Autor Tema: Playstation  (Pročitano 105046 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Playstation
« Odgovor #630 poslato: 11.11.2019 16:02:40 »
Chapter 2 sluzi da da se nauce pravila sveta, tj velika ogranicenja na koje igrac mora da nauci da racuna cim zakoraci u otvoreni svet.

Chapter 3 sluzi da igrac dobije iteme i skill-ove koji ce mu pomoci da prevazidje ta ogranicenja. Player empowerment. Power skeleton je samo pocetak, svaka dodatna baza koju ubodes u Chiral network ce ti davati nesto bas cool. Promenices stil igranja, odnos ka svetu/protivnicima, odnos ka nosenju tereta, itd. Takodje, Chapter 3 moze biti bas ogroman ako se opustis, moze da se igra lagano 20h.

Sta je posle toga, necu da pricam. Prosao je vikend, sad cu morati zestoko da usporim sa igranjem.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #631 poslato: 11.11.2019 19:32:09 »
Also, lepo je videti da su HP shop - imaju HP Z radne stanice i HP Z DreamColor displeje, mnogo manje mekova nego sto sam mislio. Cak i Kojimina licna masina je HP Z4. By HP.

Awww. In your heart, you’re just a fanboy like the rest of us.

Mali edit: naravno da ih ima vise nego Mekova, ko jos koristi Mekove za console/desktop game development? A to sto je HP - pa mislim da je HP najbolji izbor za ovakav tip posla. Sta je alternativa, ako hoce brand name kompjutere? Mozda Dell, ne znam.

Nije bilo pitanje "brand name"-a, vec onog Workstation segmenta koji ti nije toliko blizu srca (Workstation svet je potpuno paralelan sa consumer segmentom - treci najveci igrac je Fujitsu, na primer, daleko ispred Apple-a ili Lenovo-a). Ocekivao sam vise laptopova i consumer HW-a, 'tis all.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #632 poslato: 11.11.2019 19:47:19 »
KojiPro je brand new studio, zbog toga su ga verovatno iskoristili sansu da od starta opreme sve fancy opremom.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #633 poslato: 11.11.2019 20:40:36 »
KojiPro je brand new studio, zbog toga su ga verovatno iskoristili sansu da od starta opreme sve fancy opremom.

FWIW U "ozbiljnom" svetu vecih studija i firmi (pa i shkola) se radne stanice cesto ne kupuju, nego idu na ugovor, bukvalno kao telefon na nekom postpaid planu. Tako se izbegava cap-ex investicija, plus je mnogo fleksibilnije. Ovom timu trebaju jache mashine - fine, 10$ vise mesecno po masini. Zavrsili render, ne treba vise tako jaka masina? Fine, 20$ manje mesecno. Pera dao otkaz? Vrati njegovu masinu na kraju meseca. Cak i ako kupuju masine, uglavnom imaju te mnogo fleksibilnije klauzule nego u consumer segmentu, gde jedino mozda mozes dobiti neki popust na kolicinu ili X day money back... Da ne spominjem nivo garancije koja ide sa takvom opremom (ne samo u "ne kvari se" smislu nego i u "prosuo sam sok" smislu).

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #634 poslato: 12.11.2019 08:27:31 »
Dolazimo i do poslednje stavke, mozda najvaznije - a to je: da li je igra za Acu ili Shift+Delete? Odgovor je: ne znam. Prepuna je japanskih nebuloza koje Aca ne voli, a s druge strane, deluje vise kao zapadna igra i stvarno je mastovita i lepo uradjena sto Aca voli. Videcemo u kom smeru ce se stvari razvijati, kako budem dalje igrao.

Igra izgleda fantastično, ali posle odgledane tone gameplaya i krajeva na YT (priča je apsurdno nebulozna), došao sam do zaključka da je neću igrati. Što zbog svojeg mentalnog zdravlja, a i da ne bi gamepad leteo ka TV-u, praćen psovanjem Kojime, njegove familije i Japana generalno.

Vi svakako uživajte u igri.

Ja čekam taj RDR2 i Fallen Jedi, valjda će biti krekovani u nekom pristojnom vremenskom roku.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #635 poslato: 12.11.2019 11:10:56 »
Presao sam 30 hour mark, dolazak nove opreme "sa planine" je ucinio igru jos boljom.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #636 poslato: 14.11.2019 00:47:43 »
Also, lepo je videti da su HP shop - imaju HP Z radne stanice i HP Z DreamColor displeje, mnogo manje mekova nego sto sam mislio. Cak i Kojimina licna masina je HP Z4. By HP.

Awww. In your heart, you’re just a fanboy like the rest of us.

For context: Z workstation team je lociran u istoj zgradi, na istom spratu kao ja. Ono, Beer buddies and all. Zato mi je extra cool kada vidim da se njihova oprema koristi u cool projektima (kao i kad su opremali svemirsku stanicu etc).

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #637 poslato: 14.11.2019 02:18:46 »
Dolazimo i do poslednje stavke, mozda najvaznije - a to je: da li je igra za Acu ili Shift+Delete? Odgovor je: ne znam. Prepuna je japanskih nebuloza koje Aca ne voli, a s druge strane, deluje vise kao zapadna igra i stvarno je mastovita i lepo uradjena sto Aca voli. Videcemo u kom smeru ce se stvari razvijati, kako budem dalje igrao.

Igra izgleda fantastično, ali posle odgledane tone gameplaya i krajeva na YT (priča je apsurdno nebulozna), došao sam do zaključka da je neću igrati. Što zbog svojeg mentalnog zdravlja, a i da ne bi gamepad leteo ka TV-u, praćen psovanjem Kojime, njegove familije i Japana generalno.

Vi svakako uživajte u igri.

Ja čekam taj RDR2 i Fallen Jedi, valjda će biti krekovani u nekom pristojnom vremenskom roku.

Razumem i to je ok. Mogu da ti kazem, pak, da mene drzi evo vec danima od kako sam uzeo. Nije mi frustrirajuca, a ni dosadna. Posle posla uzmem i obavim koji delivery. I svaki je drugaciji, ne umem ni da objasnim zasto. Na papiru bi trebalo da je dosadno - ali u stvarnosti, nije. Neobicna igra i zabavna. Mozda nije revolucionarno remek delo kako Diehard prica, ali jeste vrlo prijatno iskustvo.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #638 poslato: 14.11.2019 11:08:40 »
Bridge Links sistem za one koji ga nisu isprobali - ako naidjete na online objekte drugog igraca koji vam se svidjaju [npr mostovi], u Brigde Links se mozete povezati sa njima i onda ce igra vise u vas svet gurati njegove objekte.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #639 poslato: 15.11.2019 19:47:53 »
Relja, vidim da si zavrsio Lost Legacy - po achievementu. Kakav ti je? :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #640 poslato: 19.11.2019 13:22:22 »
Odličan. Stvarno odličan, nisam očekivao s obzirom da bi trebao da bude kao dodatak na Thief's end. Dovoljno dugo traje da je igra za sebe.  Environment je fenomenalan, toliko je dobro urađeno da me je čak zainteresovalo za Indiju koja me linače odbija jako kulturološki.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #641 poslato: 19.11.2019 18:08:13 »
Jel' zbog kari sendvica?

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #642 poslato: 20.11.2019 12:14:16 »
Odličan. Stvarno odličan, nisam očekivao s obzirom da bi trebao da bude kao dodatak na Thief's end. Dovoljno dugo traje da je igra za sebe.  Environment je fenomenalan, toliko je dobro urađeno da me je čak zainteresovalo za Indiju koja me linače odbija jako kulturološki.

Super, bas mi je drago. Jedna od mojih omiljenih igara. Jako mi se svidela dinamika izmedju Chloe i Nadine. I sam kraj, sve sa odjavnom spicom :) A da, scenografija, dizajn lokacija - sve spektakularno.
« Poslednja izmena: 20.11.2019 12:17:37 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #643 poslato: 20.11.2019 12:16:20 »
Nego, pitanje za Mladena…. Diehard - posto se razumes u things - kolika je sansa da, iz bilo kog razloga, PS5 nesto ne radi kako treba u Srbiji? Cuo sam nesto da menjaju oko toga kako rade igre regionalno (doduse, ako sam dobro shvatio, trebalo bi da bude bolje, ne gore) - pa razmisljam, da ne ispadnemo opet mi nekako van svega. Posto PS5 to je, ono, day one purchase, man.... (kad god taj day bio u Srbiji).
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #644 poslato: 20.11.2019 14:20:10 »
Jel' zbog kari sendvica?

Ne, nego prešareno, prezasićeno, bez ukusa. A mentalitet dodatno odmaže.