Autor Tema: Playstation  (Pročitano 105508 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Playstation
« poslato: 01.03.2015 20:02:27 »
I tako - posle toliko godina, konacno sam console gamer! Za cenu koja je tek nesto skuplja od malo jaceg GPU sam uzeo nov Playstation 4 i poprilicno sam zadovoljan. S obzirom da imam iMac za sve ostalo (i Windows bootcamp na njemu za PC ekskluzive), za next gen igre mi je PS4 bio najpovoljnije resenje. I zaista je lepa sprava. Cena je sada zaista dobra - a vreme za kupovinu odlicno.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Playstation
« Odgovor #1 poslato: 01.03.2015 20:11:53 »
Vise bih rekao da si "console owner" a ne "console gamer", makar dok ne pocnes redovnije da se igras na njemu. :) Sad mozes da se bacis i na igre koje ne stizu na PC. Obavezno da overis PS4 verziju od

Cisto da se zna, kod madjarskih uvoznika [koji daju godinu dana garancije] PS4 se moze kod nas uzeti za samo 355€.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #2 poslato: 01.03.2015 20:24:13 »
I za manje, ja sam uzeo od (preporucenog) uvoznika za 345 a cak je dostava bila free :D Ozbiljno - jedan dan sam samo tako bio u fazonu "ma, hocu da uzmem" i sutradan je konzola bila tu.

Sto se tice igara koje ne stizu na PC, nije bas da ih ima puno. Heck, cak i Final Fantasy i Metal Gear igre stizu na PC, ko voli te japanske gluposti ahem, specificne fore. Ok, Last of Us je jedan od tih naslova (i igracu ga), kao i par Sony-jevih ekskluziva, ali rekao bih da je sve manje console-only igara. A Sonyjeve ekskluzive, barem ove najavljene, su poprilicno lejm. Bloodborne? Please. Uncharted 4 mozda bude ok, ne znam, nisam igrao prethodne delove mada me prica i setting uopste ne privlace. Ali svi tako hajpuju, pa hajde, mozda probam.

Ne, ja sam PS4 uzeo zbog toga sto je mnogo povoljnije resenje od budzenja PC-a. I zadovoljan sam, zaista. Ali, da se ne zavaravamo, izbor igara nije razlog da danas bilo ko uzme konzolu, a po najmanje PS4 (Xbox jos i ima neke ekskluzive koje su vredne, poput Halo, Tomb Raidera i Gears-a).

Ali za cenu za koju se sada moze naci, zaista predstavlja veoma povoljno gaming resenje. Samo GPU potreban da u istom kvalitetu tera Witchera ili Arkham Knighta kosta maltene kao ceo PS. A to sto je tako smooth i seksi i radi sve tako lepo je dodatni plus. Kontroler je takodje iznenadjujuce dobar u poredjenju sa prethodnom generacijom koju sam probao i sada mi je u rangu Xbox One kontrolera, sto ce reci, na samom vrhu.
« Poslednja izmena: 01.03.2015 20:31:17 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 01.03.2015 20:59:26 »
Ok, evo, da budem fer, sada mi je Mladen na chatu naveo par ekskluziva koje ce mi biti zanimljive, tako da - jeste - ima PS i console only igara.

I dalje mislim da to samo po sebi nije razlog za kupovinu konzole vs PC ako vec imate PC koji je solidan, ali ako zelite da ulozite u nesto samo zarad igranja, mislim da je sa trenutnom cenom PS4/Xboxone super izbor.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Vlada

• Dominator
« Odgovor #4 poslato: 02.03.2015 07:46:09 »
Hoce li biti novih god of war igara za ps4?

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 02.03.2015 10:04:56 »
Jos se ne zna sta pravi Santa Monica Studios. 2013. su izdali zadnji GoW, skoro sigurno ce na ovom E3-u najaviti sta novo stancaju.

Nadam se da ce nastaviti pricu posle GoW3, da im ta luda zavrsnica bude sansa da prebace Kratosa [i Atinu] u neki novi panteon bogova [Rim, Egipat, Vikinzi...].

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #6 poslato: 02.03.2015 13:04:14 »
Jos se ne zna sta pravi Santa Monica Studios. 2013. su izdali zadnji GoW, skoro sigurno ce na ovom E3-u najaviti sta novo stancaju.

Nadam se da ce nastaviti pricu posle GoW3, da im ta luda zavrsnica bude sansa da prebace Kratosa [i Atinu] u neki novi panteon bogova [Rim, Egipat, Vikinzi...].

Ja bih voleo da naprave GoW sa skroz novim likom. Meni nije jasno kako taj Kratos moze da opstaje toliko dugo, lik je najbesmisleniji i najdosadniji lik iz AAA igre koga sam video. Covek ide i besni, sa nadrkanom facom, nadrkanim izrazima lica i nadrkanim recenicama. Razvoj lika nula. Hulk ima slozenije emocije nego on.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #7 poslato: 02.03.2015 14:15:03 »
Da si igrao te igre, verovatno bi veoma lako skontao zasto je tako besan. Ima dobar razlog, njegov backstory je dobro prikazan, svet je odlicno napravljen, i uzivao sam u svakoj njegovoj avanturi [cekam PS4 remastere pa da odigram i Ascension koji mi je jedini ostao]. Prve 3 igre i Ghost of Sparta su sve fantasticno realizovane akcione avanture sa fenomenalnim set-pieces-ovima.

A reci da je Hulk slozeniji od njega moze reci samo neko ko ne zna ko je Kratos.

Kontam da volis da se izivljavas nad nekim franshizama [o kojima izgleda ne znas puno toga, or in some cases, anything], ali nemoj da ocekujes da ces ostati unchallenged. :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8 poslato: 02.03.2015 17:21:58 »
Da si igrao te igre, verovatno bi veoma lako skontao zasto je tako besan. Ima dobar razlog, njegov backstory je dobro prikazan, svet je odlicno napravljen, i uzivao sam u svakoj njegovoj avanturi [cekam PS4 remastere pa da odigram i Ascension koji mi je jedini ostao]. Prve 3 igre i Ghost of Sparta su sve fantasticno realizovane akcione avanture sa fenomenalnim set-pieces-ovima.

A reci da je Hulk slozeniji od njega moze reci samo neko ko ne zna ko je Kratos.

Kontam da volis da se izivljavas nad nekim franshizama [o kojima izgleda ne znas puno toga, or in some cases, anything], ali nemoj da ocekujes da ces ostati unchallenged. :)

Znam da ima razlog, ono, pobili su mu porodicu, silovali macku i zapalili kucu, ali svejedno, jako mi je monoton. Znam mnogo vise o GoW nego sto mislis, posto sam odgledao sve - yup, nije me mrzelo - cutscene za GoW 3 i dosta gameplaya posto mi je bio lep dizajn i zanimljivo da gledam. To mi, naravno, ne govori dovoljno o samoj igri - ali je sasvim dovoljno da procenim da li mi je lik dobar ili ne. Uopste ne ulazim u to da li su prve tri igre fantasticno realizovane akcione avanture sa fenomenalnim set-piecesovima. Verujem da jesu. To ne menja cinjenicu da je lik monoton, dosadan i - a ovo je najvaznije - potpuno antipatican. Ne postoji ama bas nista s cim igrac moze da se identifikuje. Nadrndani balkanski tip, to je Kratos. Nisam morao cak ni da gledam toliko videa koliko sam odgledao pa da izvucem taj zakljucak. Evo, recimo, Uncharted - za razliku od GoW - nisam skoro uopste gledao, ali samo jedan jedini video i jasno mi je da je Nathan Drake mnogo bolji i slozeniji lik od Kratosa.

Uglavnom, ako je tacno to sto kazes da ce biti PS4 remasteri GoW igara (bas bih voleo) - odigracu ih pa cu videti da li ce mi se misljenje promeniti. Ali sumnjam. A da su igre dobre, to verujem....
« Poslednja izmena: 02.03.2015 17:26:59 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9 poslato: 10.03.2015 09:01:48 »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #10 poslato: 10.03.2015 09:44:49 »
Nije tebi lako.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #11 poslato: 10.03.2015 12:27:56 »
Genijalni ste obojica :)

Btw, probao sam konacno Last of Us i zaista deluje kao dobra igra. Toliko dobra, da cu da je igrati uprkos cinjenici da ne volim takve igre (zasto iko voli stealth igre nikad mi nece biti jasno - sunjanje, ponavljanje istih segmenata, nervoza, fuj).
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #12 poslato: 10.03.2015 12:51:55 »
Igra nema ponavljanja istih segmenata, mozda nesto minimalno. 95% igre je masterfully created linearni content koji te tera da ides uvek unapred.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #13 poslato: 10.03.2015 13:46:52 »
Igra nema ponavljanja istih segmenata, mozda nesto minimalno. 95% igre je masterfully created linearni content koji te tera da ides uvek unapred.

Nisam na to mislio, vec na ponavljanje istog segmenta posto se zeznes, kao i u svim stealth igrama. Igras, pogresis, upucaju te, reloadujes checkpoint, pa ponovo. Tako nekoliko puta dok ne predjes. Meni je bar tako, stealth igre me frustriraju. Ali dobro, uprkos tome igram zbog price i atmosfere koja je odlicna.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #14 poslato: 10.03.2015 14:00:00 »
Nije tebi lako.

It's a joke, dude. Znaš, humor. Savetujem ti da probaš, sjajna stvar.

:mellow: