Autor Tema: Windows 10  (Pročitano 41303 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Windows 10
« poslato: 25.01.2015 15:25:02 »
Niko nije komentarisao pa da ja ovde kazem: meni je Microsoft opet cool. Ono, koristim OS X vec godinama i najvise volim taj OS, ali Windows 10 mi je prvi Windows u dugo vremena koji bas zelim da probam. I zbog kog zelim da kupim novi PC. I super mi je nova filozofija koju imaju - services first. Zapravo razmisljam da predjem sa Google servisa na njihove. Google mi je postao tako konfuzan i arhaican po mnogo cemu. Ne sumnjam da su verovatno najbolji i dalje u nekim stvarima, ali kada vidim kako Outlook lepo izgleda, kako One Drive izgleda lepse od Google Drive-a, kako Office 2016 izgleda FANTASTICNO - i ima isti dizajn i na PC-u i na iPadu i bilo gde - stvarno razmisljam da se drzim Apple/Microsoft kombinacije. Surface je jedini tablet koji bih koristio pored iPada i - u isto vreme - jedini laptop koji bih koristio pored MacBook-a. Windows 10 mi deluje kao odlican OS koji je brz, lep i efikasan.

Ne znam sta vi mislite o svemu ovome, znam da ovde ima puno Google fanova, pa me zanima vase misljenje.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
Odg: Windows 10
« Odgovor #1 poslato: 25.01.2015 17:24:10 »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 25.01.2015 17:39:35 »
Precicu na Win10 jer ce samo tamo biti DX12. Toliko o tome. Kortana me ne interesuje [nadam se da ce moci da se iskljci makar onaj bigass taskbar area koji je ostavljen za nju], IE me ne interesuje, deljenje servisa izmedju desktopa i portable uredjaja me ne interesuje, itd.

I'm a simple guy. Sve sto mi treba je dobar piratski Windows i piratska verzija office-a u kojoj mogu da radim moje freelance mini-poslove [sto bi realno mogao i preko bilo kog drugog opensource office resenja].

A Win8 me nije apsolutno nimalo privukao jer apsolutno nikakav napredak nisam video u njemu, samo dosta komplikacija koji su nastali jer je MS pokusao da desktop korisnicima nametne totalno nepotrebni interfejs za touch-friendly aplikacije. Ovaj put su vidim makar uspeli da naprave control panel koji sve svoje opcije ima na jednom mestu, tako da to je plus. :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 25.01.2015 19:22:38 »
Ne smeta meni sto ti piratizujes softver (mada, smatram da bar OS treba legalno kupiti) vec sto to navodis maltene kao requirement. Ali dobro.

Sto se tice ostalih stvari, tebe u sustini ne interesuje nista sto nije igranje igara. Tako da nema svrhe pricati o bilo cemu drugom vezanom za kompjutere s tobom. Nemam nista protiv takvog stava, ali on - s obzirom na fokusiranost na samo jedan aspekt PC-a - nema bas puno smisla u ovakvoj temi.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 25.01.2015 20:04:23 »
Pa naravno da je requirement kada nemam pare da kupim office. Radije bih da imam para da jedem.  A OS bih kupio da je cheap, recimo 20-30e max.

Citat
Sto se tice ostalih stvari, tebe u sustini ne interesuje nista sto nije igranje igara.

Apsolutno netacno. Dosta toga da radim na PC-u. PC gaming mi je totalno opao u zadnjih godinu dana zbog nedostatka gaming GPU-a i odlicnog offeringa PS4 igara [pre nego sto je GPU umro, maltene sam samo pCARS igrao]. PC koristim svaki dan maltene ceo dan, tako da mi je itekako potrebno da je OS dobar za svakakvu vrstu rada [zbog cega sam ignorisao Win8, nije bilo potrebe za upgradeom].

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #5 poslato: 25.01.2015 20:07:50 »
Dieh@rd nije bas core audience :) Win8 je imao dosta tehnickih inovacija (bolje upravljanje memorijom, efikasan boot/standby, Hyper-V, type-to-search) ali su definitivno podcenili inertnost korisnika koji su kao primarni interfejs koristili misha. To jel' touch-screen ili ne nije bitno (ja sam progledao kada sam na non-touch firmanskom thinkpadu instalirao win8 posle win7).

U svakom slucaju zanimljivo mi je kako se flejmuje po MS-u, do nivoa da oni nesretni moraju da izdaju patcheve za XP koji je izasao pre 13 godina, dok Google moze da kaze fsck you i ne updateuje Android verzije koje ima 60%+ njihovih korisnika, objavljuje zero-day vulnerabilityje za konkurenciju a da i dalje bude good guy. Ne verujem da ce Win10 to da promeni, ali zivi bili pa videli.

Mozda jedan od zanimljivih aspekata Win10 jeste da ce (opet) pokusati da objedine sve uredjaje u jedan OS - sto ce im izgleda poci za rukom pre Apple-a (za koji sam siguran da ce isto raditi na ujedinjavanju MacOS-a i iOS-a). Google u sustini nema ovaj problem jer Chrome nema neki ozbiljniji trzisni udeo... Zasto je ovo bitno? Ako je arhitektura dobro uradjena, dodavati nove kategorije uredjaja (smartwatches? wearables? IoT?) je daleko lakse nego za OSove koji su "rasli" u vrlo specificnim form-faktorima.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #6 poslato: 26.01.2015 11:09:23 »
Kad izlazi ovo sranje? Pošto bih svakako da kupim Windows, ali ne bih sad da ga kupim kad treba novi da izađe. Da isplaniram troškove za naredni period.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #7 poslato: 26.01.2015 11:12:39 »
Pred kraj godine najverovatnije.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8 poslato: 26.01.2015 11:41:16 »
Ako kupis danas Windows 7 ili 8, upgrade na Win 10 ce biti free, tako da ti je, u sustini, svejedno kad ces kupiti.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #9 poslato: 26.01.2015 12:29:05 »
A, super. Onda ću da uzmem Win8 sad.

Van mreže Vlada

• Dominator
« Odgovor #10 poslato: 26.01.2015 15:35:54 »
Prvih godinu dana.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #11 poslato: 27.01.2015 07:19:36 »
To mozda kazu u startu da bi pozurili upgradeove. Bice to free i posle, osecam :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #12 poslato: 27.01.2015 11:42:20 »
Inace, nije "bice free prvih godinu dana pa onda placaj" vec - imacete godinu dana da upgrade-ujete for free. A kad jednom upgrade-ujes, onda je tvoj i to je to.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #13 poslato: 18.03.2015 12:33:41 »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #14 poslato: 18.03.2015 17:50:59 »
Napokon je neko poceo da konta kako se bije bitka sa piraterijom...