Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 111700 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #360 poslato: 25.10.2017 13:00:05 »
Problem je u tonu. Seks, nije problem. Suptilnosti sugerišu da su fuck buddies. Falilo je samo da se probude i zapale po cigaru i potegnu iz flaše viskija. Uporedi to sa starfleet oficirima koji svi imaju značajne veze, idu na večeri poezije i slušaju klasičnu muziku. Star Trek nije realan. Star Trek je nerealna, naivna utopija i kao takva ima svoj jezik pričanja priče koji je podjednako važan kao i vizuelni jezik koji koristi.

IMO jedina serija koja je uspela to dobro da uradi (u odnosu na prethodno, postojece cavalier 80s izdanje) je nova BSG (ne racunam kraj, vec prve 2-3 sezone).

Citat
Da, ako su pisci loši. Čitao sam davno neku knjigu "Sarek". Toliko davno da sam zaboravio o čemu je. Ali bilo je zanimljivo biti u mislima lika koji potiskuje emocije do te mere i svestan je da ih potiskuje. Ono, na svakom koraku to opterećenje logikom, not a single break. S druge strane, ako nemaju ništa zanimljivo da ispričaju sa vulkancima, zašto ih ubaciti u priču? Sa izuzetkom te epizode sa Sarekom  i one sa Spokom, mislim da su izgurali skoro celu TNG seriju bez Vulkanaca. Ne znam da li si to primetio. Totalno su izopšteni iz TNG serijala.

IMO2 Tu ulogu cini mi se ima Data (i donekle Borgovi), koji namerno gurnut u taj uncanny valley, jer su u TOS-u imali taj problem da je Spok, upravo zbog cele te (mozda neocekivane uspesne) price sa Vulkanom i vulkancima polako postajao popularniji i zanimljiviji nego Kirk i Federacija/Starfleet koji su trebali biti fokus ST-a tada. (Tesko je praviti utopiju kada odmah u paraleli opisujes nesto sto zvuci jos utopisticnije).

Citat
Mozda se ispostavi da je on zapravo Voq

Sada mi je vise "siguran sam da je u nekoj varijanti scenarija Voq", vise je pitanje jesu li odustali ili su to zadrzali za neki cliffhanger/finale.

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #361 poslato: 30.10.2017 19:49:50 »
Meni se poslednja epizoda bas dopala, simpaticna akcija i tema, uvek volim te "dan mrmota" epizode, Mad mi je skroz bio u stilu svemirskog pirata i super mi je da su u zadnje dve epizode izasli iz tog "Klingoni" tripa.

U onoj sceni admiralke i kapetana(a mislim i u celoj epizodi) bilo je previse lens flare-ova da sam u jednom momentu poceo da trljam oci, preciznije sam video u proslu subotu na svadbi posle flase rakije nego u toj epizodi....kad ono,eto cuda u poslednjoj epizodi nisam primetio ni jednu takvu scenu, mozda mi je ona prosla bila dosadnija pa sam obracao vise paznju a ova dinamicnija pa nisam...ali mi se u svakom slucaju dopada kako serija sada izgleda,opustenije i zanimljivije bez bespotrebnih efekata.
« Poslednja izmena: 30.10.2017 20:04:12 Leka »
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #362 poslato: 30.10.2017 19:59:24 »
Nisam bas siguran kako se ovi efekti zovu....advanced blur ili stagod ali mi je skroz debilno takvo montiranje iz totalne zasicenosti u cistu sliku...ok,mozda zakeram ali nisam bas ukapirao poentu toga da treba da ga bude toliko da mi prezasiti radnju i glumu.

P.S. Zeljno iscekujem kad Ash udje u kancelariju kapetana i tribble pocne da vileni :) eto izgleda zato je on tu,mada ga nisam cuo u zadnjoj epizodi da struze.
« Poslednja izmena: 30.10.2017 20:02:13 Leka »
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #363 poslato: 30.10.2017 22:38:04 »
Efekat se zove bokeh i služi da netalentovani ljudi u trenutku dobiju ozbiljan filmski izgled. U suštini sjajni objekti postavljeni preblizu kameri su toliko van fokusa da se njihovi osvetljeni delovi pretvaraju u pravilne krugove. U istom bullshit rangu sa lens flare i lens dirt efektom.

Ne znam šta da mislim o epizodi. Viđali smo time loop epizode u Star Treku. Ima ona u TNG u kojoj se sve resetuje kad se Enterprajz uništi, isto kao i ovde. I onda jedna osoba, u onom slučaju Krašerka, ubeđuje ostale da su u loop-u.

Delovi sa zaljubljivanjem i sranjima su toliko loši... ameri kažu cringeworthy. Ne znam adekvatnu reč na srpskom. Ono, frka je a ova mora da pleše sa ovim likom da ga ubedi da joj kaže nešto... bilo šta o Madu. Pa ona kao ne uspe da izgovori... pošto je baš tako dramatično među njima. Bolje da uništimo brod još jednom. Mislim, baš dosta stvari koje su nasilno ubačene u radnju bez ikakvog smisla. Samo kao izgovor za neku priču o zaljubljivanju.

Na kraju, posle nebrojenih sadističkih ubistava oficira flote sa akcentom na "što bolnije", pokušaja da proda brod Federacije Klingoncima i preokrene tok rata, Madova kazna je šta? Da se oženi nekom ribom koja je čak super zgodna? Jebote. Nije bilo nikakvog razloga da lik ne odleži 40 doživotnih robija, a oni ga samo pustili. Sve sa onim simpa razmenjivanjem pogleda. Kao simpa kraj epizode, baš su ga zajebali. Tast mu je kreten....

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #364 poslato: 31.10.2017 01:02:03 »
Citat
Na kraju, posle nebrojenih sadističkih ubistava oficira flote sa akcentom na "što bolnije", pokušaja da proda brod Federacije Klingoncima i preokrene tok rata, Madova kazna je šta? Da se oženi nekom ribom koja je čak super zgodna? Jebote. Nije bilo nikakvog razloga da lik ne odleži 40 doživotnih robija, a oni ga samo pustili. Sve sa onim simpa razmenjivanjem pogleda. Kao simpa kraj epizode, baš su ga zajebali. Tast mu je kreten....

Pretpostavljam da je ovo trebao biti omaz starom (TOS) Treku, gde ga isto kazne tako sto ga na kraju ostave sa androidima koji imaju licnost/izgled njegove zene rospije. Problem je je sto taj miks old Trek - new Trek ne radi. Kao sto si i sam primetio - iako Mudd tvdi da je con-man, realno, u skladu sa svom tom "dark, true grit" filozofijom, u novom Treku je bolesni "whatever it takes" placenik/pirat, kome patnja/smrt/ubistvo ne predstavljaju nikakav problem. Con-man ne teleportuje ljude u svemir bez skafandra, igra se novim (bolnim) nacinima kako da ubije nekoga, itd. I zato taj kontrast toliko bode ochi, jer povezuje taj scoundrel/con-man oldschool kraj sa likom koji je ocito placenik-psihopata.

Efekat se zove bokeh i služi da netalentovani ljudi u trenutku dobiju ozbiljan filmski izgled. U suštini sjajni objekti postavljeni preblizu kameri su toliko van fokusa da se njihovi osvetljeni delovi pretvaraju u pravilne krugove. U istom bullshit rangu sa lens flare i lens dirt efektom.

Jel' se i efekat zove tako? U fotografiji bokehom se zove *izgled* objekata van fokusa. Tj nije bokeh to sto se nest pretvara u krug - nego kako taj krug izgleda (jer razliciti objektivi imaju razlicit izgled, iako su razdaljine/velicine iste)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #365 poslato: 31.10.2017 12:11:38 »

Jel' se i efekat zove tako? U fotografiji bokehom se zove *izgled* objekata van fokusa. Tj nije bokeh to sto se nest pretvara u krug - nego kako taj krug izgleda (jer razliciti objektivi imaju razlicit izgled, iako su razdaljine/velicine iste)

U generaciji instagram filtera i portrait modova na telefonima, kada ljudi kazu Bokeh misle na mutne krugove u pozadini, koji su rezultat zablurovanog svetla ili cega vec. Jasno je da je u pitanju izgled objekta van fokusa, ali vecina ljudi pod tim danas podrazumeva te krugove :)
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #366 poslato: 31.10.2017 20:32:11 »
Pretpostavljam da je ta slicnost sa TOS-om, u poslednjoj epizodi, ono sto mi se i dopalo,moram priznati da nekako vecinu tih ljubavnih scena,scena sa cimerkom i tako to slicno ignorisem, uvek uzmem nesto da klopam kad gledam epizodu pa se posvetim sadrzaju u tanjiru ili pogledam nesto na kompu dok ne prođe. Kako su krenule prve dve epizode,pa one posle pa sada ova...uopste mi vise nije jasno u kom pravcu ide serija.
Hvala za pojasnjenje genijalnog efekta :D mogli bi odraditi jednu epizodu sa pola lens flare,pola bokeh a zvuk naizmenicno propustaju kroz winamp-ove auto presete(pecina,pipe...itd)
Ako je ovo bio omaž TOS-u,omazali su ga skroz (omažali?! :) ),kad se setimo kako je Kirk pobedio robote u epizodi sa Mud-om,ovo je jos i dobro ispalo. :D
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #367 poslato: 02.11.2017 14:42:30 »
Mnjeh, nisam bas fan poslednje epizode.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #368 poslato: 02.11.2017 17:49:46 »
Mnjeh, nisam bas fan poslednje epizode.

Moja najveca zamerka (pored tog loseg miksa old/new Trek) je sto su napravili Groundhog day epizodu u kojoj je glavna dodatna vrednost taj vrlo mlaki love-story arc. Otezavajuca okolnost je sto sam celo vreme imao osecaj da su Michael na silu gurali u prvi plan iako je glavni akter sa Fed strane doktor, jer se jedino on seca prethodnih loopova. To sto su problem resili malo deus-ex ("Uhakovali smo ti program". Problem solved) ne pomaze. Sve u svemu mnogo vise potencijala nego krajnjeg rezultata, pogotovo sto su se kriterijumi sa milionom filmova/epizoda na tu temu (sto SF, sto ne) malo poostrili.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #369 poslato: 02.11.2017 21:15:01 »
I, naravno, Mudd-ova zenica i tast su potpuno slucajno sve vreme bili na pet minuta od Discovery i cekali da ih pozovu... :D
« Poslednja izmena: 02.11.2017 22:39:03 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #370 poslato: 06.11.2017 09:28:28 »
Energija, harmonija, kristali... Ova poslednja epizoda je toliko puna new-age bullshita da sam ocekivao da Gvinet Paltrou udje u scenu i krene da mi reklamira jaja od zada...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Boriz Grozni

• Recruit
  • *
« Odgovor #371 poslato: 06.11.2017 12:04:27 »
Što se tog efekta tiče, čini mi se da niste obratili pažnju na kontekst kada je upotrebljen....oni su cirkali nekakvu radžu i po meni je to aj-da-kažem pristojno rešenje da se dočara takva  atmosfera  :smoking:

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #372 poslato: 06.11.2017 23:07:23 »
Ovo poslednja epizoda mi je najgora do sada. Suvi cringe.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #373 poslato: 07.11.2017 08:23:53 »
Najlošija epizoda do sada pa još sa klifhengerom.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #374 poslato: 07.11.2017 08:54:12 »
Epizoda je toliko loša da ne znam ni da prepričam šta se desilo. Kontam da su hteli nešto sa Saru-om da urade, da se nekako vrti oko njegove prirode i plašljivosti, ali lik je samo otvarao usta i ispuštao zvuke, ali ništa nisam razumeo.

Jedino nešto kontam da ova bića sa te planete mogu da budu "Organians". Po Star Trek lore-u oni su valjda bili ključni u završetku rata između Klingonaca i Federacije. Svi su kontali da su oni neka nazadna nerazvijena vrsta, a zapravo su neka super napredna beztelesna vrsta koja može da jebe keve i jednima i drugima.

http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Organian