Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 111625 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #255 poslato: 02.10.2017 23:23:29 »
Jos jedna cool epizoda. Uzivao sam. Serija je puna detalja i likovi su zanimljivi.

Zivimo u dobu Interneta, a Internet je mesto gde ljudi vole da ispoljavaju svoju evolutivnu karakteristiku fokusiranja na negativno. Boze oko koliko gluposti se ljudi hvataju - jednima smeta brod, drugima Klingonci, trecima Sarek, cetvrtima pucanje, itd. I svi tvrde "to nije Star Trek". Ne bih Igora da prozivam posto nije jedini koji je spomenuo to za mikroorganizme - ali moram da pitam one koji takve stvari kritikuju - jeste vi ikad gledali Star Trek ranije? Ozbiljno. Recimo TNG. Ja sad malo ponovo gledam na Netflixu. Jel se vi secate te serije? U jednoj epizodi se javi duh babe doktorke Kraser. I ona se muva sa drugim duhom. Ovaj da. Fucking duh, sve ono sa ustajanjem iz groba - koga su na kraju objasnili kao "um.... proto-magnetic.... quantum dispersive gamma tri-radiation". Ili, se secate one epizode kada su svi na brodu bili pijani? Ili kada su postali deca? Ili kada je Pikard Robin Hud? A jel se secate kada su sreli Mark Tvena? Serija je PREPUNA nebuloza. Memberberries 100%. U poredjenju s njima, ST Discovery je dokumentarna naucna emisija.

Naravno, kada bi napravili Star Trek po kolektivnim zeljama fanova, to bi bilo totalno negledljivo.

Ja sam, valjda, znatno manje kritican. Meni je ovo poprilicno fun. Odlicna atmosfera, dobri likovi, zanimljiv zaplet. I volim da gledam prikaze Federacije, Zvezdane Flote.... ovde je to poprilicno dobro uradjeno. Kada Michael kaze kako je ona Starfleet Officer for life, i bez cina i uniforme - to mi je bas u duhu najboljeg iz prethodnih serija. Uz sve nebuloze, cela ideja o Starfleetu, Federaciji, kako su prikazani oficiri - to mi je ostalo i pored svih Holodek epizoda ili time-travel epizoda - ono kada Vesli Kraser (znam, znam, ali svejedno) kaze u jednoj epizodi "We're Starfleet. We do not lie". Meni je to ostalo urezano u glavu kada sam bio klinac - i takve momente vidim u Discovery-u. I koga zabole onda da li su imali prozore na svemirskom brodu ili da li su mikroorganizmi realni i slicno.

It's fucking Star Trek. I, vala, dugo smo cekali da se vrati na ekrane.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #256 poslato: 03.10.2017 01:21:24 »
Chill, dude - dobar je. Naravno da ne moze realno da neko danas pravi nesto sto moze da nadomesti "feel-koji-si-imao-kad-si-bio-17". BTW Evo ja gledam redovno stari Trek, i da, ima i tamo dosta "never go full ret..." momenata, ali je jasno sta je omashka/eksperiment, a sta je dominantna karakteristika i kvalitet. Cak mi je i TOS postao OK jer su mi mojom matorom glavom jasnije koje su te linije koje prelazi (problemi su kada su te linije u kontradikciji sa prichom). Zato mi je smetalo ono recimo sa bzvz (ne)upotrebom teleporta i upotrebom fejzera, I can live with the rest (zato je 4/5 a ne 5/5 :) ). U primeru sa skafandrima - to sto ih nemaju mi smeta samo ako je to razlog zasto su se zarazili/podavili/etc.

BTW Meni se treca epizoda dosta vise svidela od pilota. There :)

Spoiler: ShowHide

Iznenadilo me je mozda gory/scare level trece episode. Ne secam se da je u (TV) Treku to bilo igde OK (krv... ne-R-rated TV serija... itd).

« Poslednja izmena: 03.10.2017 01:36:32 bear »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #257 poslato: 03.10.2017 10:16:55 »
I meni se svidela treća epizoda. Za sada sam vrlo zadovoljan.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #258 poslato: 03.10.2017 10:27:47 »
So.... Section 31 ili je ceo show u Mirror Universe-u?

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #259 poslato: 03.10.2017 11:54:19 »

Sto bi bio Mirror Universe?
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #260 poslato: 03.10.2017 12:48:42 »

Nije sigurno. Jonathan Frakes je najavio da će epizoda koju je on režirao biti vezana za Mirror Universe.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #261 poslato: 03.10.2017 14:43:35 »

Nije sigurno. Jonathan Frakes je najavio da će epizoda koju je on režirao biti vezana za Mirror Universe.

Ma otkud je mirror universe. Ne znam za tu epizodu, ali ovo svakako nije mirror universe.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #262 poslato: 03.10.2017 14:57:44 »

Crne znacke verovatno imaju neki dublji smisao, cim su se potrudili da ih istaknu...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #263 poslato: 03.10.2017 16:32:39 »
On a side note - ako mi je ista smetalo u (sjajnoj) Ep3, to je...

Spoiler: ShowHide
...onaj alko-tes... ovaj, breath-identifikator. 'Ajde sto je super-easy za spoofovati, ajde sto je nepraktican (da ne kazem nehigijenski), ali... ono... it's a friggin spaceship. Sta u slucaju dekompresije, ili ako je u pitanju neki medical emergency ili ako si neke rase koja ne "dise" atmosferu broda?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #264 poslato: 03.10.2017 16:45:31 »
...onaj alko-tes... ovaj, breath-identifikator.

Isto. Ultra lako za hakovanje očigledno. And it's the future. Meni takođe odlična epizoda. Nemam zamerke.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #265 poslato: 09.10.2017 19:40:25 »
Super je i ova epizoda bila.

Samo jedno mi od pocetka nije jasno, i nikako da pitam: kako to je tacno Majkl kriva za rat? To svi stalno ponavljaju, ali sta je ona uradila? Mislim, htela je da puca prva - ali joj taj plan nije uspeo. I ok, jeste napravila kao pobunu, ali to se zavrsilo odmah nakon sto je pocelo a Klingonci nisu zbog toga napali Federaciju.

Jesam nesto propustio?
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #266 poslato: 09.10.2017 19:47:39 »
Farscape: The Next Generation

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #267 poslato: 09.10.2017 19:58:18 »
Sad sam negde procitao da su lockovali oruzija na Klingonske brodove i da su to ovi detektovali, da se to kao negde cak i vidi. Sad, ne secam se tacno, ali ok, ajd.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #268 poslato: 09.10.2017 20:52:48 »
Mene nerviraju ovi klingonci. 6 meseci sede u brodu. Cast cast jedinstvo rase etc. i onda dodje onaj drugi lik i kupi ih sa kilo Gagh-a... Also, 6 meseci su cekali da uzmutaj deo sa zhegshou-a. Kad smo vec kod toga, ko je sa broda pokupio onaj vintage teleskop usred panicne evakuacije i posle ga zapakovao u poklon za michael?
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #269 poslato: 10.10.2017 08:18:01 »
Super četvrta epizoda. Jasne su mi i opravdane Igorove kritike, ali sam uživao bez obzira.
Kao što rekoh ranije, celokupan izgled serije je neverovatan. Nikad, ali nikad Trek na tv-u nije izgledao ovako dobro.

Znate, gledam The Orville i jasno mi je zašto je stari Trekiji vole, jer puca debelo na TNG nostalgiju (čitaj - krade, pa satire), ali nemojmo se lagati: U pitanju su priče koje su reciklirane milion puta u starim Trek serijama, samo lepo upakovane. Gle čuda, dosta stare kreativne ekipe je tamo, primetih da je Brannon Braga producent.  ;)

Gledaću ga i dalje, ali nemojmo stoga kritikovati neke odluke koje su donete za Trek. Treba ići napred, a ne biti zaglavljen u prošlosti.