Autor Tema: Windows 10  (Pročitano 39224 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
Odg: Windows 10
« Odgovor #30 poslato: 06.08.2015 19:35:51 »
Danas sam uzeo SSD i stavio W10, za sada radi ok.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #31 poslato: 06.08.2015 22:32:37 »
Sve je reseno sa GPU problemima, "because error" je veoma redak, update proces je lagan [ja sam preko USB-a, nisam cekao na ticket].

Ugasio sam sve zive "opt in" servise za pracenje mog rada, Gordanu sam iskljucio, nigde me niko ne smara sa Modern appovima, IE/Edge nisam ni palio, i dobio sam odlicnog naslednika Win7 OS-a. Najvecu pohvalu dajem dobroj multi-desktop podrsci koja je bas built-in u OS.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #32 poslato: 07.08.2015 01:36:03 »
Kupih ga pre neki sat, ali kontam da se neću još upuštati u clean instal, pogotovo što ne mogu sada da priuštim da nešto ne radi pa da mi poslovi stoje. Koji GPU problemi Ivane? Pošto mi je to jako bitno zbog renderovanja GPU-om.

Pa znam samo da nekim ljudima nije hteo da instalira gpu drajvere posto je stalno overwrite-ovao nekim svojim basic drajverom. A meni recimo nece da radi zvanicni Windows 10 drajver za R9 M290X. Najbolje da izguglujes svoju karticu i vidis da li neko ima problema. Ako nema, onda je verovatno ok.
« Poslednja izmena: 07.08.2015 01:43:25 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #33 poslato: 07.08.2015 01:40:17 »
Sve je reseno sa GPU problemima, "because error" je veoma redak, update proces je lagan [ja sam preko USB-a, nisam cekao na ticket].

Ugasio sam sve zive "opt in" servise za pracenje mog rada, Gordanu sam iskljucio, nigde me niko ne smara sa Modern appovima, IE/Edge nisam ni palio, i dobio sam odlicnog naslednika Win7 OS-a. Najvecu pohvalu dajem dobroj multi-desktop podrsci koja je bas built-in u OS.

Uopste nije sve reseno sa GPU problemima, sto mogu i licno da posvedocim. Na dva razlicita PC-a imam besmislene greske (po principu prvo ne radi pa proradi) i kako vidim, nisam jedini. A update proces je lagan samo za nekog ko nije koristio nista osim Windowsa. Ceo OS izgleda deluje vise kao beta nego kao release, a kako su jurcali da ga izbace u roku, nije ni cudo. Sredice se to vremenom, naravno.

I da, ako vec kopiraju multi desktop sa OS X, onda bar treba da ga iskopiraju kako valja.

A ne vidim zasto bi iko ugasio Cortanu. Ili izbegavao Modern apps ili Edge. Ah da, you're one of those people....
« Poslednja izmena: 07.08.2015 01:45:58 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #34 poslato: 07.08.2015 12:47:09 »
Evo ja sam danas instalirao WX na dva slicna racunara (amd radeon kombinacije). Na jednom sam uradio upgrade sa 7, na drugom uradio cistu instalaciju. Zero issues. Racunar na kome sam radio upgrade je od ranije bio zreo za reinstalaciju, pa rekoh aj da probam automatski upgrade, lako cu ga posle pregaziti ako pravi probleme. Posle instalacije wx oba rade primetno brze i za sada nisam primetio ni jedan problem.
« Poslednja izmena: 07.08.2015 12:59:25 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #35 poslato: 07.08.2015 13:06:04 »
Ali nisi osetio cari OSX-a, otkud znas, mozda imas neke GPU probleme koji Mac korisnici lako primete?

:)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #36 poslato: 07.08.2015 15:25:47 »
Ali nisi osetio cari OSX-a, otkud znas, mozda imas neke GPU probleme koji Mac korisnici lako primete?

:)

Stoji veliki uzvicnik pored GPU u device manager-u i odbija da instalira drajvere preko onog njihovog basic display drivera ili kako se to vec zove. Jel to nesto sto Windows korisnici tesko primete?
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #37 poslato: 07.08.2015 21:33:40 »
Preporuka za Classic Shell ako hoćete stari Start meni.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #38 poslato: 07.08.2015 23:11:10 »
Preporuka za Classic Shell ako hoćete stari Start meni.

E, moram da pitam - i pitanje je iskreno, ne zelim da zvucim kao neko ko kritikuje - voleo bih objasnjenje.

Microsoft se trudio, pokusavao, failovao, uspevao, probao ponovo, eksperimentisao (i to hrabro, rekao bih) - da bi  dosao do novih resenja, ideja, dizajna. Ja jesam fan OS X-a i lepsi mi je od Windowsa, ali Windows 10 mi je ubedljivo najlepsi Windows do sada. A njegov Start meni mi je posebno lepo dizajniran, sa pinovanim Modern Apps koje prikazuju kalendar, vesti, vreme.... Razumem da je ljudima smetao full screen prikaz u Win 8, ali ovde? Zar ima ljudi koji bi prvog dana da vrate "classic start"? Pa, mislim, jel' moguce da vam je nesto iz 1995. lepse i funkcionalnije od necega iz 2015? Vidim i ti iz ovog screenshota da si odmah ugasio search bar (sto je launcher za programe, pretrazivac mailova, interneta, itd. - ne vidim kako to nije korisno imati pri ruci) a verovatno i Cortanu (posto je mogucnost da imas AI asistenta kome mozes da glasom dajes komande bez da pipnes kompjuter mnogo losija ideja od neceg iz proslog veka).... - prakticno, koristis iste stvari koje si koristio na Windows-u XP.

Pazi, ok, kapiram sve to je stvar ukusa, navike, itd. - ali posto se i Diehard hvalio kako je odmah ugasio pola stvari - jel moguce da vam bas nista od novog pristupa nije zanimljivo, ne zelite da istrazujete, probate? Mislim, jel' po vama bolje da je Microsoft samo stao na Windows 7 i dodao DirectX 12 na njega i to je to?

Dakle, jesam ja lud sto volim nove stvari, promenu dizajna, sto volim da pratim aktuelne trendove po pitanju UI estetike, sto volim kada promene nesto sto koristim vec godinama i osveze.... Mislim, jel neko bar primetio suptilne animacije UI-a, prelepe nove simplifikovane minimize/maximize/close dugmice, flat ikonice, tabove spojene sa taskbarom u Edge, nevidljiv address bar koji se pojavi na klik, itd? A ako niste to, onda bar funkcionalnost - sto mozete da sa drugog kraja sobe kazete Kortani da vas za sat vremena podseti nesto ili da vam pronadje definiciju neke reci.... Pa mislim, cemu onda sav Microsoftov trud, samo bre treba da update-uju drajvere na Windows 7 i dodaju mozda neki novi DirectX i to je to.

Zvucalo je ovo ostrije nego sto sam hteo i nadam se da se nisi naljutio na pitanje - voleo bih da mi objasnis, posto jos jednom, ja cak i nisam fan Windowsa, a bukvalno sam sat vremena samo gledao, cackao i uzivao u novim resenjima, dizajnu, idejama - ono, volim kompjutere, softver, tehnologije, sve to mi je uzbudljivo, to mi je i sredstvo za rad od kog zivim, ali i hobi, nesto sto volim da koristim a ne samo neka gruba alatka kao cekic koji treba da bude ogoljen i ostane samo cekic do kraja dana.
« Poslednja izmena: 07.08.2015 23:14:22 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #39 poslato: 08.08.2015 00:07:05 »
Pazi, ok, kapiram sve to je stvar ukusa, navike, itd. - ali posto se i Diehard hvalio kako je odmah ugasio pola stvari - jel moguce da vam bas nista od novog pristupa nije zanimljivo, ne zelite da istrazujete, probate? Mislim, jel' po vama bolje da je Microsoft samo stao na Windows 7 i dodao DirectX 12 na njega i to je to?

Bitnije pitanje je - why update in the first place? Ono, petljancija je update-opvati, možda moraš clean install i sve to. A sve da bi vratio kako je bilo pre update-a. Ja kontam to kod matoraca. Njima je baš jebeno teško da se naviknu na novo. Moja keva i dalje fura XP. Jebiga, to im prija. Ali ima ljudi mojih godina koji baš furaju na taj retro stil. Pop... znaš ga. Ima onaj total commander i stalno mu kolor šemu namesti na ono crnu pozadinu sa drečavo zelenim slovima. Ono najružnije moguće. Ali to je njemu baš super. Pošto je tako bilo na onim prvim monitorima. I naravno da ima neki izgovor tipa "kontrast" ili šta već.

Kontam da je to sve podžanr hipsterizma.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #40 poslato: 08.08.2015 09:35:30 »
E, moram da pitam - i pitanje je iskreno, ne zelim da zvucim kao neko ko kritikuje - voleo bih objasnjenje.
Jednostavno je, navikao sam da mogu da direktno pristupim programima. Godinama koristim sistem svoj sistem u kome su mi programi u Start meniju podeljeni po kategorijama, da bih mogao lakše i brže da ih nađem. Ovaj novi sistem gde sve što imam je lista programa sortitanih po nazivu mi ne odgovara.

I potpuno je razumljivo da se gomila stvari poisključuje. Šta će mi Windows Photos ako koristim Google Photos. To što MS pokušava da podmetne svoje servise umesto tuđih nije moj problem.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #41 poslato: 09.08.2015 11:00:39 »
Evo me na Win10. Ovaj Edge nije uopste los.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #42 poslato: 09.08.2015 14:05:57 »
Zvucalo je ovo ostrije nego sto sam hteo i nadam se da se nisi naljutio na pitanje - voleo bih da mi objasnis, posto jos jednom, ja cak i nisam fan Windowsa, a bukvalno sam sat vremena samo gledao, cackao i uzivao u novim resenjima, dizajnu, idejama - ono, volim kompjutere, softver, tehnologije, sve to mi je uzbudljivo, to mi je i sredstvo za rad od kog zivim, ali i hobi, nesto sto volim da koristim a ne samo neka gruba alatka kao cekic koji treba da bude ogoljen i ostane samo cekic do kraja dana.

Mozda ce se neki uvrediti, ali problem je sto je Desktop steciste digitalnih penzionera. Imali smo previse vremena da se naviknemo kako stvari i izgledaju. Desktop tempo UI promena je bio glacijalan i to je ta nacika koja se tesko menja - nema veze sa realnom funkcionalnoscu i dizajnom.

Kod mobilnih uredjaja, imas novi release na svakih godinu dana. Bila je neka mala granica u smislu smartphone/dumbphone, ali sve posle toga je forsirani upgrade (ne samo u smislu hardvera, nego i servisa i softvera) na koji su se ljudi ne samo navikli, nego maltene i ocekuju. Kakva kompatibilnost sa aplikacijama od pre 5 godina, kakvi bakraci.

Servisi su tu u prednosti - Fejs moze da promeni nesto i kaze F*ck you, adapt or die, jer nema alternative, ne mozes da "ostanes" na starom Fejsu zauvek, kao sto je to u slucaju XPa ili 7ice, i zato MSFT muku muci sa internet-ekvivalentom penzionera. Ne znam vide li se u Srbiji MSFT reklame (u Americi i zapadnoj Evropi su dosta prisutni zbog Win10 launch-a), ali te reklame su orijentisane na mlade. MSFT zna da je "stara" generacija izgubljena.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #43 poslato: 09.08.2015 15:46:02 »
Mozda ce se neki uvrediti,

Ma kakvi... shoot...

ali problem je sto je Desktop steciste digitalnih penzionera.

MAMA TI JE DIGITALNI PENZIONER BEAR! ZNAŠ?!

Imali smo previse vremena da se naviknemo kako stvari i izgledaju. Desktop tempo UI promena je bio glacijalan i to je ta nacika koja se tesko menja - nema veze sa realnom funkcionalnoscu i dizajnom.

Ne sad stvarno, je l' moguće da nema drugog UI sistema osim desktop - ikonice - prozori? Mislim, za desktop računare sa klasičnim mišem i tastaturom. To mi je uvek bilo čudno. Bilo je milion onih nekih skinova za Windows još na XP-u koji dodaju neke dodatne menije, sve nešto futuristički sa lepim animacijama, ali ništa od toga nije opstalo duže od mesec dana. Nekako mi je neverovatno da niko nije smislio ništa drugačije ni za Linux ni za OSX.

MSFT zna da je "stara" generacija izgubljena.

Mama ti je stara izgubljena generacija Bear.... znaš?

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #44 poslato: 09.08.2015 16:23:18 »
Imali smo previse vremena da se naviknemo kako stvari i izgledaju. Desktop tempo UI promena je bio glacijalan i to je ta nacika koja se tesko menja - nema veze sa realnom funkcionalnoscu i dizajnom.

Ne sad stvarno, je l' moguće da nema drugog UI sistema osim desktop - ikonice - prozori? Mislim, za desktop računare sa klasičnim mišem i tastaturom. To mi je uvek bilo čudno. Bilo je milion onih nekih skinova za Windows još na XP-u koji dodaju neke dodatne menije, sve nešto futuristički sa lepim animacijama, ali ništa od toga nije opstalo duže od mesec dana. Nekako mi je neverovatno da niko nije smislio ništa drugačije ni za Linux ni za OSX.

Da bi tako nesto funkcionisalo, trebaju par komponenti:

1. Hardver. Na mobilnim je katalizator bio touch interfejs, koji je omogucio vece displeje i rad uz manju preciznost. Desktop je tu opet u minusu, jer dodavanje touch-a monitorima ne pomaze (jos kod laptopova ima smisla jer si blizu, ali na velikim ekranima jok). Sprout je jedan korak u tom pravcu - projektovani display i touch mat omogucava da se oslobodis tastature i misha.

2. Softver - naravno dzabe sav taj hardver to ako se ne napravi adekvatan broj aplikacija koji to koristi (to je problem sa kojim se yours truly bavi :) ) Nije da nije bilo pokusaja (napr Kinect i Leap Motion) ali je nepouzdanost te tehnologije, odnosno inercija korisnika bila dovoljno jaka da ubije svaki pokusaj inovacije u smislu interakcije. Stvari tipa Siri/Kortana su neophodne jer smanjuju potrebu za tekstualnim inputom, sto je glavna prepreka da se otarasimo tastature.

3. Podrska od strane proizvodjaca OS-a, ili hardvera. To sto Stardock napravi neki fantasticni shell extension ne vredi nista dok ne postane default. Ovo je na desktopu izrazenije nego kod mobilnih, jer se Store (na desktopu) pojavio previse kasno da bi se ustolicio kao nacin nalazenja i instaliranja novog softvera. Windows 8 je bio pokusaj u tom pravcu, ali nije bio ispracen adekvatnom kolicinom softvera i hardvera da bi imao smisla (ljudi naravno smatraju "jao sto je MSFT bio glup" ali UI razvoj, kao i OS, mora da se radi 3-5 godina unapred, tj. ti danas treba da potrefis sta ce od hardvera biti dostupno/mainstream za 3-5 godina, a migracija desktop->touch laptop je bila daleko sporija od ocekivanog, posle inicijalnih netbook i tablet boomova).
« Poslednja izmena: 09.08.2015 17:05:43 bear »