Autor Tema: Marvel Cinematic Universe  (Pročitano 113511 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Marvel Cinematic Universe
« Odgovor #315 poslato: 02.05.2018 00:42:02 »
Ako se bas dobro zagledam u ovaj poster sto je Aca okacio, mogu da vidim obrise ljudi oko ove boginje iz Losta.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #316 poslato: 03.05.2018 07:49:40 »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #317 poslato: 03.05.2018 08:22:12 »
Hehe

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #318 poslato: 03.05.2018 11:14:20 »
Odgledah konačno Black Panther. Najlošiji MCU film do sada.

Cons:

- Morao sam da stavim na max settings moj suspension of disbelief, pa i tada je prosto neverovatno kako je tako mala Afrička  nacija mogla da razvije tehnologiju napredniju bar 100 godina od ostatka sveta, s obzirom da je jasno  napomenuto do kontakta sa spoljnim svetom maltene ne dolazi, stoga nema razmene dobara, ljudi i informacija. Ne baš 100%, naravno, ali prilično.

- Michael B. Jordan je u filmu iritantan do maksimuma. Motivacija Killmongera je lepo možda zvučala na papiru, ali je u filmu presmešna. Mislim, dude je elitni CIA operativac, a ponaša kao najobičniji ulični gangster....? Bez obzira na birthright, ipak je outsider (nije rođen i nije živeo u Wakandi) tako da nije realno da dobije šansu za presto.

Šteta je da su se pored toliko real life sranja koja se dešavaju u Africi i koji su prilično relatable (Animal poaching, slavery...) odlučili za razvodnjenu limunadicu od priče koja je viđena x puta.

Pros:

- Sjajna fotografija i režija Ryana Cooglera

- Kostimi su fucking gorgeous

- Okoye je badass od žene.  :!!:

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #319 poslato: 03.05.2018 13:32:32 »
Aco rasisto! :P

« Poslednja izmena: 03.05.2018 13:37:44 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #320 poslato: 03.05.2018 13:43:42 »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #321 poslato: 03.05.2018 15:45:23 »
Ej, al treba rastaviti postavku Black Panthera i rasplet filma.

Wakanda, vibranium i generalno ceo ostali totalni bullshit je baaaaaaaaaaaaaaaaas lenj i los i generalno steaming pile of triceratops manure. Al to je napravio Stanley i film nije mogao nista protiv toga.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #322 poslato: 03.05.2018 21:07:14 »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #323 poslato: 03.05.2018 21:18:16 »
Nice. :)

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #324 poslato: 03.05.2018 21:27:35 »
plus 2 poena za tomcat :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #325 poslato: 03.05.2018 21:43:01 »
Odgledah konačno Black Panther. Najlošiji MCU film do sada.

Meni je jedan od boljih, bas sam uzivao. Zabavan je. Suspension of disbelief zbog razvijene africke nacije (a to su cak objasnili kao tim Vibranijumom ili kako se zove)? U Marvelovom filmu? U serijalu filmova u kom lik hoce da pobije pola zivota u svemiru zato sto misli da je to bas cool ideja i za to koristi rukavicu sa dragim kamenjem? U serijalu u kom postoje vanzemaljci, magija, nordijski bogovi, rakuni koji govore, drvece koje govori, patka koja govori, paralelni univerzumi, supertajna spijunska organizacija sa letecim nosacima aviona, nacija koja se zove Sokovia i nanotehnologija koja pravi borbeni oklop iz vazduha? U tom svetu ti smeta jedna Wakanda? Seriously?

Pazi, ja bih se sve slozio s tobom da iste kriterijume primenjujes na sve Marvel i DC filmove. Ali svi ti filmovi su naivni i nerealni do jaja, vidi se jasno da su nastali na karikaturnim stripskim likovima iz 40-ih i 50-ih. Presmesno su naivni.

Aco, ne mogu da se otmem utisku - i znam da ces negirati sad, ali moram da kazem - da ti jednostavno imas averziju prema onome sto, verovatno, dozivljavas (makar podsvesno) kao SJW filmove. Ja ne vidim drugo objasnjenje. Ukus je jedna stvar, ali da ti smeta suspension of disbelief, to mi bas deluje kao opravdanje za dublji problem. Izvini, ali tako mi izgleda - zaista nemam nikakve lose namere sad niti te nesto napadam, sada ces ti da kazes kako nisam u pravu - ali eto, morao sam da prokomentarisem.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #326 poslato: 03.05.2018 22:00:55 »
Whoa, whoa....hold your horses dude. Nisam rekao da mi smeta Wakanda, nego da je loše zamišljen i realizovan koncept iste. Naravno da je ceo MCU naivan generalno, it's entertainment,  ali mislim da je u slučaju Black Panthera na tome moralo malo više da se poradi.
Osim toga...pričaš sa čovekom koji je pročitao ceo run Black Panthera 20 godina unazad.

Fan sam i MCU i DCEU ali sad, nisam slepo religiozan po tom pitanju, pa da gutam sa odobravanjem sve što snime. Neke filmove volim više, neke manje, a neki mi uopšte nisu legli. Kao ovaj, npr. A šteta, jer sam baš puno očekivao. Jbg, možda će nastavak biti bolji, bar za mene.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #327 poslato: 03.05.2018 23:29:00 »
Whoa, whoa....hold your horses dude. Nisam rekao da mi smeta Wakanda, nego da je loše zamišljen i realizovan koncept iste. Naravno da je ceo MCU naivan generalno, it's entertainment,  ali mislim da je u slučaju Black Panthera na tome moralo malo više da se poradi.
Osim toga...pričaš sa čovekom koji je pročitao ceo run Black Panthera 20 godina unazad.

Fan sam i MCU i DCEU ali sad, nisam slepo religiozan po tom pitanju, pa da gutam sa odobravanjem sve što snime. Neke filmove volim više, neke manje, a neki mi uopšte nisu legli. Kao ovaj, npr. A šteta, jer sam baš puno očekivao. Jbg, možda će nastavak biti bolji, bar za mene.

Pa ok, ali ne shvatam kako su mogli da bolje realizuju taj koncept. No dobro, eto, nije ti se svideo. Meni nekako bio fun. Dobra akcija, a i likovi su mi vrlo simpaticni.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #328 poslato: 03.05.2018 23:47:40 »
Pa zar nije wakanda, odnosno njeno blagostanje najveci bullshit u celom Marvelovom univerzumu?

..mislim, da nisu crnci u pitanju... xD Zajebavam se, i da su japanci; opet je najveca magija od svih.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #329 poslato: 04.05.2018 07:37:21 »
Pa zar nije wakanda, odnosno njeno blagostanje najveci bullshit u celom Marvelovom univerzumu?

..mislim, da nisu crnci u pitanju... xD Zajebavam se, i da su japanci; opet je najveca magija od svih.

Naravno.  :)