Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 112491 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Igor

• Dominator
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #240 poslato: 29.09.2017 11:29:13 »
I meni se to svidelo, ali mi je bilo malo glupo sto ona kao ubedjuje kompjuter da je pusti, kao da kompjuter ne zna sve to i bez njene price...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #241 poslato: 29.09.2017 11:41:08 »
Možda je kumpjuter birokrata pa se drži osnovnog protokola dok ga neko ne potseti na specifične okolnosti.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #242 poslato: 29.09.2017 12:10:16 »
Nismo ovo komentarisali i stvarno je sitan detalj, ali scena u kojoj Michael trazi od kompjutera da je pusti iz briga, i kompjuter kaze "ethical protocols engaged" ili tako nesto - to mi je bas Star Trek i Federation momenat. Novo je, ali mi se totalno uklapa u ST univerzum. Bilo je jos takvih detalja.

Da, to je baš super. Ono polemišu o etičkim implikacijama i kompjuter se predomisli. Fenomenalno.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #243 poslato: 29.09.2017 13:07:41 »
Nismo ovo komentarisali i stvarno je sitan detalj, ali scena u kojoj Michael trazi od kompjutera da je pusti iz briga, i kompjuter kaze "ethical protocols engaged" ili tako nesto - to mi je bas Star Trek i Federation momenat. Novo je, ali mi se totalno uklapa u ST univerzum. Bilo je jos takvih detalja.

Da, to je baš super. Ono polemišu o etičkim implikacijama i kompjuter se predomisli. Fenomenalno.

I to, i sto postoje "ethical protocols". Ili kada kazu "we come in peace" - i to sto Klingonci to smatraju lazima. I jos takvih detalja - zbog svega toga sam imao osecaj da je zaista u pitanju Federacija - mnogo vise nego u novim ST filmovima, gde mi je Starfleet vise delovao kao vojna organizacija.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #244 poslato: 29.09.2017 13:39:47 »
I meni se to svidelo, ali mi je bilo malo glupo sto ona kao ubedjuje kompjuter da je pusti, kao da kompjuter ne zna sve to i bez njene price...

Manevar koji je ona predlozila je imao ~50% sanse za smrtni ishod, zato to u osnovnoj postavci nije opcija za racunar. Sa aspekta racunara, najbolje sanse za njeno prezivljavanje su zapravo da je drzi u celiji u nadi da ce posada uspeti da izvrsi popravke/ekstrakciju. Onog momenta kada bi sanse za prezivljavanje u celiji pale ISPOD tog manevra (za tih 5-8 minuta), racunar je taj koji je teoretski trebao da uradi/predlozi nesto. Drugim recima, ona nije promenila ishod, nego je samo dala saglasnost racunaru za izvrsenje prevremenog opasnog manevra (a eticki protokoli su potrebni da bi on mogao da je pusti iako ima naredjenje da je drzi u celiji). Tako sam barem ja shvatio.

Drugo je pitanje koliko je kompjuter sposoban da odlucuje i balansira izmedju raznih opcija gde su moguci negativni ishodi (ipak smo dosta daleko vremenski od holodoktora).

« Poslednja izmena: 29.09.2017 13:43:48 bear »

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #245 poslato: 29.09.2017 13:56:33 »
Zasto Klingonci sada izgledaju kao cudovista? Mislim, kako se to uklapa u postojeci lore i univerzum? Objasnjenja, tipa morali su da bi bila strasniji su bas glupa.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #246 poslato: 29.09.2017 14:02:01 »
I to, i sto postoje "ethical protocols". Ili kada kazu "we come in peace" - i to sto Klingonci to smatraju lazima. I jos takvih detalja - zbog svega toga sam imao osecaj da je zaista u pitanju Federacija - mnogo vise nego u novim ST filmovima, gde mi je Starfleet vise delovao kao vojna organizacija.

Da, definitivno se slažem tu. E i jedan detalj koji je meni baš baš super. Kada onaj klingonac probode kapetanku, Majkl ga drži na nišanu. I sad, da su lenji scenaristi, išli bi na glupu dramu. Ona bi viknula "Noooo!" I onda bi je neki Klingonac zarobio i tako dalje...  Ali ovo je tako super. Kad Klingonac probode ovu, na Majkl vidiš da je registrovala to. Malo trepne. Ali keeps her cool and continues as planned. Precizno ga upuca i emotivno prsne kasnije kad se za to ukaže prilika. To je fenomenalno kod Star Treka. Takvi likovi. Drama is for pussies. Teach kids to be Vulcans!

To je bio savršen momenat da urade predvidljivu stvar kako kaže "hollywood script writing manual". Glavni negativac je na nišanu, ali ona vikne "ne" i onesposobe je. I onda se mi nerviramo. A mogla je sve da završi samo da je pucala. Ovako su napravili tako dobar karakterni momenat za nju, i odličan prevrat za seriju. Lik za kojeg misliš da je glavni negativac cele serije zagine. I to kad si bio siguran da će ona da ujebe stvar. Ali posledice su ogromne, pošto je postao mučenik.

Zasto Klingonci sada izgledaju kao cudovista? Mislim, kako se to uklapa u postojeci lore i univerzum? Objasnjenja, tipa morali su da bi bila strasniji su bas glupa.

Zašto misliš da izgledaju kao čudovišta? Mislim, tehnički sve što ne liči na čoveka je na neki način "čudovište". Meni nisu ništa strašniji od starih klingonaca. Isti agresivan predatorski izgled sa oštrim zubima i šiljcima, ali malko više alien. Meni je to samo plus.

« Poslednja izmena: 29.09.2017 14:14:20 Relja »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #247 poslato: 29.09.2017 14:14:11 »

Da, definitivno se slažem tu. E i jedan detalj koji je meni baš baš super. Kada onaj klingonac probode kapetanku, Majkl ga drži na nišanu. I sad, da su lenji scenaristi, išli bi na glupu dramu. Ona bi viknula "Noooo!" I onda bi je neki Klingonac zarobio i tako dalje...  Ali ovo je tako super. Kad Klingonac probode ovu, na Majkl vidiš da je registrovala to. Malo trepne. Ali keeps her cool and continues as planned. Precizno ga upuca i emotivno prsne kasnije kad se za to ukaže prilika. To je fenomenalno kod Star Treka. Takvi likovi. Drama is for pussies. Teach kids to be Vulcans!

Ali nije nastavila as planned! Popizdela je i roknula ga, a misija je bila da ga zarobe jer je ona sama rekla 'ako ga ubijemo napravicemo od njega mucenika'.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #248 poslato: 29.09.2017 14:15:24 »

Ali nije nastavila as planned! Popizdela je i roknula ga, a misija je bila da ga zarobe jer je ona sama rekla 'ako ga ubijemo napravicemo od njega mucenika'.

Da, naravno. Ali nastavila je sa onim što je u tom trenutku nameravala. Didn't loose her cool. Jebiga, kapetanica probodena, možda dobije još jedan ubod, možda nije mrtva. Need to kill that guy right now.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #249 poslato: 29.09.2017 14:17:30 »
Also, Vulkanci kriju od federacije nacin na koji su se ophodili prema klingoncima? (Shoot first) Pa onda Sarek to otkriva svojoj usvojenoj kcerci?

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #250 poslato: 29.09.2017 14:25:32 »
Also, Vulkanci kriju od federacije nacin na koji su se ophodili prema klingoncima? (Shoot first) Pa onda Sarek to otkriva svojoj usvojenoj kcerci?

Sitne nelogicnosti zarad dobrog storytellinga. Ja se ne bih hvatao za takve stvari.

I zapravo mi je super kao prica - to da su Vulkanci poceli da pucaju prvi kad god bi ih videli. Super mi je sto znamo da to nije iz straha ili besa, vec da im je to bila logicna strategija. I u tom svetlu, bas mi je dobar naziv epizode: "Vulcan Hello".

Zašto misliš da izgledaju kao čudovišta? Mislim, tehnički sve što ne liči na čoveka je na neki način "čudovište". Meni nisu ništa strašniji od starih klingonaca. Isti agresivan predatorski izgled sa oštrim zubima i šiljcima, ali malko više alien. Meni je to samo plus.

Fanovi su, kako cujem, podeljeni oko novog dizajna - ne zato sto im se ne svidja, vec kao "to nisu Klingonci".

Za mene to nije nikakav problem. Stari Klingonci imaju taj zapamtljiv izgled, ali realno, izgledaju poprilicno smesno. Vise mi lice na KISS nego na vanzemaljske ratnike. Ja svaku stvar koja ozivljava fransize iz 80ih i 90ih dozivljavam kao reboot i smatram da je sve dozvoljeno. Super je kada zadrze neke stare elemente i naprave neki omaz. Zato mi cak ne smeta onaj robot koga imaju, koji ima potpuno blesav dizajn (to mi je kao neki omaz TOS-u), s druge strane odlicne su mi nove rase - to sta god je Saru, kao i novi dizajn Klingonaca.

Mozda mi ne smeta i zato sto, generalno, volim promene. Volim rebranding, volim nov dizajn, volim da se stvari menjaju - kada se to radi s ukusom.

Odlicni su mi Klingonci. Instant su mi postali mnogo bolji od svih Klingonaca do sad. Od toga sto zapravo pricaju na klingonskom umesto na engleskom, preko toga kako pricaju, pa do toga kako izgledaju, kakvo okruzenje imaju... Imam taj osecaj kao da sad izgledaju kako "stvarno" izgledaju (kao da postoji stvarni izgled) a da je su ono prethodno bili kostimi za pozorisnu predstavu.

Ako serija pogodi duh fransize, ako pogodi ono sta je fransizu ucinilo popularnom - moze da menja sta hoce. Da su Klingonce pretvorili u neke reptile koji nemaju blage veze sa onim sto je bilo - e to bi mi smetalo. Ali ovo je kao reimagining, ono kada neki fan-artist nabudzi originalni koncept - i dalje su to isti Klingonci koje znamo, samo dovedeni na sledeci nivo. Imaju ridges - ovaj put po celoj glavi, imaju spljostene noseve i siljate zube - i zadrzavaju kljucne osobine: ratnici su, imaju isti jezik (koji mnogo bolje zvuci, verovatno zato sto sad prvi put slusamo cele dijaloge na klingonskom, umesto samo Quapla'! i slicno), imaju onaj svoj cool logo .... odlicni su. Mislim da bi mi ove epizode bile mnogo manje upecatljive sa starim Klingoncima. Ne bih prosto mogao da ih shvatim ozbiljno.

Ali postoje fanovi koji sve sto je bilo smatraju kao neko sveto pismo.

Mislim... Jel ovo stvarno nekom bolje od novog dizajna?

« Poslednja izmena: 29.09.2017 14:40:14 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #251 poslato: 29.09.2017 15:29:55 »

Meni je bio nejasno zasto ne moze da se teleportuje ako nema life-sign. Ono, mozes da teleportujes skafander, eksploziv, ali nekoga ko je zaginuo pre 10 sekundi jok (cak i ako su upucali negativca, bolje je da ga teleportuju na brod - ako je missing umesto KIA, ne moze biti martyr).

Da ne pricamo da nije jasno zasto set-to-kill fejzerima love negativca. Treba samo da ga identifikuju da bi mogli da ga teleportuju. Sta vise - kada se kapetanica tabala sa ovim negativcem, sve sto je trebala da kaze je "teleport us both back" posto je stit bio skinut i pojavili bi se lepo na Shenzhou gde ga posada ceka na gotovs. Generalno mi koncept kako su one htele da ga zarobe bio nejasan. Odemo samo nas dvoje, dva najvisa oficira sa dva kill-fejzera, i onda ga... zarobimo.

« Poslednja izmena: 29.09.2017 15:32:51 bear »

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #252 poslato: 29.09.2017 19:14:05 »
Da bi bilo FUN! Jebes logiku, starog ST-a i onako vise nema. Kontam da je ovo najbolje sto moze da se dobije, ako se pogleda u kakvom je stanju fransiza.

Generalno ok su mi ove dve epizode. Samo glumica koja je kapetan je ocajna sa sve laznim naglaskom (ali verovatno je zaginula pa je vise nece biti toliko). Crnkinja je dobra i njen lik deluje zanimljivo. Konacno neko u Federaciji k'o ima muda.

Sto se price oko Klingonaca tice, mene bas briga sto su ih promenili. Samo mi je retardirano da je jedino objasnjenje da su to uradili da bi ovi kao delovali zajebanije. Mislio sam kao bice to vezano sa njihove klanove ali ispadose svi isti.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #253 poslato: 02.10.2017 16:04:26 »
Odgledao 3. Ep. I jedino sto mi pada na pamet je

Spoiler: ShowHide
Mikroorganizmi koji stvaraju energiju koja povezuje ceo univerzum. Fucking midichlorians? Jel ovo ST ili SW? Use the fungus force Michael! :D
« Poslednja izmena: 02.10.2017 16:17:40 Igor »

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #254 poslato: 02.10.2017 22:10:42 »
Spoiler: ShowHide
A gde nestade klingonski brod koji je dostavio boarding party na napustenom Federation brodu? :D
« Poslednja izmena: 02.10.2017 23:47:28 DieH@rd »