Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 111652 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Nova Star Trek Serija
« Odgovor #135 poslato: 29.07.2017 08:41:02 »
Nisam kliknuo na link, ali dva puta sam pročitao ovo što si citirao i nemam pojma šta sam pročitao. Pogotovo nema smisla iz tvoj komentar "Šteta". Stojim u redu u pekari pa ne mogu da čitam ceo članak.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #136 poslato: 29.07.2017 08:52:31 »
Nisam kliknuo na link, ali dva puta sam pročitao ovo što si citirao i nemam pojma šta sam pročitao. Pogotovo nema smisla iz tvoj komentar "Šteta". Stojim u redu u pekari pa ne mogu da čitam ceo članak.

Bem mu miša, kako bre ne znaš šta si pročitao? You gotta stop smoking that shit man.  :D

Ok, ajd da pojasnim: Fuller je planirao da svaka sezona bude antologijska, tj. bila bi zaokružena priča i dešavala bi se u određenoj eri.
Znači, prva sezona bi bila pre Enterprise-a, pa druga u Kirkovoj eri, treća u J.L. Pickardovoj, a zatim bi otišli u daleku budućnost.
Sve ovo znači da bi se glumačka ekipa menjala iz sezone u sezonu, naravno.

Plus, tražio je više para, svoj izbor režisera za pilot i sl.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #137 poslato: 29.07.2017 09:04:52 »
Aaaa. Najs. To bi bilo baš super. Pogotovo TNG era. Pošto toliko vole da redizajniraju stvari, voleo bih da vidim kako bi sredili taj period

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #138 poslato: 29.07.2017 09:43:05 »
Aaaa. Najs. To bi bilo baš super. Pogotovo TNG era. Pošto toliko vole da redizajniraju stvari, voleo bih da vidim kako bi sredili taj period

Na žalost, to najverovatnije nećemo videti. Opet, razumem i producente, nije baš jednostavno niti uopšte jeftino svake godine raditi kompletno nov setup serije.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #139 poslato: 29.07.2017 11:31:10 »
Fucking network channels! Die already!

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #140 poslato: 01.08.2017 23:05:02 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #142 poslato: 22.08.2017 11:48:59 »
Neki kao extended:

Iskreno, niti smrdi, niti mirise. Svakako ce da gledam kada krene pa cemo da vidimo.

EDIT: Sklepali su prethodne trailere u jedan...
« Poslednja izmena: 22.08.2017 11:56:09 carnifex »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #143 poslato: 28.08.2017 13:53:05 »

Inače, malo sam se zeznuo u vezi timeline-a. Serija se dešava posle Enterprajza, a 10 god. pre TOS.  :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #144 poslato: 11.09.2017 08:18:58 »
http://www.ign.com/articles/2017/09/11/star-trek-discovery-god-lives?abthid=59b5b9a372286c3f7e000006

Ne kapiram ovo. Od kada je to 'religija bila velik deo Star Treka' kako kaze autor teksta. Da, Klingonci veruju u nadgrobni zivot i da Bajoranci su bili religiozni - ali prvi su prikazani kao primitivna, patrijarhalna ratnicka horda a bogovi ovih drugih su, zapravo, vanzemaljska bica. Mislim, bogovi su koliko i Q.

S druge strane, svaki kapetan koga su pitali je na pitanje "da li je vernik" davao onaj odgovor "There are things I believe in" - i to misleci na ideale i principe i covecanstvo. Stekao se jasan utisak da su svi ljudi nauke, razuma i, vrlo verovatno, ateisti. Ako je neko bio vernik, obicno je to bio karakter koji zbog te vere ili obicaja ima ozbiljnih problema, ili je zbog vere pravio probleme drugima. Takodje, serija je vise puta pokazala kako najdublja uverenja vanzemaljskih rasa izgledaju naivno i povrsno nama ostalima - dajuci jasnu poruku da su i nase religije, zapravo, samo proizvod istorijskih okolnosti, a ne bozanske volja.

Ocigledno, danas, u dobu osetljivih Twitter SJW-a i "politicki korektnih" blogera, neko ima potrebu da brani religiju u Treku. Ne znam za taj dogadjaj koji pominju, gde je Jason Isaacsu bilo zabranjeno da kaze "Bog" u jednoj sceni novog ST, a Internet reagovao burno. Mozda neko zna o cemu pricaju u tekstu.

Tuzno, ali ocekivano.
« Poslednja izmena: 11.09.2017 08:26:39 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #145 poslato: 11.09.2017 08:46:28 »
Klingonci su svoje bogove pobili. Literally. :D
(makar originalni klingonci, ovi iz nove serije su izgleda neka Westboro Baptist varijanta klingonaca).
« Poslednja izmena: 11.09.2017 08:48:29 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #146 poslato: 11.09.2017 09:09:48 »
In other news, odgledao sam prvu ep. 'The Orville' i nije lose. Prva ep. mi izgleda kao neka od malo 'blesavijih' i neozbiljnijih epizoda Vojadzera na primer. Nije mnogo smesno (McFarlane humor), ali moze da se gleda.

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #147 poslato: 12.09.2017 07:51:43 »
The Orville sigurno više neću gledati ni jednu epizodu. Očekivao sam humor ali se nisam ni jednom nasmejao. Ni kao ozbiljna serija ne prolazi jer je prilično glupa a gluma je očajna.

Nadam se da Discovery neće biti toliko razočarenje.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #148 poslato: 12.09.2017 09:11:01 »
The Orville sigurno više neću gledati ni jednu epizodu. Očekivao sam humor ali se nisam ni jednom nasmejao. Ni kao ozbiljna serija ne prolazi jer je prilično glupa a gluma je očajna.

Nadam se da Discovery neće biti toliko razočarenje.

Spoiler alert!

Spoiler: ShowHide
Biće razočarenje

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #149 poslato: 14.09.2017 15:07:15 »
Uh oh...