Autor Tema: Marvel Cinematic Universe  (Pročitano 113403 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Marvel Cinematic Universe
« Odgovor #480 poslato: 24.06.2019 11:24:57 »
Odgledah najzad i ja. Odlično. Stvarno je Marvek ispekao zanat. Par stvari mi nije jasno:

Postoji 5 year gap za neke likove. Antman se sad vratio ćerci koja je 5 godina starija i vidno druačija. To se nije resetovalo na kraju. Ali Spiderman se vraća u školu u izgleda isti razred i onaj njegov drugar izgleda isto kao i on. Zar on ne bi trebao da bude na fakultetu sada i vidno stariji?

Super mi je kako kapetan sad može da koristi čekić što je indikovano u Avengers 2 kad su se takmičili ko će da podigne čekić i kod Stiva se maaaaaalko pomerio, niko nije video sem Tora. Ali odakle mu sposobnost da baca munje? Zar nije čekić ono samo fokusirao Torovu moć koju je on imao i bez čekića?

Ovo sa ženama, ista scena je bila i u Infinity War. Black Widow, Okoye i Scarlet Witch se bore protiv one vanzemaljke. Sada ih je samo više. Ali, da, što bear kaže, stavljaju group identity iznad likova i taj momenat me je trgao da skontam "Ah da, ništa ovo nije stvarno, gledam film" umesto da uživam u radnji. Ali nije da mi je to nešto upropastilo, samo je nešto što registrujem na trenutak i povratim se.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #481 poslato: 24.06.2019 11:44:03 »
50% svih zivih bica je bilo dusted, i eto potrefilo se [zbog potreba Sonijevih filmova] svi Peter Parkerovi drugari su takodje bili dusted. Svi su se vratili nazad u skolu sa djacima koji nisu 'njihova generacija'. Videcemo vise detalja o tome sigurno u Far From Home koji uskoro ima premijeru.

"Whomsover holds this hammer shall posses the power of Thor". Bez moci cekica, Thor je bio totalno obican u svom 1. filmu. Isto kao i njegovi pajtosi, svi su oni maltene humanlike, samo je Thor bio godlike.

Sto se female lineup scene tice, upste mi nije smetala. Film je bio prepun fanservice momenata, a ovo je samo bio jedan od njih.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #482 poslato: 24.06.2019 13:55:17 »
"Whomsover holds this hammer shall posses the power of Thor". Bez moci cekica, Thor je bio totalno obican u svom 1. filmu. Isto kao i njegovi pajtosi, svi su oni maltene humanlike, samo je Thor bio godlike.

Ok, ali u Thor Ragnarok, ćale mu kaže da je čekić samo tu da fokusira njegove moći. I onda krene da prži munjama bez čekića sve po spisku. "What are you? Thor, god of hammers?"

Sto se female lineup scene tice, upste mi nije smetala. Film je bio prepun fanservice momenata, a ovo je samo bio jedan od njih.

To me je više trgnulo ono kao i da vidim neki očigledni product placement u filmu. Kada vidiš da ti neko servira nešto što nije radnja filma. Kao da se Ironman okrene i pogleda u kameru i kaže "inače, jako je toplo u ovom oklopu. Znojim se žešće, ali zato
koristim Axe dezodorans."

Nemam ništa protiv Axe dezodoransa. Samo je weird servirano. I ako neko hoće da kaže zašto je weird da se 9 žena u istom kadru bori, weird je ok? Ako prijavim policiji da su me pretukli fudbalski huligani, neće me pitati za pol napadača. Muškarci se makljaju. To nam je u prirodi. Ali ako kažem da su svi fudbalski huligani koji su me premlatili bili devojke, itekako će zapisati to kao bitan detalj za istragu. Samo zato što nije nešto što viđaš svaki dan, pa je lakše da ih identifikuju. Your brain picks that up.

Mnogo su mi bolji bili momenti gde se svaka pojedinačno mlatila ili izmešane među tipovima.
« Poslednja izmena: 24.06.2019 14:00:32 Relja »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #483 poslato: 21.07.2019 10:36:25 »
Marvel je sinoc imao odlicnu prezentaciju na San Diego Comic Con-u, najavili su prvi deo planova za Phase 4 koji ukljucuje ne samo filmove vec i potpuno integrisane TV serije za Disney+ [nece biti ako ABC/Netflix serije gde su radnje odvojene od filmova].

2020
1. maj 2020 - Black Widow
jesen 2020 - Falcon & Winter Soldier TV SHOW
6. novembar 2020 - Eternals

2021
12. februar 2021 - Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
prolece 2021 - VandaVision TV SHOW [direktno se nadovezuje na:]
7. maj 2021 - Doctor Strange in the Multiverse of Madness
prolece 2021 - Loki TV SHOW
leto 2021 - WHat If...? TV Animacija
jesen 2021 - Hawkeye TV SHOW
5. novembar - Thor: Love and Thunder

Bez potvrdjenog datuma:
GotG 3
Capt Marvel 2
Black Panther 2
Fantastic Four
X-Men

i za kraj pravi megaton
https://twitter.com/DustinMSandoval/status/1152759033444495361

:D

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #484 poslato: 21.07.2019 22:29:08 »
Gotivim Alija jako i svakako mi je zanimljiv Blade, ali me najmanje interesuje. Takodje, Portman se vraca u Thor i glumi.... Thora :) Bice zanimljivo, stripovi su bili dobri.

Nego sta je ovo Shang-Chi? Moze neko objasnjenje, Diehard?
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #485 poslato: 21.07.2019 22:37:27 »
U ovom filmu, Shang Chi ce biti sin Mandarina [Tony Leung!], vodje teroristicke organizacije Ten Rings koja je bila featured vec dosta puta u MCU-u. Nema supermoci, vec ono, samo kickass borac.

Oni su bili teroristi koji su zarobili Tony-a u Iron Man 1 u onim afganistanskim pecinama, oni su dali tech Mickey Rourke-u u Iron Man 2, "videli" smo ih u Iron Man 3 kada je Tony sreo fake Mandarina, i za kraj videli smo ih u short filmu posle IM3.

Sad hoce da aktiviraju taj deo Marvel stripova, da se posvete Asian martial arts herojima.

Na mreži Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #486 poslato: 22.07.2019 09:38:19 »
Videćemo kako će sve to na kraju ispasti. Svakako me najviše interesuju WandaVision i Loki za sada, bar što se tiče TV-a.
Al kad pogledam generalno sve što je najavljeno na ovogodišnjem Comic Conu...Bog te mazo, we truly live in a glorious times.  :)

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #487 poslato: 22.07.2019 09:46:17 »
Još kada bi ubacili Dedpula u Spajdermena 3...

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #488 poslato: 22.07.2019 10:30:32 »
Naisao sam na video koji kaze da ce mozda Netflixov Daredevil biti u Spider-Man 3, posto ih zapravo u stripovima povezuje Kingpin, a videli smo ga i u Into the Spider-Verse.

Na mreži Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #489 poslato: 22.07.2019 10:42:56 »
Naisao sam na video koji kaze da ce mozda Netflixov Daredevil biti u Spider-Man 3, posto ih zapravo u stripovima povezuje Kingpin, a videli smo ga i u Into the Spider-Verse.

Mislim da od tog posla nema ništa. Netflixov Marvel je dead and buried. Čak da i odluče da Daredevila stave negde, biće recastovan.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #490 poslato: 22.07.2019 11:05:44 »
Ako bi mogao samo jednu stvar da spasim iz Netflix-verse-a, to bi bio naravno Kingpin.

Ali sanse da ce bilo sta od toga da prezivi su minimalne.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #491 poslato: 22.07.2019 12:52:56 »
Još kada bi ubacili Dedpula u Spajdermena 3...

I'm not a big fan of anal.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #492 poslato: 22.07.2019 13:55:40 »
You need someone gentle to do it with.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #493 poslato: 27.09.2019 19:48:45 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #494 poslato: 27.09.2019 20:14:35 »
Najveca tragedija 21. veka je gotova! Jebo pozare u Amazonu, padove Boeing aviona ili jos jednu rundu epidemije Ebole u Africi... Sony i Disney su se dogovorili oko Spiderman-a!!!!!!

Zajedno ce raditi na Spiderman3 filmu i jednoj poseti Spidey-a u MCU filmu. Kratak dogovor, ali eto, raja je dobila leba i igara.