Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 111633 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Igor

• Dominator
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #300 poslato: 14.10.2017 08:42:53 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #301 poslato: 14.10.2017 08:57:30 »
Šta ovo tačno znači? Nisam ukapirao odgovor.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #302 poslato: 14.10.2017 10:50:41 »
U sustini, "cekaj da vidis sta ce biti u narednim epizodama, bas ce da jebe kevu koliko je dobro" ili nesto u tom fazonu...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #303 poslato: 14.10.2017 13:13:46 »
U svim filmovima koje sam gledao unutrasnjost podmornica je uvek mracna i osvetljena nekim crvenim svetlima i slicnim glupostima, bas kao i u slucaju ovih ST mostova osim TNG.

To je imidz WW2 podmornica ako se ne varam. Crvene/prigusene lampe za battle alert se koriste zato sto onda u slucaju nestanka struje ili pojedinih sijalica treba manje vremena da se ochi priviknu na mrak (zato i astro-amateri i hajkeri gledaju mape sa crvenim lampama).

BTW jedan od zanimljivih zakljucaka u vezi prozora na svemirskim brodovima sad kako se malo igram sa tim u VR-u mi je bio koliko mi je momentalno bilo jasno da NI U SNU ne zelis velike prozore. Ono, mali pilot-prozori za slucaj nuzde, ali osim ako nisi genetski modifikovan za letove u svemiru ili si prosao zesci trening... veliki prozori su siguran recept za bacanje pegle.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #304 poslato: 14.10.2017 15:05:20 »
Passangers je maltene uzeo obican tursisticki cruiser brod sto par nedelja/meseci putuje po karibima i slicnim mestima, i to prebacili u svemir [uz moderan redizajn svega].

... a to je, mozda paradoksalno, najblize onome sto treba u svemiru - low-stress okruzenje koje ima dovoljno raznovrsnih zanimacija da civili izdrze put koji traje nedeljama/godinama, a da se polovina njih ne ubije ili razvije psihoze u procesu, uz naravno modifikacije za uspostavljanje gravitacije, damage control, itd.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #305 poslato: 14.10.2017 17:21:32 »
Entrprajz D je imao mnogo više zabavnih prostora nego što je budžet serije mogao da prikaže. Na planovima se vide veliki prostori više paluba visine u kojima su arboretumi i sportski tereni. Pogledajte samo koliki su holodekovi na palubi 12:

http://www.cygnus-x1.net/links/lcars/blueprints/whitefire-enterprise-ncc-1701d/whitefire-enterprise-ncc-1701d-sheet-9.jpg

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #306 poslato: 14.10.2017 19:23:58 »
Oni koji pricaju Klingonski su veoma zadovoljni sa Discovery-om :D

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #307 poslato: 16.10.2017 19:39:41 »
Kraj 5. ep... Dafuk?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #308 poslato: 16.10.2017 22:29:58 »
Kraj 5. ep... Dafuk?

Da, ono... jesmo sad u nekom jeftinom hororu ili šta? Ali kontam da ovo možda ima veze sa "mirror universe". Možda je ovaj lik sad spojen sa mirror univerzumom ili tako nešto.

Generalno malo previše mračno i depresivno sve postaje za Star Trek. Mislim, ok, rat je i sve to. Ali imam osećaj da su svi posvađani sa svima i niko nikome ništa ne veruje i svi su prepuni tajni. Not the starfleet I know.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #309 poslato: 16.10.2017 23:26:49 »
Meni je i dalje ok i realno previše rano za donošenje zaključaka, jer je u pitanju season wide story arc.

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #310 poslato: 16.10.2017 23:39:02 »
Da i meni je sve malo mracno,cak previse ako gledam na to da sam se na ST zakacio devedesetih kao na "pozitivnu buducnost".

Ali ima jos par cudnih stvari koje ne razumem...recimo sem tribble-a i Klingon logo-a, mislim da nisam video ni jednu jedinu stvar koja "postoji" od ranije,ne znam jel postoji neki razlog za to,ipak ako je ovo nastavak kanona,prosto mi je neverovatno da bas nista ne moze da se iskoristi i da sve mora da se pravi izpocetka,nekako mi fali vise tih konekcija...
Spoiler: ShowHide
 eto bilo je ime Archera na panelu(u jos jednom pregledu vidim da je i Pike tu),mislim da su mogli i slike dodati,pa da se skroluje pregled ili bar holograme kad ih vec toliko guraju :\ Kad pogledam taj "ST Database" interfejs i otvorim svoj tablet, interfejs na mom tabletu / telefonu izgleda vise futuristicnije nego to

Druga stvar koja mi smeta, ovo mi je smetalo i kod Enterprise-a ali su oni ipak iseckali sa pojedinacnim pricama, je to da je cela serija jedna velika kobasica...."to be continued"...koliko se secam sve ST serije su imale koncept pojedinacnih prica koje cine veliku celinu, to mi je prirodno jer tako idemo kroz zivot i tako ga "varimo".
Ovde su sve epizode deo jedne kontinualne price a sve ostalo je sporedno (koje su rase likovi na mostu koje viđamo,malo detaljnija prica gde idu ili gde se nalaze u trenutnoj sceni...itd) ...imati jednu jedinu temu,vec 5 epizoda (ustvari 3) mi vec malo postaje dosadno (kao ENT i vijanje Zindija) nadam se da ce to prestati uskoro,mada sumnjam jer kad pogledam,serija se zove Discovery, brod je istrazivacko - radni....da nema rata sa Klingonima,sumnjam da bi imali sta da rade...ustvari naravno da bi imali ali to ne odgovara ovoj mracnoj atmosferi.

I da....ona scena "ne mogu da idem kapetane,ostavite me....aaaah,vidi Klingon,uvek imam snage za malo sparinga...i naravno da kao izgledneo,prebijen,nesposoban da hodam pobedim u borbi odmornog,iskusnog,uhranjenog,borbeno treniranog Klingona(ili Klingonku?)" izgleda totalno glupo.

Ne bih zeleo da mislite da sitnicarim...ovoj seriji pristupam kao nezavisnoj scifi seriji i kao takvu je gledam,za sada mi je izuzetno dosadna,ali recimo mi Orvil,kao parodija pogađa taj "ST osecaj"...eee sad, kad bih znao u cemu je poenta...da se ST serija toliko trudi da ne lici na ST i ne koristi bilo sta iz ST-a a ST parodija izuzetno lici na ST iako ne sme da koristi bilo sta iz ST-a...bio bih pametan covek :)

Uuuf...izvinite za duzi post,malo sam se zaneo :S

EDIT: Jel mi se to ucinilo ili intercom ima zvuk u stilu Fallout-a,sa "probijenim" prigusenim zvukom?
« Poslednja izmena: 16.10.2017 23:41:19 Leka »
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #311 poslato: 17.10.2017 00:23:16 »
Generalno malo previše mračno i depresivno sve postaje za Star Trek. Mislim, ok, rat je i sve to. Ali imam osećaj da su svi posvađani sa svima i niko nikome ništa ne veruje i svi su prepuni tajni. Not the starfleet I know.

Mogu to donekle da oprostim pod geslom "na muci se poznaju junaci", ali da, vuche malo na too dark (sa sve tim "ko je napujdaniji" vajbom), hajde sto je sada krv OK, ali ima tih nepotrebnih momenata kada se zapitam jel' ovo GoT il' ST (fali samo sex*, gory nasilja ima, a neki od (gasp) oficira sa imenom ginu u svakoj drugoj epizodi).

PS Onaj rotirajuci disk je povezan nekako sa tim spore-drive-om, tj ako sam dobro shvatio/primetio zarotiraju ga kad brod predje u black-alert.

*
Spoiler: ShowHide

Mada, s obzirom da je onaj zarobljeni porucnik bio neki "ljubavnik" kapetanice, i tu fali samo... khm... vizualizacija
« Poslednja izmena: 17.10.2017 00:34:49 bear »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #312 poslato: 17.10.2017 07:53:47 »
Kraj 5. ep... Dafuk?

Da, ono... jesmo sad u nekom jeftinom hororu ili šta? Ali kontam da ovo možda ima veze sa "mirror universe". Možda je ovaj lik sad spojen sa mirror univerzumom ili tako nešto.

Ocigledno je da nema veze sa mirror universe. Odraz u ogledalu nema jarecu bradicu i nadrkan pogled. :P
« Poslednja izmena: 17.10.2017 08:01:47 Igor »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #313 poslato: 17.10.2017 08:10:53 »
Neki kralj na twitteru (https://twitter.com/lazmarquez) radi postere za svaku epizodu. Fenomenalni su!

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #314 poslato: 17.10.2017 08:39:25 »
"You guys, this is so fucking cool."
- Star Trek, 2017