Autor Tema: Marvel Cinematic Universe  (Pročitano 102046 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
Odg: Marvel Cinematic Universe
« Odgovor #465 poslato: 27.04.2019 18:11:38 »
Pogledah, dobar.

Prvi sat spor, drugi sat haoticnan ali zabavan, zadnji sat veoma epic. NIje mi najbolji MCU film, nije mi ni najbolji Avengers film, ali je itekako dobar. Love letter celom "gen1" poduhvatu MCU-a, sad cemo da vidimo kako ce nastaviti.

Next up je Spidey [sto ce biti fun adventure], a posle toga, ko zna sta.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #466 poslato: 27.04.2019 21:26:36 »
Pogledah, dobar.

Prvi sat spor, drugi sat haoticnan ali zabavan, zadnji sat veoma epic. NIje mi najbolji MCU film, nije mi ni najbolji Avengers film, ali je itekako dobar. Love letter celom "gen1" poduhvatu MCU-a, sad cemo da vidimo kako ce nastaviti.

Next up je Spidey [sto ce biti fun adventure], a posle toga, ko zna sta.

Posle Avengersa 1, najbolji Marvel film.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #467 poslato: 28.04.2019 18:25:58 »
Stigli su izvestaji sa blagajni, Endgame je upravo redefinisao sversku bioskopsku industriju. Pala je gomila starih rekorda.

Opening vikend u USA je dostigao $350M [prethodni rekorder je bio Infinity War sa 257M], opening vikend worldwide je dostigao $1.2B [gde je dosta pomogla retka pojava kad je Kina imala isti tajming kao i ostatak sveta].

Endgame je ovim nadmasio 3-day rekord koji je postavio Grand Theft Auto V, mada nece uspeti da nadmasi totalnu prodaju ove igre koja je presla 6 milijardi. Trenutni bioskopski rekorder je i dalje Avatar sa 2.7 milijarde, i taj rekord ce najverovatnije pasti ako se Endgame odrzi duze u bioskopima. Za sledeci vikend se naravno ocekuje znacajan pad zarade jer su svi zivi bili nagrnuli ovaj vikend u bioskope da bi se spasili spojlera.

Fun fact, u USA se Captain Marvel vratila na #2 poziciju. :D #BillionBrie nastavlja da sakuplja pare ($1.1B+].

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #468 poslato: 28.04.2019 20:08:12 »
Koliko li se altrtajtera šlogiralo kada se desila women power scena u Endgame...

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #469 poslato: 28.04.2019 21:00:07 »
Film je IMO lose upotrebio capt.marvelku.
Spoiler: ShowHide
Ona ima "problem velikog power levela" isto kao superman, sto tera scenariste da koriste glupe price oko oduzimanja moci, weird situacija ili najjednostavnije, smanjivanja broja sukoba.

U Endgame-u su je poslali da patrorila galaksijom, pa joj je dolazak na kraju bio bas deus ex machina-y.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #470 poslato: 29.04.2019 16:48:12 »
Koliko li se altrtajtera šlogiralo kada se desila women power scena u Endgame...

Super scena.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #471 poslato: 29.04.2019 16:58:05 »
Malko insofrisana scena, ali svejedno, it's a legit fanservice 10sec shot u filmu cijih je zadnjih 1h kompletan fanservice.

Moze li iko da mi kaze zasto su naknadno bili dodali ime od Danai Gurira-e na poster?

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #472 poslato: 29.04.2019 19:11:21 »
Malko insofrisana scena, ali svejedno, it's a legit fanservice 10sec shot u filmu cijih je zadnjih 1h kompletan fanservice.

Moze li iko da mi kaze zasto su naknadno bili dodali ime od Danai Gurira-e na poster?

Ne znam sta znaci insofrisano, ali kao sto kazes, u filmu koji je maltene pola fanservice, smatrati ovo za nesto usiljeno znaci bas imati problem sa zenama. Mislim, da su stavili gomilu Iron Mana, niko ne bi ni primetio. Kad ljudi kazu stvari tipa “malo je cringy” - onda valjda kazu “bolje da te scene nema”. A kad vidim koliko zenskih youtubera, fanova (pa i moja zena) se obradovalo - onda mi bas bude zao koliko ljudi ima neki problem s time.

It’s fanservice for women fans. Nista vise. And it was cool.
« Poslednja izmena: 29.04.2019 19:15:02 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
« Odgovor #473 poslato: 30.04.2019 11:33:28 »
odgledah i ja juce, stvarno je odlican film. posebno kada se uzme u obzir koliko likova i prica su uspeli da uvezu u nesto sto te drzi 3 sata i maltene ni u jednom trenutku ne deluje isforsirano

ima momenata, naravno, koji kada porazmislim sada nisu tako sjajni, ali mi nista od toga tokom gledanja filma nije smetalo a to je valjda najbitnije

Spoiler: ShowHide

jedino sto mi je bilo malo "meh" je ovo sto je DieHard pomenuo, Captain Marvel koja dolazi da spasi dan niotkuda bas u pravom trenutku

i zato mi je bila super scena kada Thanos skine jedan od kamenova sa rukavice i odvali je :)

a poslednja bitka, kada se odjedno svi pojave iza Captan America, je bas jebeno epic. i podsetilo me na osecaj iz LOTR kada krece Battle of the five armies

I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Photo

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #474 poslato: 30.04.2019 12:40:01 »
Ne treba zaboraviti da je Brie Larson prvo snimala svoje scene za Endgame, pa tek onda otisla da snima Captain Marvel film. Verovatno i nisu hteli da stave velik fokus na nju jer je ovo bio film koji je primarno trebao da razresi avanture "centralnih" avengera.

Slicno vazi i za Wakanda ekipu,  A3 i A4 su bili snimani pre premijere BP-a.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #475 poslato: 05.05.2019 19:07:45 »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #476 poslato: 05.05.2019 19:25:52 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #477 poslato: 06.05.2019 15:52:23 »

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #478 poslato: 06.05.2019 19:59:51 »
Super mi je trejler, i bas se izgleda blisko nadovezuje na Endgame. Ako marketing bude ovakav, masa ima bas da navali u bioskope opet [za dva meseca!].

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #479 poslato: 13.05.2019 00:40:58 »
Pogledah i ja. Zacudjuce dobro s obzirom na milijardu likova. Plasio sam se da ce mi patetika skrljati suspense of disbelief, ali ne, cak i pored svih "koliko to ima smisla" i "ok, to je vec previse i za comic relief" uspeva da odrzi tempo i pricu.

Ne znam sta znaci insofrisano, ali kao sto kazes, u filmu koji je maltene pola fanservice, smatrati ovo za nesto usiljeno znaci bas imati problem sa zenama. Mislim, da su stavili gomilu Iron Mana, niko ne bi ni primetio. Kad ljudi kazu stvari tipa “malo je cringy” - onda valjda kazu “bolje da te scene nema”. A kad vidim koliko zenskih youtubera, fanova (pa i moja zena) se obradovalo - onda mi bas bude zao koliko ljudi ima neki problem s time.

It’s fanservice for women fans. Nista vise. And it was cool.

To mi je bilo meh u najboljem slucaju. Generalno mi je taj identity-driven fan-service budjav, ne u nekom altrajterskom smislu nego jer jeste usiljeno eksplicitan (nemam problem sa zenama, prim aut), postavlja taj grupni identitet iznad samih likova, karaktera, price etc. Sad ce se neko (sa pravom) uvrediti jer nije bilo jednako eksplicitnih LGBTQ power momenata, teen/young adult power momenata etc. Ne salim se - evo kritika sa te strane: How the straight agenda ruined ‘Avengers: Endgame’.Tako da mi je najvise u tome smetalo ne sto je bilo fan-service-a sakom i kapom, nego sto je bilo cheap, populisticki fan-service u segmentu u kojem NAJVISE treba da se trudi da prikaze pravi kvalitet i razbija neke staklene zidove. Nausprot tome, ovde je "to zelite da vidite, to cete da dobijete", na korak od (jeftinog) politickog koketiranja sa novom generacijom (a i treba kod zena napraviti trziste pride, posto trenutno postoji taj bias u potrosackom delu).
« Poslednja izmena: 13.05.2019 00:47:27 bear »