Autor Tema: Marvel Cinematic Universe  (Pročitano 113648 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Marvel Cinematic Universe
« Odgovor #435 poslato: 17.03.2019 01:07:25 »
Ok ok... dudes.

Nije ni cudo sto mladi napustaju Srbiju.

Mislim da od svih razloga što mladi napuštaju Srbiju, kašnjenje svetke premijere Avendžersa je na zilion i petsto četrdeset sedmom mestu. Znam, znam, sad delujem kao neki džangrizavi Srbenda, ali stvarno, none of this matters. It's just a movie. Evo DieHard će sad da gleda CAM snimak da se ne bi spoilovao, jer ono... to će sve da upropasti.

Ovo mene posebno nešto remeti jer imam neko fundamentalno protivljenje tim franšizama i tretiranu filmova kao da imaju real life posledice. Što onaj Onion članak kaže "New fan theory suggests key to beating Thanos is nothing, because he not real and none of this exists".

Jos jednu stvar da dodam: meni je jako cool sto ljudi to dozivljavaju kao “real stuff”. To mi govori da nije u toku svetski rat, globalna epidemija i da ljudi nisu gladni. Mi to u Srbiji najbolje znamo: 1999. uopste ne bi shvatali ovo kao problem.

Takodje, to sto postoje vaznije stvari, ne znaci da ljudi ne treba da budu pasionirani kad je u pitanju zabava. To je kao onaj komentar od kog gubim zivce - kad bude vest kako neko hrani pse lutalice uvek se javi neki lik koji napise “a toliko dece gladno” - kao da to ima veze. Sta, jel bilo “ili ce deca ili psi da jedu”? Naravno da nije. To sto bi epidemija malih boginja bila mnogo gora stvar, sta sad, ne smeju ljudi da sw ljute oko odlaganja premijere?

Konacno - kad tako napises “it’s just a movie” to je, onako, malo trolerski. Zamisli, recimo, canceluju Orvil - i jos neki glup razlog bude - i ti dodjes ovde i kazes “uf, kakvi debili” a ja ti na to odgovorim: “not a big deal. To je samo serija. Nije stvarni problem”. Pa naravno da je to mnogo manji problem od toga da sve zalihe insulina u drzavi nestanu, ali to ne znaci da ne treba da se nadrkas ako seriju canceluju.

Apropo tog Onion naslova, meni je bas smesan i oni su mi cool, ali to shvatam samo kao salu. U stvarnosti, super mi je kad ljudi na poslu pricaju teorije o Tanosu, tome sta ce se desiti, itd. Mislim, a sto ne bi to shvatali “ozbiljno”? Ljudi mnogo ozbiljnije pricaju o fudbalskim klubovima od ovoga, pa niko ne kaze “ljudi, to je samo utakmica” - iako je to meni mnogo manje zabavno od Avengersa.
« Poslednja izmena: 17.03.2019 09:31:46 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #436 poslato: 18.03.2019 11:01:30 »
Jos jednu stvar da dodam: meni je jako cool sto ljudi to dozivljavaju kao “real stuff”. To mi govori da nije u toku svetski rat, globalna epidemija i da ljudi nisu gladni. Mi to u Srbiji najbolje znamo: 1999. uopste ne bi shvatali ovo kao problem.

Znam da je svojevremeno bila vest da je Brizit Bardo osudila Srbiju zbog tretiranja pasa lutalica u Beogradu (to tu negde ~2000). Znam da sam bio izuzetno srecan - rekoh, posle svih sr@nja sada nam je to najgore… Awesome!!! To je zapravo ogroman napredak, ma koliko mi je krivo za pse lutalice.

Citat
To je kao onaj komentar od kog gubim zivce - kad bude vest kako neko hrani pse lutalice uvek se javi neki lik koji napise “a toliko dece gladno” - kao da to ima veze. Sta, jel bilo “ili ce deca ili psi da jedu”? Naravno da nije.

Ja sam uradio drop-mike na svom ispitu na faksu iz Engleskog na tu temu. Izvukao sam neki tekst koji je bio o tome da se trosi X milijardi dolara na space program, a deca u Africi gladna. Ja rekao "ne slazem se sa premisom teksta. Sta sledece, utinuti finansiranje fakulteta, jer jos uvek ima nepismenih u Srbiji?" I otisao :D

Citat
Konacno - kad tako napises “it’s just a movie” to je, onako, malo trolerski. Zamisli, recimo, canceluju Orvil - i jos neki glup razlog bude - i ti dodjes ovde i kazes “uf, kakvi debili” a ja ti na to odgovorim: “not a big deal. To je samo serija. Nije stvarni problem”. Pa naravno da je to mnogo manji problem od toga da sve zalihe insulina u drzavi nestanu, ali to ne znaci da ne treba da se nadrkas ako seriju canceluju.

Tvoj najveci problem je uvek tvoj... najveci problem.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #437 poslato: 18.03.2019 11:54:29 »

Ja sam uradio drop-mike na svom ispitu na faksu iz Engleskog na tu temu. Izvukao sam neki tekst koji je bio o tome da se trosi X milijardi dolara na space program, a deca u Africi gladna. Ja rekao "ne slazem se sa premisom teksta. Sta sledece, utinuti finansiranje fakulteta, jer jos uvek ima nepismenih u Srbiji?" I otisao :D

Dobro si rekao :) Good point.

Tvoj najveci problem je uvek tvoj... najveci problem.

Pa da. I sam sam kriv da nipodastavam tudje probleme koji mi deluju beznacajno, ali u poslednje vreme pokusavam da budem malo drugaciji po tom pitanju.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #438 poslato: 18.03.2019 11:58:05 »
Pogledao sam juce Capt Marvel.

T'was fine. Filler film dok cekamo Endgame. Highpoint mi je bio story twist sa Mendelsonom. Did not expect that.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #439 poslato: 18.03.2019 20:38:32 »
Pogledao sam juce Capt Marvel.

T'was fine. Filler film dok cekamo Endgame. Highpoint mi je bio story twist sa Mendelsonom. Did not expect that.

Meni je super bila glavna likusa. Kako su kritikovali, mislio sam da ce biti neki robot u filmu, ali bas je bila dopadljiva.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #440 poslato: 18.03.2019 21:36:22 »
Cela postava je bila dobra.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #441 poslato: 21.03.2019 18:35:44 »
Pogledao La Capitana Marvel

Simpaticno je.
Sto se mene tice, dokaz da za "less is more" kada su sale u pitanju.

Trenutni utisak, mozda mi se i najvise dopada od Marvel filmova, siguran sam da je pun plot holes i svega, al nisam obratio paznju toliko..

Boss fight je naravno retardiran do zla boga kao i obicno kao i za ocekivati.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #442 poslato: 21.03.2019 21:59:16 »
Dizni otkazao sve X-Men projekte osim mene. Likovi će biti rikastovani.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #443 poslato: 22.03.2019 09:23:35 »
Dizni otkazao sve X-Men projekte osim mene. Likovi će biti rikastovani.

Očekivano.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #444 poslato: 23.03.2019 08:33:58 »

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #445 poslato: 28.03.2019 21:43:26 »
Kineski poster

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #446 poslato: 02.04.2019 17:55:01 »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #447 poslato: 17.04.2019 10:14:16 »
Citat
Marvel Studios’ Kevin Feige has made it clear for many months if not years now that “Avengers: Endgame” is an ending to the MCU as we know it – after this point it becomes something new and very different.

As part of a new cover story for Variety though, one thing he’s also spelling out is that going forward, the Marvel Studios shows on Disney+ will play a key role.

All the other Marvel shows released to date – be they on ABC, Hulu or Netflix – have come from the separate Marvel Television and have barely had any connections to the MCU beyond the odd name drop or guest appearance.

The new shows on Disney+ however hail from Marvel Studios and you won’t be able to ignore these because they will tie in heavily to the MCU’s continuity and will impact it – no more one-way street like before:

“These episodes will intersect with the movies in a very big way. Its a totally new form of storytelling that we get to play with and explore.”

http://www.darkhorizons.com/mcu-future-ties-in-heavily-with-disney-shows/

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #448 poslato: 18.04.2019 20:17:17 »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #449 poslato: 23.04.2019 08:52:21 »
Nije njima dobro.   :P

Citat
    So I just saw #AvengersEndgame, and you guys aren’t ready for shiiiiit. All the theorizing didn’t prepare you for this. I cried a lot, I flung my hands in the air and screamed out loud. It’s incredible. #EndgamePremiereLA #Avengers #Endgame
    — Beatrice Verhoeven (@bverhoev) April 23, 2019

Imagine the best possible version of #AvengersEndgame and somehow the film still surpasses all expectations. I cried 5-6 times. It’s the most emotional, most epic, MCU film. A tribute to ten years of this universe and holy shit the great fan service in this movie. Soooo good.
    — Peter Sciretta (@slashfilm) April 23, 2019

https://www.cbr.com/avengers-endgame-early-reactions/