Autor Tema: Windows 10  (Pročitano 40707 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Windows 10
« Odgovor #15 poslato: 01.06.2015 14:58:30 »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #16 poslato: 01.06.2015 20:49:38 »
Pa da vidimo. Ovo im je poslednja sansa, ideja je definitivno dobra, videcemo jel' izvedba na nivou. Takodje da znate - Win10 je poslednji Windows. Ne zato sto ga obustavljaju, vec zato sto prelaze na inkrementalni release mod - sto itekako ima smisla s obzirom da broj racunara stagnira pa nema sta tu strasno novo da potera prodaju novih racunara. Ovo ujedno znaci i da nece biti vecih big bang promena (a la Win8), sto ce redi sta vam je to vam je, nema cekanja "sledeceg Windowsa". E da, i ko ostane na 7ici, sisa. Ko ostane na XPu, dinosaur koji zasluzuje da zaradi neku viralnu bolestinu osim ako je u pitanju neki drajver u kojem slucaju proizvodjac hardvera sa matorim drajverima zasluzuje neku formu STD... ovaj, lakse infekcije.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #17 poslato: 01.06.2015 22:02:56 »
Pa da vidimo. Ovo im je poslednja sansa, ideja je definitivno dobra, videcemo jel' izvedba na nivou. Takodje da znate - Win10 je poslednji Windows. Ne zato sto ga obustavljaju, vec zato sto prelaze na inkrementalni release mod - sto itekako ima smisla s obzirom da broj racunara stagnira pa nema sta tu strasno novo da potera prodaju novih racunara. Ovo ujedno znaci i da nece biti vecih big bang promena (a la Win8), sto ce redi sta vam je to vam je, nema cekanja "sledeceg Windowsa". E da, i ko ostane na 7ici, sisa. Ko ostane na XPu, dinosaur koji zasluzuje da zaradi neku viralnu bolestinu osim ako je u pitanju neki drajver u kojem slucaju proizvodjac hardvera sa matorim drajverima zasluzuje neku formu STD... ovaj, lakse infekcije.

Krenule su ponude za free upgrade na Windows 10, ja sam vec prihvatio svoju. Doduse, dobio sam na starom PC-u a Windows bootcamp mi jos nije ponudio nista, iako imam 2 legalne licence Windowsa (ali su obe ulogovane u isti Outlook nalog). Tako da, ko ce ga znati kako to ide, u svakom slucaju, ako treba platicu lepo novu kopiju i to je to.

Uglavnom, poprilicno me interesuje kako ce Windows 10 da bude primljen.

Uzgred OS X (Ten) - Windows 10 (Ten) - oba na inkrementalni release mod kako kazes. Vreme desetki :D

Jedino sto su OS X upgrades besplatne, dok ce za Win 10 izgleda trebati godisnja pretplata. Ali, ako je razumna cena, I'm for it.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #18 poslato: 02.06.2015 08:31:51 »
Uzgred OS X (Ten) - Windows 10 (Ten) - oba na inkrementalni release mod kako kazes. Vreme desetki :D

Cak i linuX ima to X :)

Citat
Jedino sto su OS X upgrades besplatne, dok ce za Win 10 izgleda trebati godisnja pretplata. Ali, ako je razumna cena, I'm for it.

"Besplatno" je u smislu da je ugradjeno u cenu hardvera. PC proizvodjaci to do sada nisu praktikovali zbog malih margina, ali me ne bi iznenadilo da se pojave OEM licence koje su "zauvek" za high-end laptopove napr (ili Surface etc). Ili da da bude neka bundle-pretplata tipa "subscribe to Office 365 and get Windows 10 upgrades for free".

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #19 poslato: 08.06.2015 22:20:24 »
Probao sam Windows 10 Preview na virtualnoj masini i zaista jako lepo izgleda. Cortana deluje cool poprilicno isto. Bas mi se dopada. Yosemite i nadolazeci OS X El Capitan mi je nekako drazi i lepsi, ali to je bas stvar licnog ukusa. Good job Microsoft! :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #20 poslato: 05.08.2015 19:56:35 »
Sta mislite, kakva je sudbine linije Lumia i Win Phone-a? Poslednjih mesec-dva neretko vidim prognoze da ce sam Windows na smartphonima umreti uskoro ako Win 10 ne poveca market share (trenutni izmedju 2 i 3%). Plus znamo da je MS zatvorio dve fabrike u Kini, koje je nasledio od Nokie.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #21 poslato: 05.08.2015 20:03:14 »
Imamo Windows Phone thread.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #22 poslato: 05.08.2015 23:00:09 »
Sta mislite, kakva je sudbine linije Lumia i Win Phone-a? Poslednjih mesec-dva neretko vidim prognoze da ce sam Windows na smartphonima umreti uskoro ako Win 10 ne poveca market share (trenutni izmedju 2 i 3%). Plus znamo da je MS zatvorio dve fabrike u Kini, koje je nasledio od Nokie.

Nazalost, ne deluje dobro. Sto je steta, posto je meni bolji i OS i hardware od Androida, ali kasno je stigao. Sad, mozda gresim, ne razumem se, ali nesto ne ocekujem svetlu buducnost Windows Phone-u. Doduse, to ne sprecava trenutne uredjaje da budu super za korisnike koji ih imaju :)

Offtopic, da se Diehard ne ljuti, stavio sam Windows 10 i lep je i simpatican i sve to, i jako zeza na momente i pati od Windows boljki kao i svaki prethodni. Deluje mi da ce biti bolji od 8ce, ali ni blizu mi nije za rad kao OS X.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #23 poslato: 05.08.2015 23:21:45 »
Meni za sada Win10 radi savrseno.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #24 poslato: 06.08.2015 00:02:45 »

He's dead, Jim. Kina manje vise (proizvodnja se svakako polako premestala u Vijetnam), ali u Finskoj sada je od Lumia ekipe ostalo jos ~1000 ljudi (!), sveukupno, a tu spada i R&D i marketing i sve sto je nasledjeno od mobilnog ogranka (2010-te nas je bilo oko 28000). Ubedjen sam da je u pitanju neki demidz kontrol, tj. da nisu hteli da odjednom sve zatvore, sto zbog cene akcija, PR-a i slicno, sto zbog ugovornih obaveza koje sigurno imaju sa pojedinim kerijerima. Jedini razvojni centar koji je jos uvek ziv je moj "rodni" Tampere, koji je radio na 6xx seriji i na imaging flagshipovima (a hoce li se zvati Lumia, Surface ili nesto trece je manje bitno). U svakom slucaju jasno je da WinPhone kao takav prestaje da postoji, a da ce zapravo Win10 biti taj koji ce se nekako nagurati da radi sa telefonima, sto ce znaciti i manje troskove (jer nema potrebe za dodatnim OS-om kao u slucaju WinPhonea), ali i da mobilni nisu fokus vec samo jedna od primena Microsoft tehnologija (kao sto ima i bankomata i bilborda koje pogoni Windows).

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #25 poslato: 06.08.2015 08:39:39 »
Meni za sada Win10 radi savrseno.

Ima još neko pozitivna iskustva? Čujem da se priprema neki 1GB bug patch, ali ne čujem da se ljudi žale.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #26 poslato: 06.08.2015 09:23:15 »
Ma jok, radi sve savrseno. OS je uradjen iznenadjujuce dobro, bas se vidi da su se trudili da optimizuju sve za "win7 lovere".

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #27 poslato: 06.08.2015 15:35:09 »

He's dead, Jim. Kina manje vise (proizvodnja se svakako polako premestala u Vijetnam), ali u Finskoj sada je od Lumia ekipe ostalo jos ~1000 ljudi (!), sveukupno, a tu spada i R&D i marketing i sve sto je nasledjeno od mobilnog ogranka (2010-te nas je bilo oko 28000). Ubedjen sam da je u pitanju neki demidz kontrol, tj. da nisu hteli da odjednom sve zatvore, sto zbog cene akcija, PR-a i slicno, sto zbog ugovornih obaveza koje sigurno imaju sa pojedinim kerijerima. Jedini razvojni centar koji je jos uvek ziv je moj "rodni" Tampere, koji je radio na 6xx seriji i na imaging flagshipovima (a hoce li se zvati Lumia, Surface ili nesto trece je manje bitno). U svakom slucaju jasno je da WinPhone kao takav prestaje da postoji, a da ce zapravo Win10 biti taj koji ce se nekako nagurati da radi sa telefonima, sto ce znaciti i manje troskove (jer nema potrebe za dodatnim OS-om kao u slucaju WinPhonea), ali i da mobilni nisu fokus vec samo jedna od primena Microsoft tehnologija (kao sto ima i bankomata i bilborda koje pogoni Windows).

Jasno. Zanima me kako ce se sve odraziti na proizvodnju samih telefona? Sa jedne strane zatvaraju fabrikei i otpustaju ljude, a sa druge MS kaze kako Windows Phone nije mrtav i kako ce oni ako ne nadju volje proizvodjace sami praviti hardware.

http://www.techtimes.com/articles/69060/20150716/windows-phone-is-not-dead-satya-nadella-himself-says-heres-what-microsoft-plans-to-do.htm

@Ivan

Meni se isto svidja kako radi Windows Phone (imam jedan tel na njemu i drugi na Androidu), ali cinjenica je da su kasno uleteli u celu pricu i da im je dugo trebalo da preleze decje bolesti. I prilicno sam siguran da je glavna stvar koja je ljude odbila u startu Metro. Vecinu korisnika ne zanima sta se krije iza i koje su zapravo mogucnosti, vec da je to poznato, da je lepo i da nemaju nikakvo cimanje kada izvade tel iz kutije i ukljuce, u smislu ucenja kako da koriste novi OS.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #28 poslato: 06.08.2015 18:38:38 »
Ma jok, radi sve savrseno. OS je uradjen iznenadjujuce dobro, bas se vidi da su se trudili da optimizuju sve za "win7 lovere".

Zavisi kako kome. Mnogi ljudi imaju bas problema, pogotovo sa GPU drajverima. Pored toga, update proces je polomljen kao i uvek, sa besmislenim brojem restarta, gresaka pri downloadu, odbijanja da se nesto instalira "beacuse error" i slicno.

Takodje, Microsoft je vec tradicionalno nejasan po pitanju gomile stvari - od toga sta je free, sta ne, sta moze, sta ne moze - itd. Ma i sama reinstalacija je nejasna, znaci, ako radim clean reinstall treba da skipujem upisivanje serijskog broja posto on to nekako pamti od prosli put (?) ali ipak trazi (?).

No dobro, jeste fensi, verovatno bolji od Win 8, ima lepih momenata i svakako ce biti najbolji Windows do sad, sta god to kome znacilo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #29 poslato: 06.08.2015 18:54:47 »
Kupih ga pre neki sat, ali kontam da se neću još upuštati u clean instal, pogotovo što ne mogu sada da priuštim da nešto ne radi pa da mi poslovi stoje. Koji GPU problemi Ivane? Pošto mi je to jako bitno zbog renderovanja GPU-om.