Autor Tema: Office + OneDrive pretplata  (Pročitano 3975 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Office + OneDrive pretplata
« poslato: 28.05.2015 19:00:45 »
Ne znam da li znate, ali Microsoft u Srbiji ima fenomenalnu ponudu za Office i OneDrive pretplatu koja je dosta jeftinija nego u inostranstvu. Mnogima od vas ovde nece puno znaciti, ali mozda nekog zanima.

Za oko 6500 dinara godisnje dobijete 1Tb OneDrive prostora i pretplatu na Office aplikacije i jos 60 minuta Skype kredita. E sad, najbolja stvar - ovo mozete da podelite sa jos dodatnih 4 korisnika iz svoje porodice i/ili prijateljima. Znaci za tu jednu cenu 5 ljudi dobije (svako!) po 1Tb i imate 5 instalacija Office-a za kompjutere, 5 instalacija za tablete i 5 instalacija za telefone (iOS, Windows Phone i Android) da podelite kako zelite (ili sebi instalirate na 5 kompjutera). Ili mozete sebi da napravite 5 razlicitih OneDrive naloga od po 1Tb svaki :D

Ako ne zelite ovo, za 4800 dinara mozete sve ovo da dobijete za jednu osobu.

Ja sam uzeo i opskrbio svoju porodicu :) 1Tb cloud prostora je sjajna stvar (ne razmisljate vise o tome da li imate mesta) a legalan Office je uvek lepo imati, sve sa redovnim updates. OneDrive vrlo lepo radi i na Windowsu i na Mac-u, na iOS-u, Androidu i Windows Phone, a na Windows-u 8 i 10 je integrisan u sistem.

Sve moze da se obavi za par minuta i preporucujem prakticno svakom :)

http://products.office.com/sr-latn-rs/buy/office
« Poslednja izmena: 28.05.2015 19:03:28 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Office + OneDrive pretplata
« Odgovor #1 poslato: 28.05.2015 19:07:19 »
Lepo.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #2 poslato: 28.05.2015 20:35:09 »
Dropbox naplacuje 1TB 9.99$ mesecno, tako da je ovo odlican deal za one kojima treba cloud storage.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #3 poslato: 28.05.2015 21:52:44 »
Fenomenalno. Baš mi i treba ovaj legalni office sada kad sam otvorio firmu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 28.05.2015 22:43:09 »
^ Legalno je fino, ali firme bi trebalo da imaju bussiness/pro verziju office-a.
https://products.office.com/en-us/business/compare-office-365-for-business-plans

Ovo sto je ovde Ivan postovao je Home varijanta.

A sto se mene tice... I haz no friends of family who has access to this sharing deal.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #5 poslato: 29.05.2015 01:35:23 »
^ Legalno je fino, ali firme bi trebalo da imaju bussiness/pro verziju office-a.
https://products.office.com/en-us/business/compare-office-365-for-business-plans

Ovo sto je ovde Ivan postovao je Home varijanta.

Da, ali Relja na svom privatnom racunaru moze da drzi home varijantu i ako mu upadne inspekcija, oni ne mogu da ga kazne zbog toga posto legalno koristi nesto za svoju upotrebu. Drugo bi bilo da sad ima 10 racunara u firmi pa da na svima njima koristi home office.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #6 poslato: 29.05.2015 08:46:44 »
I ja se nadam da će oni tako videti stvari Ivane. Mislim, kontam da moraju. To je moj privatni računar.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #7 poslato: 29.05.2015 09:39:09 »
I ja se nadam da će oni tako videti stvari Ivane. Mislim, kontam da moraju. To je moj privatni računar.

Mogu da se malo raspitam, ali koliko shvatam njima je samo bitno da je softver legalan, mislim da nisu cak ni upuceni sta je kakva varijanta, nisu oni bas tako strucni :) Mislim, raspitacu se malo oko toga, mi isto resavamo takve stvari, ali trebalo bi da je ovako.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #8 poslato: 29.05.2015 09:51:42 »
Ajd' šta god da saznaš, javi.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #9 poslato: 29.05.2015 22:01:20 »

Aj' da ne preterujemo, kucna upotreba je savrseno OK za ovo sto Relja radi, iako formalno-pravno mozda treba da ima rep shishmisha i cetiri paucje noge zalepljeno za chelo.

U firmi inace koristimo dropbox + google kombinaciju, i moram reci da je MSFT tata za ove stvari, osim ako ste na Linuxu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #10 poslato: 30.05.2015 01:38:17 »
Ajd' šta god da saznaš, javi.

Pravnica je rekla da ce se raspitati, ali je prilicno sigurna da ti nece praviti problem. Oni samo traze piratske verzije softvera tako sto instaliraju neki program koji pretrazi komp za odredjenim apps (mozes taj program da skines na sajtu poreske uprave i on ce ti reci da li imas nesto piratski ili ne).

Ili: what Csipa said.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #11 poslato: 30.05.2015 01:39:05 »

mi inace koristimo dropbox + google kombinaciju, i moram reci da je MSFT tata za ove stvari, osim ako ste na Linuxu.

Jel? How so - bas me zanima. Sta je to bolje u odnosu na Google & Dropbox?
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #12 poslato: 30.05.2015 06:40:41 »
Pravnica je rekla da ce se raspitati, ali je prilicno sigurna da ti nece praviti problem. Oni samo traze piratske verzije softvera tako sto instaliraju neki program koji pretrazi komp za odredjenim apps (mozes taj program da skines na sajtu poreske uprave i on ce ti reci da li imas nesto piratski ili ne).
Nažalost, taj program ti ne kaže šta je piratsko a šta ne. Samo daje spisak svih programa instaliranih na računaru. Onda neko gleda taj spisak i odlučuje da li da ti za nešto sa spiska traži dokaz da je legalno.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #13 poslato: 30.05.2015 11:56:09 »

mi inace koristimo dropbox + google kombinaciju, i moram reci da je MSFT tata za ove stvari, osim ako ste na Linuxu.

Jel? How so - bas me zanima. Sta je to bolje u odnosu na Google & Dropbox?

Mnogo je bolja integracija pojedinih servisa, i dostupnost on/offline alata.

U odnosu na OneDrive, Dropbox me je*e uvek sa onim private/company account-om (uvek ljudi dodaju pogresan, pa prebacuj, reorganizuj, cekaj milion godina da se sinhronizuje jer on to prevlaci preko mreze u oba pravca). OneDrive takodje ima mnogo bolji preview mehanizam, laksi je za shareovanje i mnogo prirodnije se uklapa/integrise u veliki Office.

Google Docs je kinda-sorta OK kao web alatka (recimo da je za nase potrebe jednako dobar kao online varijanta Office 365) ali onda krene teska artiljerija, integracija u prave Office pakete (tj. offline rad, mogucnosti koje imaju "prave" verzije Office alatki, itd), vrlo pristojne native aplikacije na Mac/Win/WinPhone/Android/iOS-u i onda nekako Google Docs ispadne neki poluproizvod za Linuxase ili one sto zive u browseru i na telefonima. Cenim da je onima sto imaju milion stvari vec u G cloudu (gmail, G+, svi prijatelji vec koriste G Docs, stagod), prirodnije da se uklope, ali ako kreces od nule, uzeo bih neki Office 365 in a heartbeat.