aca »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #4 poslato: 24.07.2014 22:17:53 »
Koji hleb kupujete?

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 24.07.2014 22:53:32 »
Koji hleb kupujete?

Beli, crni, ponekad i na tufnice (budjav).

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #6 poslato: 24.07.2014 22:54:35 »
Ništa ražani i ta sranja?

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #7 poslato: 24.07.2014 22:55:47 »
Ništa ražani i ta sranja?

I to.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8 poslato: 25.07.2014 11:32:48 »
Ako ima para za razeni, mora da bude para i za content siromasnim i iznemoglim publisherima i poneka mrvica crtachima!

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9 poslato: 25.07.2014 13:33:21 »
Ako ima para za razeni, mora da bude para i za content siromasnim i iznemoglim publisherima i poneka mrvica crtachima!

Ummmm.... no.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #10 poslato: 28.07.2014 20:24:52 »
99 centi je stvarno neverovatno, ali svet kao tržište je očigledno značajno porastao, pa čak i ovakve akcije verovatno donose milione. Bravo za Marvel.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #11 poslato: 29.07.2014 21:50:17 »
Ma kakva bre kupovina, nemam pare ni za leba.  :D
Ok, ozbiljno sad. Citam vec duze vremena npr. Uncanny X-men i jbt, koja je to sapunjara. Ima naravno odlicnih, ali je zato 50-60% brojeva cist filler. Claremont ko da pise Dinastiju, a ne superherojski strip.  :D
Poenta je to sto Marvel (kao i DC) uzasno mnogo stancuje stripove. Naravno da je nemoguce da sve valja. Ali u gomili djubreta se uvek nadje po neki dragulj.
Kod Marvela po meni vredi kupiti samo odredjene storyarcove. Ja sam recimo pazario domaca deluxe hardcover izdanja Planet Hulk i WW Hulk po izuzetno korektnim cenama kod izdavaca Darkwood i stvarno sam odusevljen. Ali sam prethodno procitao pirated izdanje. Volim da znam sta kupujem.

Ja kupujem digitalne i papirne stripove s vremena na vreme, posto zelim da ih imam legalno. Da ozbiljnije citam, kupovao bi ih vise. Koristim i piratske, naravno, posto sam alav, iako 80% toga sto skinem ne procitam.

Ima jako puno lepih popusta. Marvel, DC i Comixology konstantno imaju nesto na popustu, a vrlo cesto su to kolekcije. Koliko se secam, za $10 je mogla da se kupi kompletna Saga izasla do sad. To je, ono, kao, tri girosa kod starog ofisa.

Cesto ima i free stripova.

Ono sto trenutno kupujem je Inhuman koje radi Joe Mad - kupicu i 3. broj. Necu dalje kupovati posto Mad nece vise crtati.

Znam Aco da se zezas, ali generalno, zelim da kazem da treba kupovati sve sto mozete da priustite. Ja ne kupujem sve sto koristim, ali softver u ceni od 1-40 dolara kupim ako mi je upotrebljiv na daily basis (na primer, Fantastical cu UVEK placati kad god traze neke pare, Evernote cu placati pretplatu, itd). I bolje se osecam nekako. Isto i sa stripovima. Srbija jeste siromasna, ali mislim da strip od par dolara moze da priusti svako ko moze da priusti i napravu na kojoj bi ga citao (PC, tablet, telefon). Ako neko ne zeli da plati, neka ne plati. Ali moramo svi da shvatimo da, sta god licno radili, treba u nacelu da podrzavamo kupovinu ovakvih stvari. To je stvar kulture, zdravog razuma, itd. Dobro je za industriju, i tako dalje. Jos jednom - ok je ako ne kupujete legalno - i ja puno toga skidam preko torrenata. Ali, treba da podrzavate. Na primer, ja pijem kokakolu, ali nikad necu uveravati ljude da je to zdravo. Isto tako - ne moram da kupujem stripove, ali necu pricati ljudima da to generalno ne treba raditi.

Inace, sve digitalne stripove kupujem preko Comixology sajta, posto mogu da ih onda citam na bilo kom uredjaju (desktop via browser, iOS, Android). Naravno, Bezos je uspeo da znatno oskrnavi app kada je zabranio in app kupovinu sa ipada i naterao ljude da kupuju preko sajta, ali i dalje koristim njih. Inace, da sad ne objasnjavam zasto, ali to sto je Amazon uradio je upravo lose po male digitalne izdavace i autore, ali sta njih briga, jel. Nema veze s temom, ali gde god imam priliku da malo popljujem Amazon.... :D

Ummmm.... no.

Sad sam video ovo. Kazi mi da se zezas, pliz.
« Poslednja izmena: 29.07.2014 21:53:39 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #12 poslato: 29.07.2014 22:06:14 »

Ma naravno da se zezam.  :)
 Kazem ti, stripove kupujem u albumskom HC formatu kod domaceg strip izdavaca Darkwood. Imaju dosta cool stvari po niskim cenama. Kad se moze, naravno.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #13 poslato: 29.07.2014 23:01:06 »

Ma naravno da se zezam.  :)
 Kazem ti, stripove kupujem u albumskom HC formatu kod domaceg strip izdavaca Darkwood. Imaju dosta cool stvari po niskim cenama. Kad se moze, naravno.

Video sam nekoliko i stvarno su cool. Jako mi je drago da izdaju. Jel bese i Beli Put izdavao - ali oni su propali koliko cujem, sto mi je krivo. Kakav je prevod?

Inace sam dobio Planetu Hulk za rodjendan, da li je Darkwood, nisam siguran, ali domace je, dobra stampa, visok kvalitet.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #14 poslato: 30.07.2014 09:19:01 »
Jeste, Planet Hulk je Darkwoodovo izdanje, imam ga i ja, kao i njegov nastavak, World War Hulk.
Ono sto Darkwood odvaja od ostalih domacih izdavaca je to sto su im izdanja neverovatno jeftina. Razgovarao sam sa njima u par navrata, ljudi rade sa minimalnim marzama, jer im je cilj da prodaju sto vise stripova, tj. da reafirmisu strip u Srbiji. A to sigurno ne mogu ludackim cenama i marzama "dinar na dinar" kako to vole da praktikuju ostali izdavaci.
I naravno da im se isplati, jer je bolje prodati ceo tiraz po manjoj zaradi, nego deseti deo tiraza po vecoj.
Planet Hulk je npr. dugo bio po promotivnoj ceni od 1.900,00 din, dok je sada 2.500,00 din. Smesne pare za ono sto se dobija. Pusacima je to 10 pakli cigara.

E sad. Lepo je to sto se stvari kupuju, podstice potrosnja, itd. Ali za vecinu ljudi u Srbiji (bar za one koji ne borave u paralelnim dimenzijama BG i NS), cak i 1.000,00 din je velika para.
Tako da, iako s vremena na vreme dam neki dinar za ono sto volim ( a i to je ravno cudu, s obzirom na visinu moje zarade i dinamiku isplate iste), apsolutno me jebeno zabole da li sam downloadovanjem nekog superhero filma ili stripa ostetio Marvel i Downey Jr-a za milionski bonus i time ga uskratio za vece u Las Vegasu uz coccaine & bitches.

« Poslednja izmena: 30.07.2014 09:21:19 Aca »