Autor Tema: LTE u Srbiji  (Pročitano 1637 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
LTE u Srbiji
« poslato: 10.05.2015 21:47:12 »
Kacio sam vec na FB, ali ovde mi je draze :) Danas sam po prvi put izmerio LTE brzine u NS (za sad ga ima samo u centru, ali u narednih mesec, dva bi trebalo da se prosiri na veci deo grada) i dobre su brzine, u vise merenja je uvek bilo preko 45/15. Sad, ne znam koji je prosek u ostalim zemljama, iskreno, nije mi bas to jasno posto sam guglajuci pronasao tekst da su u UK prosecne LTE brzine oko 15ak Mbps (?? Ovoliko ja imam na 3G), mozda samo ne razumem nesto.

Uglavnom, za sada je poprilicno cool, videcemo koliko ce da se drzi kada vise korisnika bude koristilo.

Mobilni net je i dalje previse skup da se te brzine iskoriste, doduse. Recimo, ja nikad ne koristim FaceTime ili Skype preko 3G, zato sto mi pojede ceo paket vrlo brzo, a ja, za nase uslove, imam solidnih 2Gb mesecno. Pa ipak, drago mi je da ovako nesto dolazi kod nas i nadam se da ce biti po celoj Srbiji sto pre.

www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
Odg: LTE u Srbiji
« Odgovor #1 poslato: 11.05.2015 08:49:49 »
U Srbiji ima relativno malo high-end (u kontekstu 4G) uredjaja pa mislim da za sada uzivas jednostavno u manjku konkurencije. Kada imas X miliona ljudi u metropolama na flat paketima i uredjajima koji se menjaju na godinu dana, onda je to ipak malo druga prica. Plus, ne znam koje LTE band-ove ovi u Srbiji podrzavaju (posto moze da ti se posreci da imas telefon koji koristi neki dostupni band koji nekim drugim 4G telefonima nije dostupan, posto se do sada uvoz nije obazirao na 4G kompatibilnost jer nije bilo 4G, jel').