Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 111629 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Nova Star Trek Serija
« Odgovor #210 poslato: 24.09.2017 22:17:37 »
OK people, ostalo je jos malo do premijere. Sutra kad se vratim sa posle bacam se na gledanje. :D

Docekasmo i ovo najzad. https://youtu.be/-vNqIGiTkIU?t=22

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #211 poslato: 24.09.2017 22:19:43 »
Mozda ce da izmisle neki in-universe razlog ali su na pocetku snimanja eksplicitno rekli da je dizajn omaz odbacenom dizajnu Ralfa McQuarrie-a za prvu, nikad snimljenu verziju ST filma tamo sedamdesetih godina...

Da znam. Taj lik je trebao da odustane od dizajna kao profesije posle ovoga.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #212 poslato: 25.09.2017 09:55:49 »
Odgledah upravo prvu epizodu. Fucking awesome. This is Star Trek.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #213 poslato: 25.09.2017 10:12:04 »
Odgledah upravo prvu epizodu. Fucking awesome. This is Star Trek.

I ja odgledah, super je.  :)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #214 poslato: 25.09.2017 17:38:35 »
Sačekaću sa diskusijom do sutra. Dok svi ne pogledaju.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #215 poslato: 25.09.2017 18:48:43 »
Gledace se. Ima stvari koje mi smetaju ali overall je gledljivo. Efekti su super. Sto kaze Relja, o detaljima kad svi pogledaju. :)
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #216 poslato: 25.09.2017 19:13:05 »
Za sada pozitivna ocena. Sigurno gledam dalje.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #217 poslato: 25.09.2017 21:18:50 »
Pogledah.  SPOILERS

Heh. Vuce jako na slower paced JJ-verse sto se tice dizajna svega i opsteg pristupa toka price, ali makar se show fokusirao na manji broj kraktera pa je bilo gledljivo. No ok, pocetna zavrzlama je pokrenuta na eksplozivan nacin, a showrunneri su ocigledno hteli da im show ima veoma jasnog negativca i da na kraju duple epizoda dokazu gledaocima da ce ovaj show nece biti ista drugo nego war series.... Noo dobro... Gledljivo je jer je sve shiny i spominju Kahlesa kad god stignu [a nisu se udostojili da prikazu tradicionalni izgled Kligonaca koji svi pamtimo, iako su se pojavila "sva 24 klana"].

Bez ikakvog ustrucavanja mogu reci da je The Orville posle svog pocetnog privikavanja sa svojom TRECOM epizodom prikazao deset puta bolji "stari dobri Star Trek" nego ovo [bas bas klasicno dobar ST zaplet i egzekucija, ko tvrdi drukcije je lud], ali ajde, mozda ce i Discovery sa svojom trecom epizodom da se najzad ubaci u kolosek koji bi me po bilo cemu podsetio na Star Trek koji pamtim.

Mozda sam previse ocekivao, ipak je ovo Hollywood. Oni non stop guraju "napred", nece sad da razocaraju one kojima se svideo JJverse, pa nam izgleda ostaje jedino da trazimo spas u omazima.

Naravno gledacu Discovery dalje [jer mi se svidjaju akcioni SF filmovi i serije].

PS: Doug Jones still rocks.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #218 poslato: 25.09.2017 21:43:34 »
Meni je smetalo sto bukvalno od prve scene krece 'Idemo, rat, rat, rat.'
Koja je bila poenta onih flashbackova sa klingonskom decom? Nisam skapirao.
Klingonski jezik je bio hit-and-miss. Onaj glavni negativac sve vreme prica ravnim glasom kao da cita sa telepromptera. Isto tako, dizajn Klingonskih brodova (osim onog glavnog) kao da ne postoji. Izgledaju kao nasumicni komadi metala. :D
Sto se tice same radnje, videcemo kako ce se razvijati u daljim epizodama...

What's the deal sa onim Daft Punk-wannabe clanom posade na mostu USS Shenzhou? :D

Overall, svidja mi se, ali mi vise lici na ove nove SW filmove nego na Star Trek. Sto kaze DieH@rd the Orville vise lici na Trek od ovoga.
« Poslednja izmena: 25.09.2017 22:34:09 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #219 poslato: 25.09.2017 23:33:52 »
Ukratko - Star Trek at its best. Kome smeta rat, ignorise da je to jednako deo ST univerzuma. Ultimativno, Star Trek nije ni oko istrazivanja ni oko rata ni oko mira - vec oko “sta bi bilo kada bi bilo” scenarija koji se bavi modernim ljudima, i oko likova.

U svojim najboljim momentima, Star Trek je reflektovao savremene teme i dileme. Sukob izmedju Klingonaca i ljudi nije uradjen kao opravdanje za scene sa pucanjem kao kod JJ Abramsa - naprotiv - sukob JESTE zaplet, a scene pucanja su samo logican pratilac takvog zapleta.

Recenica "it would be unwise to confuse race and culture" je bukvalno dostojna najboljih TNG dilema. To JESTE Star Trek. Ko misli da je neki Orvil ili par dilema u toj seriji koje su bile aktuelne pre 30 godina pravi Star Trek - ne shvata sta je Star Trek bio u vreme kada je sniman.

Ova recenica - i dileme koje donosi - je bukvalno dilema modernog sveta. I odlicno je sto sama serija, u svoje prve dve epizode, ne donosi apsolutnu potvrdu te pretpostavke koju Commander Michael iznosi - i prepusta nama da se s njom slozimo ili ne, i da zastupamo stav zapovednice ili kapetana.

Uz ovu odlicnu dilemu koja je, rekao bih, cak poprilicno hrabra u svetlu danasnjih medjucivilizacijskih sukoba (prvenstveno izmedju zapada i muslimana) - dolaze i zanimljivi likovi, optimistican prikaz covecanstva i sjajni specijalni efekti. Ovo je najbolji Trek koji smo mogli da dobijemo danas. Svako ko je ocekivao repliku TNG-a po pitanju tema i povrsnih obelezja, ocekivao je nesto nemoguce. Na srecu, ono sto smo dobili je nesto sto, za sada (videcemo kako ce ici dalje) predstavlja Trek u svojoj srzi, iako po formi odstupa od onog na sta smo navikli. Svako ko smatra da ovo nije Trek - posmatra Trek vrlo povrsno.

Plus, it was awesome.
« Poslednja izmena: 25.09.2017 23:56:47 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #220 poslato: 25.09.2017 23:50:04 »
Ok, ajd' da se i ja malo raspišem. Generalno, utisak mi je bio jako dobar, tek kasnije tokom dana posle dosta razmišljanja su mi se javile neke ono misli... moglo je ovo bolje. Ali dok sam gledao, 0 zamerki. Likovi su fenomenalni. Onaj Saru je fenomenalan. Ima svoj karakter i u zavadi je sa Majkl (koje čudno žensko ime). Ali u onoj super kolegijalnoj zavadi. Odlično mi je što je plašljiv i uvek savetuje da hvataju džadu. Odlično mi je što Klingonci nisu više toliko bezumna rasa. Kada su onesposobili federacijske brodove, nisu uništili kapsule za spasavanja niti bez razloga uništili onesposobljene brodove na kojima još ima živih. Prvo mi je to bilo "ej... to ne liči na Klingonce", a onda sam skontao da im sudim po retardiranim standardima prethodnih interpretacija Klingonaca koje sam uvek smatrao za previše jednodimenzionalne. Sada mi najzad deluju kao tradicionalna ritualistička svemirska rasa. Imaju i svoje skafandere i sve ostalo. To što su puni nekih nakinđurenih detalja, nije neki problem. Stvar ukusa. I Starfleet skafander je isto dizajniran, samo u drugom smeru. Super mi je varijacija u boji kože, varijacije u dizajnima oklopa. Nisu svi copy-paste kao ranije.

Ono što mi ne prolazi, je ideja da je ovaj Klingonac upalio tamo neku baklju, svi se pojavili i posle jednog govora u kojem im nije rekao ništa što nisu već znali, oni ga sad svi slede i ujedinjeni su. Ali spreman sam da progutam to. Super mi je što su ga ubili, odličan prevrat, baš kad pomisliš da će on da bude glavni negativac.

Sam početak kad nađu nepoznati objekat, pa ne mogu da ga skeniraju, pa Majkl izađe u skafanderu i opisuje šta vidi. Pravi duh istraživanja. Star Trek u punom zaletu. Onaj most pun čudnih rasa i Daft Pank-a je isto kako zamišljam posadu Zvezdane Flote.

Odličan mi je i onaj admiral. Nije neko piskaralo iz flote koje je došlo da svima govori šta da rade. Kada je nadvladan u borbi, aktivirao self-destruct da odnese i neprijatelja sa sobom. Full respect.

Ono što mislim da sledi:

Majkl će umesto zatvora, da stigne na super-tajni brod "Discovery" pun oficira koji malo vole da krše pravila i razmišljaju van kutije. Ne znam samo kako će Saru da joj se pridruži tamo.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #221 poslato: 25.09.2017 23:51:26 »
Meni je jedina nelogicna stvar sto salju kapetana i prvog oficira na neprijateljski brod, ali to je vec Trek tradicija, pa hajde kao.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #222 poslato: 25.09.2017 23:52:59 »

Mozda sam previse ocekivao, ipak je ovo Hollywood. Oni non stop guraju "napred", nece sad da razocaraju one kojima se svideo JJverse, pa nam izgleda ostaje jedino da trazimo spas u omazima.

Ili da ne trazite formu, vec sustinu Star Treka.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #223 poslato: 25.09.2017 23:55:37 »
Uzgred, na Netflixu mogu da se ukljuce subtitles na klingonskom :D

www.madheadgames.com