Autor Tema: Playstation  (Pročitano 105063 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Playstation
« Odgovor #645 poslato: 20.11.2019 16:20:03 »
Jel' zbog kari sendvica?

Ne, nego prešareno, prezasićeno, bez ukusa. A mentalitet dodatno odmaže.

OK, za sareno shvatam (makar ce oni reci upravo obrnuto, da smo im mi previse bland), ali "bez ukusa" je vec malo kulturoloski osetljivo (mozda samo meni smeta jer podseca na klasicni kolonijalni "sad cemo da vam objasnimo sta je kultura vama varvarima" pattern). Kazem jer su oni bili art/architecture powerhouse pre nego sto su ih Evropljani pregazili. Da ne bude "kultura je ono kako se ponasa/izgleda onaj sa najvecom pucaljkom".

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Playstation
« Odgovor #646 poslato: 20.11.2019 19:51:51 »
OK, za sareno shvatam (makar ce oni reci upravo obrnuto, da smo im mi previse bland), ali "bez ukusa" je vec malo kulturoloski osetljivo (mozda samo meni smeta jer podseca na klasicni kolonijalni "sad cemo da vam objasnimo sta je kultura vama varvarima" pattern). Kazem jer su oni bili art/architecture powerhouse pre nego sto su ih Evropljani pregazili. Da ne bude "kultura je ono kako se ponasa/izgleda onaj sa najvecom pucaljkom".

Da, možda su nekad bili nešto što se tiče arhitekture i dizajna, sada mi ne prija. Mislim, totalno stvar ukusa, jednostavno mi je odbojno sve iz Indijske kulture. To ne znači da ih mrzim ili nešto, samo ne bih išao tamo ni da je put i smeštaj besplatan. To je sve.