Autor Tema: Marvel Cinematic Universe  (Pročitano 89476 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Marvel Cinematic Universe
« Odgovor #420 poslato: 14.03.2019 20:06:47 »

Nije ni cudo sto mladi napustaju Srbiju.

O boze. Debili.

Vaistinu. Gledaj posne filmove tog vikenda, pretpostavljam.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #421 poslato: 15.03.2019 08:31:43 »

Ozbiljno razmatram da pogledam shitty handheld CAM snimak sa torrenata cim se pojavi.

Hold my beer.   :D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #422 poslato: 15.03.2019 09:11:01 »
Ok ok... dudes.

Mislim da od svih razloga što mladi napuštaju Srbiju, kašnjenje svetke premijere Avendžersa je na zilion i petsto četrdeset sedmom mestu. Znam, znam, sad delujem kao neki džangrizavi Srbenda, ali stvarno, none of this matters. It's just a movie. Evo DieHard će sad da gleda CAM snimak da se ne bi spoilovao, jer ono... to će sve da upropasti.

Ovo mene posebno nešto remeti jer imam neko fundamentalno protivljenje tim franšizama i tretiranu filmova kao da imaju real life posledice. Što onaj Onion članak kaže "New fan theory suggests key to beating Thanos is nothing, because he not real and none of this exists".

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #423 poslato: 15.03.2019 15:28:12 »
Ovo mene posebno nešto remeti jer imam neko fundamentalno protivljenje tim franšizama i tretiranu filmova kao da imaju real life posledice. Što onaj Onion članak kaže "New fan theory suggests key to beating Thanos is nothing, because he not real and none of this exists".

Zar nije to sustina svakog religijskog antiheroja? Oni unistavaju, zavode itd da bi ostvarili svoje onosvetovske ciljeve… koji se uklapaju u sve ovo - the key to beating [evil character in religion X] is nothing, because he's not real and none of this [hell karma etc] exists. Uostalom, vecina religija se i vodi kao fransiza :D Ima neki popularan origin story, sa losim/dobrim superherojima, pa se s vremenom na vreme rebootuje, dodaju novi superheroji, organizuju konvencije, imaju lokalne superfanove, pa i neke godisnje eventove itd.
« Poslednja izmena: 15.03.2019 15:31:33 bear »

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #424 poslato: 15.03.2019 17:45:05 »
Extra, extra, read all about it!!!

Citat
Dobre vesti! Odložite baklje, vile, koce i konopce i otkazujte planove za Rumuniju, Hrvatsku ili gde već. Osvetnici: Kraj igre će u našim bioskopima imati premijeru 25. aprila, kao i u ostatku sveta! Iz Taramounta nam je potvrđeno da je prvobitno bila planirana premijera za 9. maj zbog praznika kod nas i neredovnog rada bioskopa, ali su svi tamo shvatili da je ovo "poseban film" (a i sami su fanovi), tako da film kod nas definitivno ide u distribuciju 25. aprila!

T minus 41 days...

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #425 poslato: 15.03.2019 18:56:27 »
Yay.

ali stvarno, none of this matters. It's just a movie.

Naravno... ali hoces li ponoviti ovu recenicu kada CBS sjebe Picard show? ;)

« Poslednja izmena: 15.03.2019 18:58:30 DieH@rd »

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Poslednja izmena: 15.03.2019 19:15:58 DieH@rd »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #427 poslato: 15.03.2019 23:39:25 »
Naravno... ali hoces li ponoviti ovu recenicu kada CBS sjebe Picard show? ;)

Naravno da hoću. I to je samo TV show.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #428 poslato: 15.03.2019 23:43:44 »
Cak i ako Picard bude rekao "shit storm" kao sto je to Pike rekao u zadnjoj epizodi Discovery-a [na bridge-u, gde su ga svi culi, u prisustvu Admirala federacije]?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #429 poslato: 16.03.2019 00:02:33 »
Hint: It's not real. Picard doesn't exist. I već su zasrali Pikarda sa Nemesisom, tako da mi je stvarno svejedno. Loš primer.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #430 poslato: 16.03.2019 07:52:01 »
Čekaj da malo bolje pojasnim ovo. Ovo što je bear rekao: religija. To je ono što mi smeta kod SF franšiza. Sve je isto kao religija. Ono, imaš ljude koji se raspravljaju oko toga šta je kanon tu. Kakve to veze ima u potpuno fiktivnom svetu? Kad je Lukas (ako sam dobro razumeo), u nekom od onih remastera promenio redosled pucnjave u sceni između Soloa i Greedo-a, ljudi se uzjebali jer sad ne znaju šta je stvarno. Ono, ko je prvi pucao?Odgovor je naravno: ništa nije stvarno. Ali to ne može tako u fandomu, mora da se zna šta je _tačan_ redosled događaja, a šta ne.

Ili ono sad mi nešto ležerno pričamo i ja pomenem "E i onda Betmen, Supermen i Spajdermen kao dođu.." i neklo me prekine sa "Ej, ali Spajdermen je iz Marvel univerzuma!" Šta? Koga zabole? Kakav univerzum? It's not real!

Što se Pikarda tiče, nikakva količina sranja koju mogu da unesu u novi TV show ne može da propagira svoje sranje unazad kroz vreme i uništi mi uživanje u fenomenalnom liku iz 80s TV serije. To nije _pravi_ Pikard koji je postao debil, to je samo lik u nekoj novoj seriji koja će mi se svideti ili neće. Ne kažem da me sasvim zabole i da mi nije bitno, ali ono... not real.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #431 poslato: 16.03.2019 21:21:48 »
Ok ok... dudes.

Mislim da od svih razloga što mladi napuštaju Srbiju, kašnjenje svetke premijere Avendžersa je na zilion i petsto četrdeset sedmom mestu. Znam, znam, sad delujem kao neki džangrizavi Srbenda, ali stvarno, none of this matters. It's just a movie. Evo DieHard će sad da gleda CAM snimak da se ne bi spoilovao, jer ono... to će sve da upropasti.

Razlog, Relja. Naravno da film nije toliko bitan - vec sto neko misli da je uskrs razlog za bilo sta.

Nevezano za to, evo MENI je bitno. To da gledam filmove kad i u svetu vlada hajp je ono sto mi stvara makar malo iluziju da ne zivim gde zivim. “It’s just a ___________” moze da se kaze za svaku stvar koja je ljudima bitna.

Meni je Endgame filmski dogadjaj godine. Ali u poslednje vreme i da nije, nemam vise tu potrebu da naglasavam kako mislim da je to “just a movie” ili tako nesto. Svako ima svoje prioritete. Nekome bitno Kosovo. Nekome premijera iscekivanog naslova.
« Poslednja izmena: 16.03.2019 22:22:36 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #432 poslato: 16.03.2019 22:35:03 »
Uzgred, gledao sam Captain Marvel i bio mi super zabavan a Brie Larson bas simpaticna. Treba bas imati issues pa smatrati taj film za neki feministicki manifesto ili bilo sta drugo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #433 poslato: 16.03.2019 23:22:50 »
Nevezano za to, evo MENI je bitno. To da gledam filmove kad i u svetu vlada hajp je ono sto mi stvara makar malo iluziju da ne zivim gde zivim. “It’s just a ___________” moze da se kaze za svaku stvar koja je ljudima bitna.

Pazi, ja jako volim filmove i serije i čine dobar deo mog života. Ali kad neko kaže:

"To je samo film"

A neko drugi kaže

"To je samo epidemija malih boginja"

Vidim određenu razliku u ozbiljnosti.

Nego, Akane, Zemina žena, kaže da u Japanu redovno kasni svaka premijera par nedelja jer prevod treba nešto sto godina da se uradi. Ako je to istina, eto bolji smo od Japana.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #434 poslato: 16.03.2019 23:25:02 »

Pazi, ja jako volim filmove i serije i čine dobar deo mog života. Ali kad neko kaže:

"To je samo film"

A neko drugi kaže

"To je samo epidemija malih boginja"

Vidim određenu razliku u ozbiljnosti.

Nego, Akane, Zemina žena, kaže da u Japanu redovno kasni svaka premijera par nedelja jer prevod treba nešto sto godina da se uradi. Ako je to istina, eto bolji smo od Japana.

Pa niko nije rekao da je to ozbiljnije od epidemije malih boginja. Ljudima je dosta gluposti vezanih za lazni patriotizam.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames